Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CW-29A108P. Obraz tworzy za soba "ślady"

jarecki1989 07 Mar 2008 20:20 1440 8
    jarecki1989
    Level 24  
    Witam, w/w odbiorniku podczas oglądania np. meczu lecąca piłka tworzy za sobą "ślad" (dzieje sie to również na postaciach i innych ruchomych rzeczach tylko z mniejsza intensywnością). Efekt jest porównywalny do przesuwającej sie myszki na ekranie monitora z włączona opcją "zostawiania za sobą śladu". Kolory również czasami sie dziwnie mieszają. Tv ma jakieś 2-3 lata, sporo zimnych ale wszystkie usunąłem i nic to nie dało. Nie wiem od czego mam zacząć proszę o pomoc. Z góry dziękuje
    User removed account
    User removed account  
    fontek
    Level 15  
    Witam.
    Proszę sprawdzić rezystor w zasilaniu siatki S1, oraz masy na płytce kineskopu.
    jarecki1989
    Level 24  
    Wszystkie dodatkowe funkcje typu redukcja szumów powyłączane. rezystor S1 sprawny ma 4,7K (napięcie 331V). Zauważyłem też taki objaw że jak sie szybko zmienia obraz to tak jakby kolory nie nadążały się zmienić. Na środku ekranu postacie są czasami nawet czarno-białe.
    daryk
    Level 16  
    Witam.Przerabiałem ten temat może ze trzy lata temu (i niestety nie wiem jak dzisiaj jest dostępny) ale wymieniłem blok cyfrowy.Poszukaj na aswo.sklep.pl ,cybor-tech.com.pl
    rtv.service
    Level 28  
    A jak tam kineskop (dawno juz tego niepisalem)?
    daryk
    Level 16  
    Wizualnie jest to jakby na LCD czas reakcji matrycy wynosiłby a ze 30-40 ms zamiast 5-8 ms.Spotkałem się z takim uszkodzeniem tylko w Samsungu mimo że 100-hercówek sporo się robi.Pozdrawiam
    rtv.service
    Level 28  
    O jakim chassis chodrzi?
    jarecki1989
    Level 24  
    To jest chassis K55A(p). Dzisiaj wyrwe jeszcze blok cyfrowy i sprawdze zimne.

TV oddany chyba jednak cyfra uszkodzona, właściciel rezygnuje z naprawy. Dzięki za pomoc.