Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWG680 - nie grzeje

rafba 06 Mar 2008 20:15 3635 10
 • #1
  rafba
  Level 10  
  Witam. Mam problem z grzaniem wody w Whirpool AWG 680, po ~7 minutach dowolnego programu pralka (grzałka) przestaje grzać, (niezależnie od nastawionej temperatury). Woda w pralce jest letnia. Termostaty 40° i 60° działają (po zanurzeniu w gorącej wodzie) się przełączają, 90° nie sprawdzałem. Grzałka działa i nie ma żadnych termostatów (tak myślę), bo to sama spirala. Proszę o podpowiedzi, jak mogę to naprawić.
 • #2
  Lechu77
  Level 12  
  Z dołu bębna, za zbiorniczkiem współpracującym z hydrostatem, jest jeszcze jeden termostat zabezpieczjący grzałke. Być może to on padł i odłącza grzałke już przy niskiej temperaturze.

  Pozdrawiam
  Lechu
 • #3
  maciejka31
  Level 16  
  Witam proponowałbym wyciągnąć grzałkę , prawdopodobnie jest bardzo zakamieniona i dlatego rozłącza ten dolny termostat. Pozdrawiam
 • #4
  rafba
  Level 10  
  Grzałka jest prawie nowa (4 miesiące) i czysta. Ten termostat można odłączyć i spiąć przewody w celu sprawdzenia, czy mam to zrobić inną metodą. Z tego, co kojarzę dojście do niego jest od spodu pralki, czy należy zdjąć przeciwwagę? Jutro się za to zabiorę, i będę to sprawdzał. A grzałka grzeje, bo sprawdzałem bezpośrednio podłączając go sieci.
 • #5
  nares
  Home appliances specialist
  rafba wrote:
  Ten termostat można odłączyć i spiąć przewody w celu sprawdzenia

  Tak należy zrobić. Termostat jest z prawej strony zbiornika, za kubkiem hydrostatu.
 • #6
  WIELKI_BOBO
  Level 18  
  Sprawdz wszystke trzy termostaty musza mieć przejście na zimno.....
 • #7
  maciejka31
  Level 16  
  Witam, przypomniało mi się, że termostat w tej pralce jest kapilarny i znajduje sie na górze obok programatora i to z nim są problemy, sprawdź to. Pozdrawiam.
 • #8
  maciejka31
  Level 16  
  Witam ponownie wprowadziłem Cie w błąd w tej pralce niema termostatu kapilarnego przepraszam za to a wracając do grzania proponuje obejrzec programator czy się styk nie wypala ewentualnie popatrz na hydrostat Pozdrawiam
 • #9
  rafba
  Level 10  
  Witam ponownie. Po próbach ustaliłem, termostat za bębnem działa (przewodzi) cały czas, nawet w gotującej wodzie się nie rozłącza. Trzy termostaty z boku wypiąłem całkowicie z obiegu łącząc przewody bezpośrednio i wydaje się, że pralka działa ok. bo 40° grzeje 15min, 60° grzeje 20min. Temperatury, które otrzymałem są wydają mi się ok., no może 60° jest większa bo rękę parzy.:-)
  Co z tymi termostatami, jak są załączone to 40° grzeje 9 min i woda jest letnia. Wymienić czarny termostat od 40°? (jak wspominałem wcześniej termostaty się przełączają w gorącej wodzie)
 • #10
  eeban
  Home appliances specialist
  Wymień ten 40 stopni.
 • #11
  rafba
  Level 10  
  I tak zostanie. Grzeje, ale tak nie do końca, temperatry są niższe od nastawianych, widocznie taki jej urok. Dzięki wszystkim za pomoc