Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR Minerva mvs530

jotka 05 Jan 2004 18:40 1161 4
 • #1
  jotka
  Level 14  
  Bierze kasetę, identyfikuje ją i zaczyna błyskać "prog. 1".Nie wiem jak wyłączyć tą funkcję, może jest w pilocie a pilota nie mam. Nie można włączyć żadnej funkcji, nie oddaje kasety, nie wchodzi w stan czuwania.
 • #2
  jotka
  Level 14  
  Pomyłka- miga "timer1"
 • #3
  oldboy
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  W zasadzie jest to GRUNDIG z mechanizmem PANASONIC (starsza wersja - G). Bez pilota nie będzie łatwo zdjąć blokady. Postaraj się o pilota uniwersalnego MAK 2002Maxi i spóbuj: [4934], [OK], [STANDBY]. Jeżeli nie pomoże to potrzebny pilot oryginalny.
 • #4
  jotka
  Level 14  
  Mam już pilota. Kod się wpisuje/jest na wyświetlaczu/,po wciśnięciu OK wraca do pozycji wyjściowej i na przyciskanie standby już nie reaguje.
 • #5
  jotka
  Level 14  
  Jak się okazało cały problem to uszkodzony akumulator, ale po wymianie jest cała procedura odblokowania. Należy: odłączyć magnetowid od sieci, wymienić akumulator, zewrzeć dwa kołki serwisowe na panelu obsługi i nacisnąć klawisz "pause" (inicjacja RAM). Następnie zewrzeć punkty jak wyżej, włożyć kasetę, nacisnąć klawisz cyfry 6, pojawi się "A6", oczekać do momentu wygaśnięcia "A6" i nacisnąć "stand-by"(inicjacja procesora). Wszystko wróciło do normy. Dokładnie jest to opisane w Serwisie Elektroniki 12/97.