Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes-Benz Audio 10 CD nie chce czytać płyt..

JackMan 08 Mar 2008 00:34 12078 17
  • #1 08 Mar 2008 00:34
    JackMan
    Poziom 9  

Witam,
    Po wlozeniu oryginalnej plyty tloczonej wyskakuje od razu napis error i wysuwa ja z powrotem. Dodam ze nie widze aby laser swiecil! Macie na to jakis pomysl??

0 17
  • #2 08 Mar 2008 01:42
    SlaweK
    Poziom 43  

Każdy CD kiedyś przestanie czytać płyty i pewnie coraz częsciej będziemy tutaj czytać takie pytania.
    Zasada jest prosta, zabierajac się za naprawę trochę trzeba wiedzieć o działaniu takiego urządzenia a jak nie wiesz to wypada udać się do fachowca.

SławeK

0
  • #3 08 Mar 2008 02:12
    JackMan
    Poziom 9  

Napisal bys cos konkretnego.. Po to tu pisze zeby sie dowiedziec jak ten problem rozwiazac i czegos nauczyc a nie oddawac do pseudo fachowcow jakich mam w okolicy.. Jak masz pisac takie texty to lepiej nic nie pisz. Zapomniales juz jak sam sie uczyles i dopytywales na forum?? Jak tak to zagladnij do archiwum z przed kilku lat i przypomnij sobie jake pytania zadawales... Aha i nie stresuj sie jak to bedziesz czytal.. A pytanie aktualne i czekam na jakies sugestie.

0
  • #4 08 Mar 2008 09:59
    SlaweK
    Poziom 43  

A co zrobiłeś sam żeby to była pomoc a nie robienie za ciebie ?
    Popatrzyłeś chociaż na pracę mechanizmu czy płyta dojeżdżą do końca i laser próbuje zogniskować wiązkę czy jak nie dojechał do krańcówki od razu oddaje. Z resztą, algorytmy pracy są różne u różnych producentów, jeden mimo braku zogniskowania zakręci płytą inny nie. A usterek w tym może być naprawdę wiele i są trudne do zdiagnozowania. Czasem zastanawiam się jakim cudem to wogóle żyje w tak trudnych warunkach jakie są w samochodzie.

SławeK

0
  • #5 08 Mar 2008 14:56
    djlj24
    Spec od car audio

Te radia robione przez Alpine do Mercedesa bardzo źle się sprawują. Już po kilku latach mają problem z czytaniem płyt CD - nawet dobrych i oryginalnych. Co ciekawe nie zawsze jest to wina lasera - ten sam mechanizm włożony do innego radia Alpine (oczywiście do takiego co pasuje) może czytać poprawnie płyty a w radiu z Mercedesa będzie wyświetał ERROR.
    Kiedyś zastanawiałem się nad tym problemem i widać problem leży w jakiejś blokadzie przeciwko używaniu nagrywanych płyt bo tak samo jest w niektórych radiach z Chryslera (obecnie jedna "banda" motoryzacyjna). Laser zdaje się tam był SF-925 (taki z długimi taśmami).

0
  • #6 08 Mar 2008 17:39
    SlaweK
    Poziom 43  

I 5 pod rząd takich laserów reklamowałem bo cała partia niby oryginalnych a od chińczyka była trefna. Gdzieś będą musieli to rozsprzedać, jak myślisz, komu ? ;)

SławeK

0
  • #7 08 Mar 2008 18:35
    djlj24
    Spec od car audio

Było założyć ten laser do Alpine i okazałoby się, że chodzi poprawnie i czyta CD-R. Po prostu te radia są fatalne - a dużo osób okazyjnie kupuje na aukcji i potem marudzi, że nikt nie chce się podjąć naprawy tego złomu. A kiedyś w Mercedesie montowali porządne CD Beckera - i do dziś takie w ciężarówki wkładają.

0
  • #8 08 Mar 2008 19:13
    JackMan
    Poziom 9  

Po wlozeniu plyty, sam ja wciagnie i osadzi, nastepnie pojawi sie sia na wyswietlaczu na sekunde "track1" i nastepnie "error". Potem juz tylko wysuwa plytke.. Tak patrzylem to mechanizm ktory przesuwa laser stoi caly czas w miejscu.. Recznie jak go przesune to chodzi po szynach wiec nie jest przytarty. Pewnie to wina tego lasera, jak jest zuzyty to juz nawet go nie przesunie bo i po co. Tylko nie daje mi spokoju to ze sie nie swieci po wlozeniu plyty.. Czy tez tak jest ze jak zuzyty laser to radio to wykryje i soczewka nie zaswieci podczas wkladania cd?? Wczesniej myslalem ze caly mechanizm jest zle osadzony na plycie. Mechanizm laczy sie z plyta na wcisk w gniazdo wlutowane w plyte i tak przypuszczalem na poczatku ze to moze cos tam nie stykac na laczacych pinach ale chyba sie mylilem.. Widze z waszych doswiadczen ze chyba szkoda nerwow, czasu i pieniedzy bo laser tani nie jest do tego radia a wymiana tez nie latwa.

0
  • #9 09 Mar 2008 13:37
    djlj24
    Spec od car audio

A może zerwana jest jedna z taśm (są dosyć długie i pokrętnie założone). Ewentualnie problem jest na złączach.

0
  • #10 09 Mar 2008 17:03
    JackMan
    Poziom 9  

Czyli jest nadzieja ze laser moze byc dobry.. Tasmy sa ok, ale bede patrzyl jeszcze na zlacza moze faktycznie nie ma gdzies przejscia.

0
  • #11 09 Mar 2008 20:44
    SlaweK
    Poziom 43  

Ruchomej przerwy na taśmie możesz nie zauważyć gołym okiem lub miernikiem. A wysokość płyty nad optyką, wibracje, czy jest dociśnięta poprawnie...

SławeK

0
  • #12 08 Lip 2008 12:17
    mercedes89
    Poziom 2  

Witam... postanowilem wam troche podpowiedziec... stałem sie tez szczessliwym posiadaczem mercka wyposazonego w to radio audio 10 cd... przeszukuja rozne fora czytajac tu i tam.. niszczac dziesiatki plyt na wypalaniu odkrylem...

By sluchac plyt wypalonych na tym radiu nalezy zaopatrzyc sie w plyty BENQ takie zlote... w kazdym markecie sa... probowalem wielu plyt na tych mi zadzialalo... Wypalac za pomoca programu WINDOWS MEDIA PLAYER 9 !! Na PREDKOSCI x1 !!!!!!!!! troche cierpliwosci bo plytka z 15 utworami bedzie sie wypalac 10-15 min ... I Dziala z tylko taka wada ze jak wlozymy plytke do odtwarzacza slychac jak pracuje czyta ja i mieli jakies 30 sekund zanim zacznie grac... ale warto poczekac by uslyszec wymarzone brzmienie... gdy przelaczamy na kolejne utwory track 1 track 2 to tez trzeba czekac .. dlatego polecem by posluchac od poczatku do konca bez zbednego klikania :d POZDRAWIAM

0
  • #13 08 Lip 2008 14:18
    djlj24
    Spec od car audio

Ja bym się tak nie cieszył, niedługo całkiem przestanie czytać i zobaczysz CD ERROR to, że jeszcze czyta to jego ostatnie chwile.
    Swoją drogą prędkość nagrywania x1 oznacza, że płyta powinna się nagrywać 74 lub 80 minut, a czas 10-15 minut to prędkość nagrywania x4. I nie każda nowa nagrywarka daje radę z tak wolnym nagrywaniem płyt.

0
  • #14 08 Lip 2008 17:09
    mercedes89
    Poziom 2  

heh przestanie dzialac... hmmm zycie czas bedzie kupic nowe lepsze fajniejsze ... a teraz szkoda kasy na radio jak dziala... i co do tej nagrywarki ..to jak sie ma szajs nagrywareczke to jasne ze nie potrafi :] i 80 min to raczej piecze sie ciasto w piekarniku a nie wypala sie muzyke na audio ;]

a i zapomnialem ze to przeciez polska .. Nikt w tym temacie nie dal odpowiedzi na zadane pytanie.. tylko robilisice tu wywody na temat zmiany lasera albo montazu gdzie indziej... a jak ktos dal przyklad jak to zrobic by dzialalo to z pretensjami... Mysle ze warto sie czsem zastanowic nad samym soba.. specu od car audio <lol2>

0
  • #15 08 Lip 2008 19:41
    djlj24
    Spec od car audio

Heh - poradź pozostałym setkom użytkowników takiego radia co oryginałów nie potrafi czytać nawet albo raz na 20 płyt coś wczyta. Problem dotyczy właśnie modeli robionych przez Alpine dla Mercedesa i Chryslera, jest to wada fabryczna bo nie jest to wina mechanizmu.
    A co do nagrywania skoro x1 to nagranie płyty o długości 80 minut musi trwać 80 minut (+ chwila na lead in i lead out) bo nie wiem jak Ty liczysz, że prędkość x1 nagrywania płyty 80 minutowej wychodzi 10-15 minut.
    Ja tylko chciałem sprostować błąd w Twoim rozumowaniu ale widzę, że jesteś z tych "wiedzących więcej".

0
  • #16 08 Lip 2008 22:19
    mercedes89
    Poziom 2  

moze na radiach sie znasz ale na wypalarkach napewno nie... wlacz sobie czasoodmierzacz i zobacz ile wyjdzie.. a powiem wiecej nawet wyjdzie mniej jesli juz ktos ma gotowe audio a nie konwertuje z mp3 na audio...

i nie dziala 1 na 20 plyt tylko kazda wypalona w ten sposob ( u mnie) i smiga bezproblemu...
    jak narazie w calym necie jest to jedyny sposob ktory umozliwi odtworzenie plytki bez jakis smiesznych wymian laserow . czy innych bajerow lub samego radyjka...

acha i mamm pytanie posiadasz takie radio pewnie nie ? wiec ten temat cie malo dotyczy... chodzi tu o pomoc dla posiadaczy audio 10 cd i borykajacego sie z tym problemem

0
  • #17 08 Lip 2008 23:51
    SlaweK
    Poziom 43  

Bzdury Waść powiadasz... i o formacie CD i CDR nie masz zielonego pojęcia.

SławeK

1
  • #18 19 Wrz 2008 08:01
    sebastianp
    Poziom 1  

Dokleję się do tematu bo sam używam takiego radia. Czytając to co napisaliście powyżej można stwierdzić że macie rację , ale ;)

Trzeba rozgraniczyć użytkowników Audio 10CD (model Alpine) na dwie grupy
    - odtwarzacz uszkodzony (nie działają nawet oryginały)
    - odtwarzacz czytający oryginały, wybredny na nagrywane

Ci co sklasyfikowali powyżej radio jako beznadzieję chyba nigdy nie słuchali muzyki z tego modelu. Przy dobrych głośnikach odtwarzacz ma bardzo dobre brzmienie i zastąpienie go jakimś "wszystko czytającym" nie ma sensu. Nie wspomnę o stylistyce. Kto ma mercedesa wie że każde inne radio w tej kieszeni wygląda jak "Disco polo"

Dla użytkowników którym czyta oryginały a nie czyta nagrywanych mam sprawdzoną radę.

ZAKUP PŁYT AUDIO CD-R (płyty do nagrywarek stacjonarnych)
    np : Philips CDR AUDIO
    Co prawda trzeba dać 2,50-3,60PLN za sztukę ale warto
    Można nabyć np w Mediamarkt (choć tam kiedyś kupiłem 5 Sony z których dwie nie czytał mój Audio10 , miały inny kolor ;)) Więc jak widac i tutaj chinami zapachniało) albo oczywiście Allegro
    Płytkę nagrywamy prędkością x2 (najlepiej na starszej nagrywarce CDR)

Wyżej opisano nagrywanie x1 w 15min ;)) życzę powodzenia
    (Śmiech na sali ;))
    Po pierwsze mało gdzie znajdziecie nagrywarki z x1 (graniczy z cudem)
    Po drugie taka płyta nagrywa się około 70min

U mnie wszystkie płyty CDR AUDIO działają (poza zakupionymi podróbami)

Płyty wypalam metodą Track-at-once TAO (wygaszanie lasera po każdej ścieżce.

Życzę powodzenia i rozkoszowania się dźwiękiem solidnego odtwarzacza

Sebastian

0
  Szukaj w 5mln produktów