Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simlock iPhone 1.1.2 Sposób i pliki

06 Mar 2008 23:34 1631 1
 • Level 10  
  Witam przedstawiam sposób na odblokowanie iPhona 1.1.2

  Bierzemy się do roboty. Jest to hardware’owa (sprzętowa) metoda do zaniżania bootloadera. Sądzę, że masz znajomość starej metody Hareware’owej, więc nie będę powtarzać kroków. Musisz mieć telefon w wersji 1.1.2 4.6 żeby to zrobić. Jeśli zrobiłeś upgarde do wersji 1.1.3, to powodzenia w czekaniu na wersję 1.1.4!

  Najpierw ściągnij plik 112otb z http://www.sendspace.com/file/n19vr9 , będziesz potrzebowal tych plików. Zawierają one nowy secpack, nowy ieraser, nowy testcode.bb, i nowy iUnlocker.

  Opis krok po kroku:

  1. Skopiuj wszystkie pliki do katalogu głównego (directory) w telefonie. Elementarną rzeczą jest nie wyłączanie telefonu po ieraser, w przeciwnym razie nie przywrócisz WI-FI, odkąd jedynym fls który działa na 4.6 jest w wersji 1.1.3. Zainstaluj mobile terminal zanim zaczniesz, na wypadek utraty WI-FI. Polecam to samo przy wersji 1.0.2, odkąd resetowanie łącza podstawowego (baseband) nie stwarza żadnych problemów.
  2. Uruchom ienew. Jest to ieraser, który usuwa wersję 1.1.2 i pozwala działać testpintowi.
  3. Znajdz stary plik 3.9 nor, wywal go i utwórz nowy plik o nazwie „nor” z pierwszymi 0x20000 bajtami starego nor, który został skasowany. To jest 3.9 bootloader.
  4. Kopiuj „nor” do folderu i uruchom iunew. Jest to plik odblokowujący i działa tak samo jak stary. Będziesz potrzebowałtest pointa A17 zanim zaczniesz uruchomienie. Jeżeli resetowałeś i straciłeś WI-FI nic nie szkodzi – możesz wgrać to z mobileterminal.

  TP INFO
  Simlock iPhone 1.1.2 Sposób i pliki


  Cienka czerwona linia pokrywa ścieżkę A17. Żeby oszukać chip, tak aby myślał, że flash w odpowiedniej sekcji jest wykasowany, będziesz musiał zdrapać izolację ścieżki. Żrób to czymś w rodzaju igły. Potem przylutuj do niej cienki przewód. Zrób to bardzo ostrożnie. Zdrapuj jedynie izolację w miejscu zlutowania nie przerywając całej ścieżki. To najtrudniejszy krok w całej operacji, reszta to kaszka z mleczkiem. Przylutuj także przewód do lini 1,8V. Podłącz przewód wychodzący ze ścieżki z przewodem wychodzącym z punktu 1,8V aby odblokować. Musisz to zrobić to bardzo ostrożnie, masz tylko jedno podejście.

  Uwaga: „bbupdater-v” nie powinien działać na tym TP, odkąd telefon nie ma firmware tylko sam bootloader.

  5. Bootloader jest już w wersji 3.9 !!! Uruchom bbupdater-f albo przywróć telefon z jakiegokolwiek firmware’a najwiecej szczęścia posiadają osoby, które mają firmware w wersji 1.1.2 i wyżej.
  6. Włóż jakąkolwiek kartę SIM i ciesz się odblokowanym iPhonem.
 • GSM specialist
  stare żadna nowość, już robi sie inaczej ;) wisniowy w tyle jesteś