Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

telefon dla niedowidzących.

angel-speed 27 May 2009 20:30 11667 34
 • #31
  kamiltelefony
  Level 20  
  Nokia E65... telefon moze obslugiwac niewidomy bo telefon mowi w jakim miejscu w menu jestesmy...
 • #32
  User removed account
  Level 1  
 • #34
  Jacck
  Level 26  
  A ja bym polecił:

  1. Nokia 7110. Duży wyświetlacz (monochromatyczny) i duże litery. Jak się dobrze ustawi kontrast LCD naprawdę bardzo wyraźne.
  minus - trochę cegła na dzisiejsze czasy.

  2. MaxCom MM500. Cytat ze strony producenta:
  "Telefon posiada duże klawisze oraz wyraźny podświetlany ekran LCD o wysokim kontraście, wyświetlający duże, czytelne cyfry i litery"
  Telefon jest kierowany do starszych osób, ma być ponoć też prosty w obsłudze.
 • #35
  lamot
  Level 1  
  pozwólcie, że przykleję się do tego wątku z moim problemem.

  Jestem osobą niedowidzącą ale (stosunkowo) młodą. Szukam dla siebie telefonu, ale mam trochę inne wymagania. Obecnie używam Nokii 3110c i chciałbym żeby ten telefon miał podobną funkcjonalność (radio, MP3, złącze kart pamięci). W tym telefonie mam temat w którym są białe litery na czarnym tle - co zdecydowanie ułatwia mi czytanie. Niestety nie wszędzie jest możliwe ustawienie takiej kolorystyki, np przy pisaniu i czytaniu SMS-ów tła się nie da zmianić - jest jasno niebieskie. To samo z radiem i odtwarzaczem MP3. Ekran też mófłby być większy (klawisze są dla mnie OK).
  Kiedyś miałem jakiegoś Siemensa (chyba s65 albo coś w tym stylu) i tam udało mi się zrobić temat w którym wszystko było białe na czarnym. Ale szybko mi padł, poza tym był za mało "multimedialny".

  Przeszukując internet łatwo można znaleźć model posiadający odpowiedni wyświetlacz i funkcje, ale nie wiem jak znaleźć taki, w którym mogą poprzez dobranie odpowiedniego tematu w pełni decydować o kolorach i rozmiarach czcionki i tła.