Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwie rzeczy na temat cc (zamek i coś trze)

przemek.tomala 05 Sty 2004 21:19 1596 6
  • #1 05 Sty 2004 21:19
    przemek.tomala
    Poziom 22  

W cc coś się zepsuło z wkładką w zamku, mam drugą wkładkę, ale nie wiem jak mam tamtą wyjąć, a jak tą włożyć, uszkodziła się w drzwiach kierowcy, trzeba wsiadać od pasażera, a przynajmniej z tamtąd otwierać, niby głupota, każdy machanik zrobi w sekundę, za piwko, ale po co jechać do mechanika, jak można samemu zrobić, zwłaszcza że głupota

Jeszcze jedno, co się dzieje od dawna, cxzasem, jak się jedzie, zwłaszcza gdy jest zimno, przy troszkę większych obrotach, coś trze.. coś jak skrzynia biegów albo obok, może wiecie co to może być, chociaż wątpie, bo tak nie wiecie gdzie dokładnie, ani nic, no ale może... aa olej w skrzyni był wymieniany na jesieni (ale to już się działo przed wymianą)

• #2 05 Sty 2004 22:13
    piter11
    Poziom 11  

na temat zamka ale nie dokładnie bo dawno to robiłem

musisz z boku drzwi od strony zaczepu odkręcić śrube wkrętakiem krzyżakowym, potem zdejmij boczek (tapicerke) i masz dostęp do klamki
    odepnij cięgno i masz wyjętą klamke
    potem musisz wybiś zabezpieczenie z tego pierścienia z kulką
    jak to zrobisz to wsadź kluczyk i nim pokręć żeby to wyjąć z klamki to jeszcze musisz podważyc jakis pazurek który to trzyma

powodzenia, pewnie nie jest to zbyt dokładne ale z grubsza tak jest

• #3 05 Sty 2004 22:13
    piter11
    Poziom 11  

na temat zamka ale nie dokładnie bo dawno to robiłem

musisz z boku drzwi od strony zaczepu odkręcić śrube wkrętakiem krzyżakowym, potem zdejmij boczek (tapicerke) i masz dostęp do klamki
    odepnij cięgno i masz wyjętą klamke
    potem musisz wybiś zabezpieczenie z tego pierścienia z kulką
    jak to zrobisz to wsadź kluczyk i nim pokręć żeby to wyjąć z klamki to jeszcze musisz podważyc jakis pazurek który to trzyma

powodzenia, pewnie nie jest to zbyt dokładne ale z grubsza tak jest

• #4 05 Sty 2004 22:33
    ankuch
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co do wkładki to nie jest tak w sekundę :D
    Po pierwsze, czy to aby napewno wkładka :?:
    Jeśli nie miałeś próby włamania to one rzadko się psują.
    Pomijam fakt zamarznięcia bo nie przypuszczam, żebyś tego nie sprawdził.
    Najczęstsze uszkodzenia wkładek to właśnie po włamaniu lub przy starszych egzemplarzach, zapiekanie się suchaldów we wkładce, ale efekt jest taki, że ona działa, tylko byle czym otworzysz zamek.
    Proponuję sprawdzić mechanizm wewnątrz, np. czy nie spadło (pękło) cięgno od wkładki do mechanizmu zamka.
    Jeśli wsystko jest ok, to musisz wyjąć kasetę i nie pamiętam jak jest w "Cinkusiu" ale większość "Fiatopodobnych" miały bębenek (to takie z dużym luzem, mocowane na wkładce, do którego mocowane jest cięgno) zabezpieczany cienkim nitem, ok. 2mm. Po wybiciu tego nita wszystko powinno się ładnie rozłożyć. Wcześniej radzę zaznaczyć jak było złożone.

Jeśli chodzi o drugą część pytania to trochę za mało konkretów, a nawet naocznie widząc nieraz nieźle się można naszukać. Skrzynię raczej bym wykluczył. Radzę sprawdzić poduszki silnika oraz czy półosie przypadkiem nie ocierają o nadwozie. Jeśli auto było kiedyś bite, to zdarza się, że są bardzo blisko nadwozia. Chociaż w tym przypadku trudno się dopatrzeć związku z niską temperaturą.

• #5 06 Sty 2004 08:14
    jan12345
    Poziom 14  

z tego co opisujesz ,że nie możesz wsiadać przez drzwi od kierowcy to wskazuje nie na wkładkę zamka tylko na uszkodzenie zamka lub spadnięcie któregoś z cię gieł najprawdopodobniej cięgno kasety spadło.wymiana samej wkłdki to jak piszesz kwestia paru chwil /odkręcasz kasetęz boku drzwi krzyżakiem wysuwasz kasetę podważasz zabezpieczenie i wysuwasz wkładkę na zewnątrz /do tego nie trzeba rozbierać boczku/na temat zamka to prawdopodobnie pękła sprężyna w samym zamku lubią pękać w starych c-q.co do skrzyni to mam za mało konkretów by korespondencyjnie ci coś pomóc

• #6 06 Sty 2004 14:15
    przemek.tomala
    Poziom 22  

to wkładka, po pewnej nieudanej próbeie włamania, ta taka klapka, się nie zamykała, i już ciężko chodził, niue dało się czdem kluczyka wyjąć, po jakimś tygodniu, po włożeniu kluczyka, wogóle nie da się przekręcić kluczyka, tak jakby inny włożyć i próbować otworzyć

Znaczy się tak robię, odkręcam śróbkę z boku, która trzyma ten cały mechanizm (kaseta) zabezpieczenia usuwam, wyjmuję wkładkę (chyba z włożonym kluczykiem) i tam jest chyba jeszcze talki dzyndzel, wystający, który trzeba jakoś nacisnąć, żeby się schował żebyu się dało wymienić, i wsuwam nową, skłądam całość i tyle, spróbuję, jak mama podjedzie cienkim z pracy
    THX za pomoc

• #7 06 Sty 2004 19:31
    przemek.tomala
    Poziom 22  

Dzięki, udało się, wymieniłem tą wkładkę, następnym razem będzie prościej (ma się doświadczenie ;) )
    Samochód nie był "bity", przynajmniej mi nic o tym nie wiedomo, i w papierach nie ma

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo