Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera SONY + PC

COOLER 25 Sep 2002 02:02 2438 5
    COOLER
    Level 13  
    WITAM WSZYSTKICH !!!
    Proszę o ewentualne podpowiedzi jak podłączyć kamerę SONY do Pc-ta z grafiką VOODOO2 i S3VIRGE. Chodzi mi oto żebym mógł nagrać tą kamerą film np. z moim psem na dysk w formacie .avi albo .mpeg. Co jest do tego potrzebne,jaki soft jest potrzebny,w które gniazdo podłączyć kamerę,jaki kabel itd. SERDECZNE THX
    komp432
    Level 19  
    musisz mieć video in, czyli np. coś na BT878
    COOLER
    Level 13  
    THX ZA INFO ale czy bez karty video sie obejdzie czy nie ?????
    komp432
    Level 19  
    karta cyfrowa czy analogowa, jest konieczna, chyba że masz kamerę internetówkę na USB.
    LUCOM
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli masz Soniaka na USB to nie ma problemu, wpinasz komp pyta o driver podajesz i podłączone...

Jeśli chodzi o karty video, to masz do wyboru Pinnacle-a, DVNow AV i jego odmiany, DVMAX...i tutaj dobierasz sobie kartę w zależności od kamery czy masz cyfrę czy nie.

Najlepszym Softem do tych rzeczy jest Adobe Premiere w wersji 5.1 i wyższej, ale cena odlotowa, choć karty na rynku Polskim mają dodawany ten soft w wersji 6.0 gratis !!!

Ceny kart są sporo niższe w niemczech......
    jackuc
    Level 19  
    Zapomnij o zgrywaniu przez kartę graficzną. Jeśli chcesz tanio (warunek masz kamerę cyfrową) zgrać filmy na kompa, to kupujesz (np. na allegro) kontroler Fire wire IEE1394 za ok. 250PLN z odpowiednim kabelkiem do wyjścia DV z kamery. Ja tak mam i do zrzucania zdjęć (bitmap) jest ok., chociaż zdjęcia z kamery są kiepskiej jakości (mam kamerkę Sony DCR-TRV 120E). Ale tak to już jest, że do zdjęć aparat zawsze będzie lepszy. Z filmami to trochę inna sprawa. Ja mam strasznie słabego kompa P200 i praktycznie filmu nie da się zmontować.
    Programy : fajny i prosty Ulead Video Studio, Wideowave no i Adobe , ale to już wielka kobyła. Pozostaje jeszcze kwestia zgrania materiału spowrotem. Jeśli masz aktywne wejście DV-IN w kamerze to zgrywasz z kompa materiał do kamery i dopiero na magnetowid. A jeśli nie chcesz na magnetowid to tworzysz sobie filmik w postaci DivX i masz na płytce. Ale jeśli masz kasę (kilka tysięcy) to kupuj oczywiście kartę np. Pinnacle czy cuś takiego , bo Fire wire wymaga super szybkiego sprzętu bo wszystko robi procek komputera. Na kartach sę już wbudowane sprzętowe kodeki itd.
    To moja opinia, sam nie jestem specem i mogłem coś pokręcić.

Pozdrawiam