Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH 3000 MP grzeje sie

dj_bovorta 06 Mar 2008 09:42 6394 13
  • #1 06 Mar 2008 09:42
    dj_bovorta
    Poziom 13  

Witam mam takie pytanie ostatnio kupiłem sobie radyjko deh 3000 mp pioneera i mam taki problem kiedyś jak wracałem po pracy do domu tak po około poł godz jezdzie z dosc glosno grajacym radiu na glosnikach seryjnie montowanych w mercedesie c-klacy wyciagnołem radio i co stwierdziłem ze z tyłu radiator jest taki gorący że nie mogłem go dotknac bo parzył w palce, co jest tego powodem ? może tak ma byc ale az tak bardzo ma sie grzac? sprawdzalem miernikiem w kostce ile omów dochodzi do każdego z kanału i miesciło sie miedzy 4 a 6 om jak pisze producent czyli głosniki sa dobrze spięte miałem też wczesniej slabe zasilanie tj na cienkim przewodzie zmieniłem go na grubszy bo wczesniej radio przy uderzeniu basu mrugało teraz nie ma tego

Prosze o porade

0 13
  • #2 06 Mar 2008 10:18
    djlj24
    Spec od car audio

Tak się będzie grzać. Duża moc a radiator nie za wielki - więc i temperaturę osiąga wysoką.

0
  • #3 06 Mar 2008 10:33
    dj_bovorta
    Poziom 13  

djlj24 napisał:
    Tak się będzie grzać. Duża moc a radiator nie za wielki - więc i temperaturę osiąga wysoką.

no to piekny karoryfer :| fakt 4*50Wat to jest trochę a w lato nie bedzie mu za ciepło ? to producent nie mógł przyłożyć wiecej uwagi do jakosci odprowadzenia ciepla z koncowek mocy :idea: może któryś z kolegów miał do czynienia z tym radiem wszystkie tak mają pionki w tej niskiej klasie ? bo chyba one jakos nie zniewalaja jakoscia , wlasnie dobre te radio czy jakas lipa :?:

0
  • #4 06 Mar 2008 10:39
    djlj24
    Spec od car audio

Większość chińszczyzny tak się grzeje. Dawniej radio było z porządnej fabryki w Japonii i marka Pioneer czy Alpine coś znaczyła. A to jest niski model więc działa bo ma działać i więcej od niego nie należy oczekiwać. Po prostu - cena wygrała z jakością.
    Kiedyś wziąłem na drogę świeżo naprawione radio Sony (z serii d-bass) i też się dziwiłem, że grać to nie potrafi ale za to jak się grzeje. Było to dla mnie dziwne w porównaniu do innego radia, które używam - ale okazało się, że dalekowschodnie wynalazki już tak mają.

0
  • #5 06 Mar 2008 12:35
    dj_bovorta
    Poziom 13  

djlj24 to nie kupi juz nie chinskiego pioneera ? czy jak kupi to koszt pewno kolo tys , jak myslicie pogra troche te radio czy lepiej uciekac z nim i kupic jakas lepsza uzywke?

1
  • #6 07 Mar 2008 15:43
    djlj24
    Spec od car audio

Dzisiaj nawet Blaupunkt jest made in China. Takie czasy. Po prostu kupujesz, uszkadza się - dajesz na recycling i kupujesz nowe. Na tym to polega - a nawet wydatek dużej kwoty nie gwarantuje jakości.
    Trzeba jakoś z tym żyć.

0
  • #7 08 Mar 2008 14:26
    dj_bovorta
    Poziom 13  

jakos nie potrafie z tym zyc jak daje kase za firmowe radio to zadam jakosci 400zl za radio to nie duzo ale i nie malo chcac nie chcac pisze na nim pioneer wiec to powinno cos znaczyc ale tak jak mowisz jakosc przegrala z oszczednoscia NIESTETY duze NIESTETY chyba sprzedam tego pionka lub zamienie na clariona z lat 90 ?

0
  • #8 08 Mar 2008 15:11
    djlj24
    Spec od car audio

Radio za 400 zł to dzisiaj prawie najniższa półka (pomijam JVC z marketu za 199 zł). Ale jak się przyglądałem w sklepie to do 1000 zł nic ciekawego też nie ma a powyżej to większość firm kończy ofertę. Starsze modele owszem bywały niezłe - tylko nie miały MP3, Bluetooth i innych bajerów a dzisiaj wiele z nich jest już w bardzo biednym stanie (po prostu lata używania zrobiły swoje). Dlatego pewne modele zachowane w dobrym stanie są w cenie. Z Clarionem z dobrze brzmiącej serii będzie trudno bo obecnie wiele z nich ma wykończone CD.

0
  • #9 14 Mar 2008 09:43
    dj_bovorta
    Poziom 13  

to moze moje starsze radio tj deh3700 MP jest lepsze od tego deh3000 ??

0
  • #10 14 Mar 2008 14:03
    djlj24
    Spec od car audio

Jakoś DEH-3700MP mnie nie przekonał, szczególnie po tym, jak dostałem takiego do sprawdzenia co zmarł sam z siebie i przyczyną okazało się zwarcie w strukturze procesora. To już nie te czasy na dobre radia.

0
  • #11 18 Lip 2008 00:56
    mcm23
    Poziom 10  

ma ktos moze opis jak to radyjko podlaczyc zeby po wyjeciu kluczyka trzymalo ustawienia?

0
  • #12 18 Lip 2008 09:01
    SlaweK
    Poziom 43  

Wielkiego opisu nie trzeba, tam gdzie ma być zasilanie stałe i zasilanie po kluczyku. Trzeba to sprawdzić prostą probówką.

SławeK

0
  • #13 18 Lip 2008 09:09
    mcm23
    Poziom 10  

SlaweK napisał:
    tam gdzie ma być zasilanie stałe i zasilanie po kluczyku.

ale co tam gdzie ma byc? nie rozumiem twojego zdania.

0
  • #14 18 Lip 2008 09:23
    SlaweK
    Poziom 43  

Po prostu, zasilanie radia to nie jeden plus, zwykle w kostce są dwa, jeden jest cały czas a drugi pojawia się po przekręceniu kluczyka, mają być podłączone tak jak radio tego wymaga a nie tylko wetkniętę tyczki bo pasowały. W aucie gdzie one są łatwo sprawdzić probówką a jak radio tego wymaga powinieneś mieć w instrukcji.

SławeK

0
  Szukaj w 5mln produktów