Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwna praca lodówki Indesit BAN 10

06 Mar 2008 20:45 4582 7
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem z lodówką Indesit Ban 10, temperatura wewnątrz nie spada a agregat włącza sie na 5 sek i wyłącza na 10 i tak w kółko.
    Rok temu był wymieniany na gwarancji agregat (przyczyną była taka sama praca)
    Czy to wina wadliwych agregatów?
    Bo wydatek na naprawę agregatu to rzędu 400 zł!
    A może istnieje jakiś powolny wyciek czynnika?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    hmm czyli nie ciekawie...
    A może któryś z Panów powie mi czy zna kogoś kto tanio wymieniłby agregat, w okolicach Bytomia?
  • Poziom 12  
    A czy temperatura otoczenia chłodziarki przekracza 10 st? Bo jeśli nie, to takie zjawisko też jest możliwe.....
  • Poziom 10  
    W zamrażarce pręty stają sie chłodne ale w lodówce temperatura wcale nie spada.
  • Poziom 12  
    Chodzi mi o to, czy tam gdzie stoi lodówka jest więcej niż 10 st ?? Bo wprowadzili teraz klasy klimatyczne lodówek i tak:
    SN 10 - 32 st C
    N 16 - 38 st C
    ST 20 - 42 st C
    chodzi o temperature otoczenia lodówki i poniżej tej wartości chłodziarki mogą się nie włączać. klasy te można znaleźć na tabliczce znamionowej.
  • Poziom 10  
    Na lodówce są tylko 2 naklejki z kodami kreskowymi ale na żadnej z nich nie ma nic takiego o czym wspomniałeś tylko ciąg liczb i nazwa Bann10.
    Ale jeśli teraz wprowadzili te klasy to ta lodówka mogła sie nie załapać ma prawie 3 lata.
    A wracając to otoczenie ma ok 20-25°C i załącza sie agregat tylko na krótko słychać że coś tam szumi w układzie... ale tylko szumi bez efektu.