Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przekładnik prądowy z przetwornikiem na małe prądy

07 Mar 2008 10:13 2241 7
  • Level 20  
    Witam potrzebuję mierzyć przepływający prąd w obwodzie o wielkościach 0..0,8A i mierzoną wartość podawać w wartościach od 0-10V do przetwornika A/C

Wybrałem model LEM - DF 0.5 C10 idealny dla mnie, ale firma handlująca produktami LEM mi napisała: "..firma Lem wycofała się z produkcji przekładników na tak małe prądy i nie są one już dostępne w ich ofercie.."

Czy ktoś jeszcze takie przekładniki produkuje?

dzięki za wskazówki.

Paweł
  • Level 20  
    Dzięki za linka, ale najmniejszy przekładnik jest do 10 A. ja potrzebuje do 1 A - .
    Vektrex w moim układzie będzie zbyt niedokładny. Ja muszę wychwycić zmiany między 300 a 600 mA.

Może jeszcze jakaś propozycja

Dzieki
    PAweł
  • Level 42  
    Nieśmiało przypomnę, że czułość _każdego_ przekładnika można zwiększyć poprzez nawinięcie na nim odpowiedniej ilości zwojów zamiast jednokrotnego przełożenia przez otwór.
  • Level 20  
    Może tak można, ale jak patrzę na produkt Vertrex to nie ma tam żadnego otworu tylko się wpina w szereg badany obwód.

a takie owijanie nie jest rozwiązaniem idealnym - chociażby na wygląd w szafie :0

Czyżby nikt nie produkował przekładników do malych prądów?
  • Level 43  
    Najmniejszy (w linku, który Ci podałem) jest na zakres 1A = 1V, a w impulsie dopuszczalne do 10A.
  • Level 20  
    tak 1A - 1V, ale jeżeli mam przetwornik A/C 0..10V to całe zakres pracy będzie w przedziale 0..1V. Obawiam się, ze przy takich parametrach nie będzie to dokładne i też nie wiem, czy przekładnik prądowy ma całkowicie liniową charakterystykę w całym zakresie pracy 0..10A.
  • Level 43  
    To jest przetwornik na hallotronie, więc jego nieliniowości są w górnej części zakresu.
    1V jest na tyle dużym napięciem, że dodanie wzmacniacza x10 nie jest problemem. A poza tym, jaka dokładność jest wymagana? I czy będziesz miał możliwość sprawdzenia tej dokładności jakimś innym przyrządem, wyższej klasy, z aktualną legalizacją?

Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma ...