Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ampltuner Yamaha RX-v361 ?

06 Mar 2008 20:29 1425 9
  • Poziom 11  
    Czy warto kupić ten amplituner ? pytam ponieważ trochę podejrzanie tani jest na taki pobór mocy maksymalnej.. a nigdzie niemoge znaleść o nim opini użytkowników.. Zastanawiam się jeszcze nad Pioneerem VSX 417 . Mógłbym prosić was o pomoc ..? Aktualnie mam amplika Sony De-475 .. ale mi nie wystarcza jego moc. Moje kolumny frontowe to Tonsil Mistral, natomiast surround STX e-150.
  • Moderator
    Ten też nie zachwyca mocą ani brzmieniem. Do kina ujdzie ale do muzyki już nie.
  • Poziom 35  
    A może coś z używek ? Jakie masz fundusze ?
  • Poziom 11  
    moje funudusze na amplika kończą się na 800zł .. :(
    A co konkretniej z używek.. ? bo chciał bym już bardziej z nowszą technologią, żeby dźwięk był lepszy ...
  • Moderator
    Nowsza technologia to więcej bajerów ale na pewno nie lepszy dźwięk.
  • Poziom 11  
    to co proponujesz ?? zgadzam się z Toba ale ta teoria jest prawdą jeśli chodzi o wzmacniacze,a nie o amplituner.. Nowsze ampliki maja lepsze dekodery dźwięku i dużo lepsze.. wiem bo sam miałem okazję odsłuchu kilku nowych modeli nie z najwyższej półki ale ze średniej i była bardzo duża różnica dźwięku itd..
  • Moderator
    Zostać przy Twoim Sony. Nic lepszego za 800 zł nie kupisz. Chyba że stereo.
  • Poziom 11  
    zasłaby jest ten amplituner do stereo.. potrzebuje czegoś mocniejszego o jakies 40w RMS na kanał ..

Dodano po 1 [minuty]:

żeby było wiadomo o co chodzi, to chodziło mi oczywiście o dodatkowe 40w RMS na kanał każdy bo ten soniak ma niestety 80w RMS
  • Poziom 26  
    Ja polecam yamahe, pod względem dzwięku jest najlepsza, ale jak juz to model 4XX (457, 461)
    ten 361 jest na scalakach hybrydowych, o ile dobrze pamiętam stk, a wyższe modele zaczynające się od 4, 5 itd maja tranzystorki jako końcówki mocy i dlatego wyciągną więcej :D
    pozdrawiam
  • Moderator
    luzak90 napisał:
    zasłaby jest ten amplituner do stereo..

Wiem. Dlatego proponuję kupić wzmacniacz stereofoniczny.