Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hp 1100 - blade wydruki ciemny pionowy pas

cherokee 05 Mar 2008 23:59 4680 10
    cherokee
    Level 10  
    Witam wszystkich - to mój pierwszy post.
    Mam od nowości hp1100, tj od ok 8 lat. Drukowałem dla celów domowych, więc cały przebieg drukarki to 1850 stron (!), pierwszy kartridż.
    Od niedawna wydruki stawały sie coraz bardziej jasne, a kilka dni temu drukując 200 stron wyblakły radykalnie po bokach i pojawił się ciemny pionowy pas, który z każdą wydrukowaną stroną stawał się szerszy i ciemniejszy i na koniec miał ok 3 cm szerokości.
    Uznałem że toner się kończy i dodatkowo coś się dzieje z wałkiem OPC.
    Dzisiaj zregenerowałem kartridż tj. rozebrałem, wyczyściłem, wsypałem nowy toner i założyłem nowy wałek OPC. Zauważyłem, że jeszcze trochę toneru było w pojemniku.
    Niestety moje czynności nic nie dały, co prawda pasek stał się dużo bardziej blady, ale wydruki również pojaśniały trochę, zauważyłem, że w samym centrum strony jest ok. tj czarny jest czarny a szary jest szary.
    Proszę o pomoc co to może być???

załączniki - jedne z ostatnich wydruków testowych. Te zaciemnienia po prawej stronie i w środku to cień przy fotografowaniu strony.:cry:
    merkurus
    Level 21  
    moim zdaniem zobacz jak rozkłada się toner na wałku magnetycznym chyba listwa brudna i źle rozkłada się toner co do paska czarnego na środku stawiał bym na elektrodę w tonerze. A i jescze jedno mam nadzieję, że śmietniczka wyczyszczona i listwa czyszcząca jest też nowa skoro wałek opc wymieniony na nowy. pozdro
    cherokee
    Level 10  
    merkurus - dzięki za zainteresowanie. Kartridż został rozłożony na czynniki pierwsze i wszystko odkurzone i wyczyszczone, listwy alkoholem /oprócz wałka magnetycznego który przetarłem ręcznikiem papierowym/. Napewno listwa nie jest brudna -były dokładnie czyszczone. Zauważ, że ten ciemny pasek nie jest jednolity i wokół np liter zawsze jest biała otoczka co widać na załączniku w powiększeniu.
    Na wałku magnetycznym toner rozkłada się jednolicie - sprawdzałem.
    Gdzie szukać tej elektrody ładujacej - co to jest?
    _pawelek1_
    User under supervision
    Witam
    Elektroda ładująca jest w drukarce tj. na spodzie pod włożonym tonerem ,taki metalowy grzebień z trójkątnymi ząbkami.
    Ale to nie elektroda ewidentnie wygląda mi na to że masz zabrudzoną optykę.
    U góry drukarki pod pokrywą jest moduł lasera (czarna kwadratowa puszka).
    Wyjmij moduł zdejm pokrywkę, i wyczyść optykę chusteczką higieniczną na sucho.NIE STOSUJ ALKOHOLU ,BO ZMATOWISZ SOCZEWKI (PLASTIKOWE)!
    Powodzenia.
    laserjack

Level 30  
    Ten czarny pas to ewidętnie uszkodzony wałek magnetyczny lub elektroda ładująca inaczej PCR , jest to wałek gumowy który znajduje się w kasecie drukującej pod bebnem OPC. Zacznij od podmiany tonera, czy na innym tez jest ten problem, a pózniej będziemy mysleć.
    _pawelek1_
    User under supervision
    Tak rzeczywiście kolega ma rację, mój błąd :).Można sprawdzić na innej kasecie ,ale ja obstawiam brudną optykę 90%.
    cherokee
    Level 10  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie,
    Wyczyściłem optykę tj. soczewki, lustro, lustro wirujące - pomogło niewiele, druk nadal blady albo białe plamy jak poprzednio, może troszkę więcej obrazu niż na ostatnich wydrukach, pas pionowy pozostał.
    Jutro będę miał dostęp do innych sprawnych na 100% kaset z tonerem, to sprawdzę co i jak i napiszę.
    Mam jeszcze pytanie w kasecie z tonerem widzę dwa styki el. , jeden jest połączony z wałkiem magnetycznym, do czego służą te styki??
    _pawelek1_
    User under supervision
    Dzięki tym stykom ,drukarka (wie że ma założoną kasetę) jeden ze styków jest do el. ładującej.
    bnl
    Level 13  
    Tak jak piszą poprzednicy , najlepiej sprawdzić na innym tonerze, ale mnie tez to wygląda na PCR ,bo jeśli listwa podająca równomiernie podaje proszek to pozostaje raczej PCR.
    cherokee
    Level 10  
    Tak, mieliście rację. Na sprawnej kasecie z tonerem wydruki to "brzytwa" :D
    Przyczyna leży prawdopodobnie w wałku PCR.
    Jak zdobędę pustą kasetę no podmienię wałek.
    _pawelek1_
    User under supervision
    Podejrzewam ,że wałek PCR nic nie zmieni, obstawiam magnetyczny.
    Pzdr.