Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem Polsatem - ustawienie anteny

06 Mar 2008 10:26 2105 2
  • Level 15  
    Mam problem z DSB-616. Przed silnymi wichurami wyłączyłem dekoder z sieci po ponownym włączeniu sygnału brak. Wziąłem się za ustawianie i poprawianie anteny po 2 godzinach odpuściłem. Wymieniłem konwerter, kabel i nic. Antena 90 cm. W menu na monitorze sygnału pokazuje się tylko jeden pasek od jakości syg. który zmienia się w zależności od ustawienia. Ale drugiego paska od poziomu syg. nie ma. Przestawiałem częstotliwość transponderów ale nic się nie pojawia. Czy mój talerz zmienił swój kształt lub może być powyginany czy w dekoderze zwaliła się głowica. Proszę o pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 21  
    Witam , najprościej można to sprawdzić na tunerze analogowym ( TVN chodzi w FTA) i jeżeli będzie odbierał TVN to przełącz na echostara.
    Powodzenia
  • Level 15  
    Witam, jeżeli nie masz tunera analogowego ani miernika sygnału zrób tak: wpisz transponder bazowy 12284 H. Na stronie cyfrowypolsat.pl nasz tabelę kątów :elewacji i azymutu - znajdz miejscowość w której mieszkasz lub najbliższą . Ustaw kąty - podłącz tuner i sprawdz sygnał. Pamiętaj - wszelkie korekty anteną są minimalne co w praktyce sprowadza się do dociągania śrub na uchwycie . Najlepiej obserwować paski poziomu sygnału . Ten dolny -dokładny jest najważniejszy - poziom powyżej 65% zapewnia właściwy odbiór. Weż pod uwagę jeszcze jeden aspekt - właściwy poziom wyswietlany jest z pewnym opóżnieniem.Powodzenia.