Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnat classic 213 - Problemy z wysokimi tonami

06 Mar 2008 13:25 2712 19
  • Poziom 11  
    Zestaw ten gra w mojej skodzie felici ogólnie słabo...
    a najgorszy problem mam z tweeterami z których wysokie tony są dość ciche
    Radio PIONEER DEH-P3600MPB
    - Wzmacniacz MOSFET 4 x 50W

Podłączyłem cały zestaw pod wzmacniacz Gta 2 2x60W i woofery grają lepiej ale tweetery grają nie dość że ciszej to na dodatek charczą gdy dam głośniej :cry:
    Help!
  • Moderator CarAudio
    Kabelki poprawnie podłączone do zwrotki? Level dobrze wysterowany?
  • Poziom 11  
    Kable dobrze podłączone.. z jednego problemu zrobiły mi się dwa..
    Próbowałem wysterować wzmacniacz pod zestaw ale nic nie grały głośniej .. a nadal trzeszczały...
    Podłączyłem teraz pod wzmacniacz mojego suba i kiedy ściszę wszystko na zero w radiu sub dudni jak traktor .. nie wiem co się stało gdy ujmuje na wzmacniaczu to trochę przestaje ale i tak dziwnie się zachowuje...
    Teraz to jest w kropce i nie wiem co zrobić najchętniej bym to wszystko wyrzucił na złom bo żadnego z tego efektu nie mam :cry:
  • Poziom 34  
    Jeżeli masz głośność w radiu na 0 a membraną suba Ci telepie to najprawdopodobniej masz upalonego flusa (bezpiecznik) w radiu na ścieżce masy gniazda RCA (typowe w PIONEER`ach , sam miałem taki problem )
  • Poziom 11  
    nie wiem czy to mogło coś zmienić ale podłączyłem wzmacniacz do przedniego wyjścia RCA nom i tak samo więc Mleczyk89 ile kosztowała cie naprawa tego?? Bo sub gra jak obniżyłem trochę na level'u
  • Poziom 34  
    Tyle co połączenie kawałkiem przewodu tego bezpiecznika (czytaj zwatowanie) choć nie jest to zalecane gdyż w przypadku powtórnego odłączenia się masy od wzmacniacza cały prąd popłynie po ścieżkach radia, co może doprowadzić do jego uszkodzenia. Tak ze jeśli watować to zadbać o uniemożliwienie odłączenia sie masy od wzmaka. Zalecane by było wlutowanie nowego bezpiecznika i po problemie.

A czy nie masz problemu typu pukanie głośnika przy włączaniu radia , bądź słyszysz napęd Cd w głośniku ??

Pozdrawiam Mleczyk89
  • Poziom 11  
    Tak mam taki problem ale jak wyłączam radio robi takie pukanie..
    Co do napędu nie słyszę go w głośniku...
  • Poziom 34  
    Wiec zrób jak mówiłem , albo połącz to kawałkiem drutu , albo wlutuj nowy bezpiecznik.

Pozdrawiam Mleczyk89
  • Poziom 11  
    Udałem się do faceta który zajmuje się naprawą urządzeń RTV i on mi powiedział, że to jest upalony scalak.....
    Ja sam nie wiem gdzie jest bezpiecznik o którym mówisz więc dużo nie wskuram ...
  • Poziom 34  
    Jeśli masz jeszcze te radio , to zrób zdjęcie okolic gniazda RCA to zaznaczę Ci gdzie znajduje sie ten fluss.
    Pozdrawiam Mleczyk89
  • Poziom 11  
    Zdjęcie Wyjść RCA może być trochę niewyraźne bo robione telefonem...
  • Poziom 34  
    heh eh nie do końca o to mi chodziło. Zdjęcie okolic RCA od strony druku. Postaraj sie zrobić jak najbardziej ostre zdjęcie.
  • Poziom 11  
    Witam sorki że tak długo ale brak czasu nie pozwalał mi na podmienienie radia w samochodzie...
    Podmieniłem radia na podobnego pioneera i nadal to samo...
    Membrana się telepie tak samo jak pod moim więc radio mam sprawne...
    Więc co może być przyczyną ?
    Kolega powiedział że kondensator koło zapłonu
  • Poziom 34  
    Być może ten na którego podmieniłeś tez ma taka wadę. Jeśli przy zapalonym silniku słyszysz w głośnikach podłączonych pod wzmacniacz świszczenie które nasila sie przy dodawaniu gazu wtedy możesz myśleć o kondensatorze kolo alternatora, może tez to być wina położenia kabli sygnałowych koło prądowych... Być może uszkodzony kabel sygnałowy ??
  • Poziom 11  
    No właśnie o to chodzi że się nasila a radyjko kolegi na pewno nie ma takiej wady bo u niego nic nie świszczy.... Wyciągnę kable a jak nie pomoże zmienie kondensator i się odezwe
  • Poziom 11  
    Trochę namieszałem
    Audio w samochodzie mojego kolegi też robi takie dudnienie tyle że nie tak mocno jak u mnie...
    Pociagnełem zasilanie od innego samochodu i nadal to samo.. Membrana się telepie na wyłączonym aucie więc to nie będzie raczej wina kondensatora tylko radio bo kable wszystkie wymieniałem (no oprócz czincza )
    Wiec mleczyk89 możemy się dogadać na prv jak zmienić te bezpieczniki ?
  • Poziom 34  
    Możemy, lecz pierw radził bym sprawdzić właśnie ten czincz, bo pozostałe przewody mało do tego maja. Następnie podeślij foty rozebranego spodu radia oraz tylu żeby wiedzieć gdzie jest gniazdo. (byle by były ostre żeby można było coś zobaczyć)

Pozdrawiam Mleczyk89
  • Poziom 11  
    Podmieniłem Pioneerka na jakiegoś jvc na kasety z wyjściem na wzmacniacz i tuba nie telepała
    cieżko mi o zdjęcie bo nie mam odowiedniego aparatu ;/
    jedynie takie
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Oj niestety z tego nic nie poradzimy, poza tym zdjęcie powinno być od strony druku (czytaj spód radia ). Podczas pracy radia spróbuj zewrzeć kawałkiem przewodu obudowę radia z MASĄ gniazd czincz i zobacz czy coś sie zmienia...

Bynajmniej powinno...

Pozdrawiam Mleczyk89
  • Poziom 11  
    Wiec jak powiedział Mleczyk 89 przylutowałem jedeno RCA z obudową radia i wszystko śmiga wielkie dzieki melczyk :)