Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka cisnieniowa karcher 389 nie pobiera aktywnej piany.

Mauuy 05 Mar 2008 21:56 33939 10
  • #1 05 Mar 2008 21:56
    Mauuy
    Poziom 12  

Witam,
    kupiłem ostatnio za śmieszne pieniądze myjkę karchera model 389 i ma on opcje pobierania płynu aktywna piana wężyk z filtrem który kładzie sie do butelki z srodkiem czyszczacym ale to cos nie pobiera płynu rozebrałem całosc i zauwazyłem ze mechanizm pobierania płynu zewnętrznego działa w ten sposób iz kuleczka z łozyska wszystkim steruje puszcze wode przez lejce to kuleczka powinna sie podniesc i pobierac płyn i czasami pobiera ale na chwileczke a po usunieciu tej kuleczki woda sie cofa tym wezykiem ktos wie moze jak to zrobic?

4 10
  • #2 05 Mar 2008 22:11
    pwmis
    Poziom 18  

Nie robiłem wprawdzie karcher-a lecz inną myjkę tam przy łożysku jest zawór śrubowy z uszczelieniami na o-ring-ach jeżeli są niesprawne to ciągnie powietrze a nie płyn

0
  • #3 06 Mar 2008 16:13
    Mauuy
    Poziom 12  

Rzeczywiście są tam oringi i wyglądają kiepsko, jak tylko dostanę takie gdzieś i wymienię to sie okaże.

2
  • #4 09 Mar 2008 18:00
    msjokerek
    Poziom 13  

mam do was pytanie, powiedzcie mi czy ten wezyk ktory podaje plyn (chemie) jest za turbina czy przed? -chodzi mi o to chemia przechodzi przez turbine?

0
  • #5 11 Mar 2008 08:00
    Mauuy
    Poziom 12  

Ja może przedstawię rozwiązanie mojego problemu, a jest ono banalne... otóż w moim przypadku problem tkwi w dyszy mam nieodpowiednia czyli tylko do wody wiec problem rozwiązany a idzie to sprawdzić jeśli ktoś będzie kiedyś miał podobny problem proponuję odkręcić końcówkę lancy i jeśli wtedy zacznie zaciągać piane to znaczy, że jest nieodpowiednia dysza.
    Pozdrawiam

2
  • #6 21 Kwi 2008 23:02
    sebek1983
    Poziom 10  

Witam,
    1) jeżeli chodzi o myjki firmy Karcher to chemia jest podawana tylko na niskim ciśnieniu (tj. samym pistoletem bez lancy)
    2) środek chemiczny jest wpuszczany za pompom przez tzw. inżektor
    3) piana aktywna jest środkiem alkaicznym (zawiera rozpuszczalniki) i nie może przechodzić przez myjkę, ponieważ może rozpuścić uszczelniacze w myjce jak i w pistolecie

2
  • #7 08 Paź 2008 18:09
    crook1
    Poziom 15  

Nie wiem jak w twoim modelu ale u mnie w 520 to na tym wężyku do pobierania środka czyszczącego jest filterek i go pokręca się regulując ilość środka czyszczącego względem potrzeb użytkownika.
    No i oczywiście działa tylko wtedy gdy na lancy ustawie na minimalne ustawienie do końca.

PS. Czy pozycja (chodzi mi o prace w poziomie i w pionie) pracy tej myjki (520M) ma wpływ na jej działanie ew. żywotność?.

2
  • #8 08 Gru 2009 22:19
    expert242
    Poziom 12  

jeśli chodzi o inżektor czyli miałem pewną sytuację, nie pobierało mi chemii ze zbornika chodzi o myjkę profesjonalną karcher model HD 10/25 SX. Nie mogłem dojść co było powodem tego że w ogóle jak nawet zbiornik z wodą zewnętrzny nie chciało nawet wody pobrać wyjąłem zawór kulkowy o-ring oraz sprężynę śróbową okazało się że wszystko jest wporządku, natomiast odkręciłem inżektor też był czysty. Ja myśle że to lanca albo końcówka pianująca czyli dysza jest nie ta

0
  • #9 03 Sty 2010 13:34
    pabblo17
    Poziom 9  

Witam , mam ten sam problem w myjce hd 1000 sei. Sprawdziłem wszystko jest ok lanca też jest ok, więc gdzie jest problem? A jeszcze jedno po puszczeniu pistoletu nie pracuje na luzie lecz cały czas podbija ciśnienie
    . Proszę o pomoc.

6
  • #10 20 Lis 2010 20:13
    metylek
    Poziom 15  

crook1 napisał:
    PS. Czy pozycja (chodzi mi o prace w poziomie i w pionie) pracy tej myjki (520M) ma wpływ na jej działanie ew. żywotność?.

Ktoś odpowiedział na to pytanie? A może już wiesz? Mam ten sam model i przyznam się nigdy nie zastanawiałem się nad tym. Pracowałem w pozycji głównie pionowej. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ.

Pozdrawiam
    metylek

1