Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kyocera FS5016DN po czyszczeniu nie drukuje koloru

06 Mar 2008 18:03 1679 8
 • Poziom 10  
  Otoz taki problem. Po czyszczeniu (wyjecie tonerow, bebna itp), czyszczeniu walkow, rolek itd. drukarke zlozylem..i przestala drukowac kolor niebieski i magenta, do tego wydruki sa blade, przedtem byly idealne. Tonery sprawdzone, kalibracja zrobiona. Co sie moglo stac??
 • Specjalista KYOCERA
  Witam,

  dokładnie napisz co robiłeś?

  sprawdź osadzenie defałek od cyanu i magenty...zatrzaski z obi stron, czy wskoczyły na swoje miejsca?

  Czyściłeś bębny i moduły DV....jak?

  Blady wydruk wskazuje na problemy z masą...gdzieś musi być niekontakt....sprawdź czy wszystko dobrze podpiołeś czy nie zagieła się któraś z nożek we wtyczkach.
 • Poziom 10  
  Sprezonym powietrzem, walki pobierania papieru benzyna ekstracyjna. tonerow i dv raczej nie ruszalem,przedmuchalem tylko (DV). Osadzone sa dobrze, zatrzaski wskoczyly na miejsce, zauwazylem tez, ze czarny i zolty takze zbladly..pierwszy raz mam ten problem. Fusera tez nie ruszalem.
 • Specjalista KYOCERA
  hmmm...modułów DV nigdy się nie dmucha tym bardziej sprężonym powietrzem...dlaczego?...bo w nich jest nośnik a bez nośnika nie ma nanoszenia tonera na bębny ! ....nośnika nie ma w pojemnikach na toner !

  Sprawdziłbym dokładnie wszystkie wtyczki od bębnów i dv...sprawdziłbym również masę....czy jest na bębnach i taśmie...zwłaszcza masa na bębnach ma tu znaczenie.
 • Poziom 10  
  Sprawdzone masy i cala reszta, nic nie pomoglo..
 • Specjalista KYOCERA
  No coż...w takim razie myślę, że nie obejdzie się bez wizyty w autoryzowanym serwise...myślę, że konieczna będzie podmiana całych modułów...w najgorszym przypadku nawet płyt elektroniki.

  Dodano po 1 [minuty]:

  A jeśli są kolory....to są jasne po całości czy tylko miejscami ?
 • Poziom 10  
  Sa rownomiernie blade. Rozbiore z rana jeszcze cala drukarke i dokladnie sie przyjrze raz jeszcze. Czy moduly moge zamieniac soba miejscami ?

  Dodano po 2 [godziny]:

  Wyczyscilem styki jeszcze raz, teraz drukarka wyswietla komunikat "prosze czekac, instalacja tonera", wydrukowalem strone i znowu instaluje toner.
 • Pomocny post
  Specjalista KYOCERA
  Możesz zmieniać miejscami moduły na chwilę...wówczas zmieni się rozmieszczenie kolorów...np. w miejsce czarnego będzie inny itp....
  Bębny możesz przekładać...ale tylko w całości.

  Moim zdaniem jeśli kolory są blade po całości masz problem z nośnikiem w modułach DV....niestety tylko wymiana całego modułu...na pewno dmuchanie powietrzem tych moodułów wpłynęło niekorzystnie na ich sprawność.

  Komunikat "adding toner" oznacza dodawanie tonera do modułów DV...są trzy możliwośći....albo faktycznie brakuje tonera i wówczas trzeba odczekać aż drukarka zakończy pobieranie....albo brakuje któregoś z tonerą w pudełku z tonerem....albo brak nośnika (który został najprawdopodobniej wydmuchany) nie pozwala na prawidłowe rozmieszczenie tonera w całym module DV.

  Pozdrawiam
  Forteca

  PS.
  Jeśli robisz tą drukarkę pierwszy raz...może lepiej oddać drukarkę do autoryzowanego serwisu w celu diagnozy?
 • Poziom 10  
  Dziekuje za radym, rano jeszcze raz wszystko przeanalizuje. Glownie robie HP i Lexmarki, Kyocer niestety nie:(