Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HAMULCE Passat b3 1.8 1992r

07 Mar 2008 11:17 9350 9
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam problem z którym nie moge się uporac a co najgorsze mechanicy tez.

Mam passata b3, od miesiąca miałem szopki z hamulcami, raz były a raz nie. Nie wyłączały sie podczas jazdy tylko po odpaleniu, np. mogłem jeździc 3 dni i było ok, a na drugi dzień wsiadam rano i porażka.. (pedał nie wpada, jest twardy)
    VW posiada ABS, który nie działa (uszkodzony czujnik w tylnim kole) ale to nie ma znaczenia bo tak go kupiłem i heble były ok.
    Układ hamulcowy nie jest zapowietrzony, niby wszysko gra. Wreszcie kupiłem "pompe wspomaganmia ABS", wymieniłem ją. I tu kolejna porażka, sprzegło odpowietrzyłem - to ok, przednie koła tez, ale na tył nie ma wogole cisnienia. Odkręciłem przewód hamulcowy centralnie od pompy i nawet kropla nie poleci.
    Co jest? Bo już mi rece opadają
    Niech ktoś pomoże

Regulamin pkt 10,9 proszę poprawić. goldwinger
  • Poziom 38  
    jak z pompy nie wychodzi ciśnienie to pompa złom.
  • Moderator Samochody
    Zablokowany korektor siły hamowania, z tyłu w okolicach tylnej belki. Ponadto jeśli ABS jest, to ma działac, w przeciwnym przypadku z racji specyficznej budowy pogarsza hamulce.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    korektor odpada przecież odkręcił przewód przy pompie i tam nie miał już ciśnienia
  • Poziom 11  
    Tył odpowietrzysz tylko na zapalonym silniku kiedy pompa ABS działa.
  • Moderator Samochody
    PiotrekZ_ napisał:
    Tył odpowietrzysz tylko na zapalonym silniku kiedy pompa ABS działa.
    To sie koledze tylko tak wydaje. ABS nie ma nic do odpowietrzenia. Najprawdopodobniej uszkodzony rozdzielacz ABS - u, faktycznie korektor w tej sytuacji nie ma nic do gadania. Pompe hydrauliczna masz zwykłą jednoobwodową ?
  • Poziom 30  
    Hamulce z ABS tylko się odpowietrza na zapalonym silniku minimum 1000 obrotów.
  • Moderator Samochody
    ptaszek1975 napisał:
    Hamulce z ABS tylko się odpowietrza na zapalonym silniku minimum 1000 obrotów.
    A jak instrukcja głosi prawdę na ten temat?.
    Szczerze mówiąc mam też Passata z ABS , wymieniałem z tyłu cylinderki i odpowietrzałem standardowo, na zgaszonym silniku. Rolki nie wykazały odchyłek, w książce serwisowej też nic na ten temat nie ma. Co ma zapalony silnik do odpowietrzania ?. Zaciekawiło mnie to.
  • Poziom 38  
    koledzy co wy chcecie odpowietrzac jak tu sama pompa nie podaje płynu,samo pytanie o to co to może byc jest już banalne i zarazem opowiedzią w samym sobie, dziwne tylko że jeszcze nie trafiło do kosza.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Adam, chciałem zobaczyć co bedzie się działo w temacie :D
    Tam pompa chyba dwuobwodowa o ile pamiętam
    Nie trzeba odpalać silnika do odpowietrzenia