Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion VRX578RUSB nie wysuwa się panel monitora

listek2000 08 Mar 2008 11:10 3573 3
  • #1 08 Mar 2008 11:10
    listek2000
    Poziom 10  

kupiłem na ebayu, radio jest uszkodzone tzn nie wysuwa się bez pomocy manulanej siłowej panel monitora... ( clarion.avi ) nie wiem moze na poczcie tak rzucaja) do tego mam problem z podałączeniem zielonego kabelka... czy wg opisu ang muszę kopać gdzieś do lampki hamulca ręcznego... nie idze wpiąć tego kabelka gdzieś pomysłowo bliżej żeby na ekranie był obraz?Clarion VRX578RUSB nie wysuwa się panel monitora

no doczytałem o tym że ten kabelek trzeba tylko do masy dać... zobacze... najgorzej z tym panelem wysuwanym, terkocze silniczek... jakby przepuszcza i z pomocą rąk panel się wysunie to samo w obie strony.

0 3
  • Pomocny post
    #2 08 Mar 2008 14:25
    rybeh
    Poziom 26  

Ten zielony kabelek to blokada odtwarzacza. Jest po to ażeby użytkownik nie oglądał filmów podczas jazdy, tylko na postoju, na zaciągniętym hamulcu.
    Podłącza się go do przewodu łączącego czujnik hamulca z lampką sygnalizującą zaciągnięcie hamulca. Na stole można połączyć z masą.
    Problem wyjeżdżania monitora to sprawa mechaniczna. Najczęściej jest coś skrzywione lub zerwane są ząbki którejś z zębatek. Do naprawy należy podchodzić bardzo ostrożnie ze względu na delikatne tasiemki łączące korpus z monitorem i czasem dosyć komplikowanym systemem przekładni.Pozdrawiam.
    PS.w czasie transportu uszkodzenie mechaniki raczej niemożliwe.

0
  • #3 08 Mar 2008 14:39
    listek2000
    Poziom 10  

dzięki za odp... tak wychodzą bokiem okazje na ebayu... :( niby gwarancja jest ale pusta i nie podpisana a w opisie jest że tylko w kraju zakupu mozna reklamować czyli GB ... myślę teraz czy sie szarpać z gościem czy dać gdzies prywatnie w Łodzi do naprawy? I pytanie czy w GB clarion uzna tą usterkę skoro to uszkodzenie mechaniczne.

0
  • #4 04 Wrz 2008 19:12
    listek2000
    Poziom 10  

Clarion VRX578RUSB nie wysuwa się panel monitora
    witam ponownie... mam parę problemów z zestawem PowerBass 3XL-6C w Skodzie Fabia 2005... do pasji doprowadza mnie trzeszcząca tapicerka drzwi... okazało się, że to jeszcze przewody opierające się o matę lub o tapicerkę tez wpadają w denerwujący rezonans... otuliłem je taka pianka jak na forum gdzieś kolega polecił ale ta pianka też kwiczy i zerwałem ja i teraz mam przewody naciągnięte tak aby nie dotykały ani maty ani tapicerki... ale i tak jak depne w piec to wszystko drga...silniczki podnośników tez wpadaly w rezonans... a juz do lusterek nie mam cierpliwości najbardziej drgają i wpadają w głośny rezonans... ... czy jest na to rada?

poza tym poczytałem tutaj na forum taki dość fajny tutorial zakładania i regulacji sprzętu:

1. wg opisu ponoć radio daje sie na maxa a potem wzmakiem tyle ile głośniki grają jeszcze w miarę płynnie... nie mogę się zgodzić z takim ustawieniem... niby radio odkręcone na maxa podpiete pod wyjścia audio chyba nie powinno zniekształcać... niestety mój clarion bardzo zniekształca na krańcu, stąd dobrym wyjściem było pół na pół (piec na pół gwizdka i clarion na pół gwizdka) czy macie jakieś inne pomysły na konfiguracje?

2 cos z moim zestawem jest chyba nie tak ... przy przełączaniu piosenek jest taki trzask (ala krótkie podpięcie głośniczka pod małą bateryjkę) zaś przy zglasnianiu czy sciszaniu slychac w glosnikach stopniowne trzaski ... nie wiem czym to jest spowodowane... jakies zwarcie... brak masy na obudowie... ale to radio nie ma w instrukcji aby masować odbudowe... minus do minusa plus do plusa od cala filozofia... może jakieś inne sugestie...?

3. Kolejna sprawa to monitor lcd w clarionie... ekran jest jaśniejszy i bardziej kontrastowy podczas gdy klucz jest w pozycji dla radia tylko ( czyli włożony ale bez przekręcania) gdy tylko przekręcę kluczyk na standby czyli zapalają się kontrolki itd. to natychmiast monitor się przyciemnia i ma mniejszy kontrast. Powiecie listek masz slaby aku... ale gdy zapale silnik i depnę to alternator powinien sobie z tym poradzić mniemam, ale niestety różnicy nie ma... dopiero jak wrócę kluczyk do wyjęcia to ekran spowrotem się ładnie rozjaśni... jakieś sugestie? czy może być tak że problem 2 i 3 maja wspólna przyczynę?

4. czy to normalne ze wzmak ściszony na minimum (gain min) i tak wzmacnia sygnał tzn. mam pokrętło "gain" na minimum a sprzęt normanie gra nawet dość głośno... dopiero tak od polowy nabiera wzmocnienia i soczystości dźwięku basu itd... czy to normalne... czy poprostu coś mam pokopane

0
  Szukaj w 5mln produktów