Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegarek z wyświetlaniem POV

mi_ma 08 Mar 2008 13:55 10643 20
  • Zegarek z wyświetlaniem POV

Oto kolejny wariant popularnego projektu, w którym wykorzystany jest POV. Urządzenie to nic innego jak zegarek na rękę zbudowany na PIC16LF628A. POV jest jedną z funkcji, która można uruchomić. Zegarek pracuje w kilku trybach:
    - Tryb zegarka binarnego – godzina jest wyświetlana na diodach za pomocą kodu binarnego.
    - Tryb zegarka z wyświetlaniem za pomocą POVa – godzina jest pokazywana w trybie dziesiętnym i widoczna przy przesuwanie ręki.
    - Tryb latarki
    - Tryb zliczania w kodzie binarnym

Oczywiście najciekawszą funkcją jest właśnie wyświetlanie za pomocą POV znane z innych projektów omawianych szeroko na elektrodzie. W trakcie wyświetlania godziny używanych jest tylko pięć diod LED z jednego rzędu. Sam zegarek zasilany jest baterii 70mAh litowo-jonowej, którą można ładować z portu USB przez MAX1555.

Dokładna budowa i wsad do mikrokontrolera dostępne są na stronie źródłowej.

Zegarek z wyświetlaniem POV

Zegarek z wyświetlaniem POVZegarek z wyświetlaniem POV
    Zegarek z wyświetlaniem POVZegarek z wyświetlaniem POV

Źródło http://cre.ations.net/creation/binarypov-custom-wristwatch

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 832 postów o ocenie 737, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
  • IGE-XAO
    Atlantis86
    Poziom 19  
    Jak szybko trzeba ruszać ręką, żeby coś zobaczyć? Jak szeroki musi być "wymach"? ;)
    maras2003
    Poziom 29  
    Tylko żeby kogoś czasem nie machnąć... Moim zdaniem to niepraktyczne...
  • IGE-XAO
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tomus2k
    Poziom 24  
    transpacyfic93 napisał:

Idziemy ulicą, i chcemy zobaczyć, która jest godzina... mamy machać ręką ?!
    Pozdrawiam

Masz kod binarny nie musisz machać ręką , dobrze czytaj co napisał autor tematu. Zegarek wyświetla godzina na trzy sposoby.

A tak co do tematu to na boki to faktycznie kogoś lub coś można machnąć nie lepiej by było góra dół ( :-) )
    Maticool
    Poziom 20  
    Tryb binarny to dobra sprawa, bo podejrzewam, że zauważenie w słoneczny dzień "rozmazanego w powietrzu" obrazu, nawet przy bardzo silnych diodach, jest raczej niemożliwe.
    kamiljus
    Poziom 14  
    Wszyscy mówią tu o praktyczności, a najpraktyczniej to iść sobie kupić zegarek, a nie go robić (i będzie taniej).
    Ogólnie to bardzo widowiskowy bajer i nie łatwy do zrobienia. Gratulacje dla autora.
    ma3-4ysz
    Poziom 24  
    Dokładnie jak kamiljus napisał.
    Siłą przebicia tego projektu jest pomysł.
    kililuk
    Poziom 11  
    Ja mam to samo zdanie ten temat. Bardzo, ale to bardzo niepraktyczny.
    Myśle, że nie wzbudzi większego zainteresowania:/.
    konst
    Poziom 15  
    koledzy moim zdaniem jest to po prostu pewnie pomysł który moim zdniem ma siełe przebica i uważam że autor miał świetny pomysł
    piasek1990
    Poziom 19  
    tomus2k napisał:

nie lepiej by było góra dół

jeszcze ktos cos sobie by pomyslal :D
    wojtekr
    Poziom 15  
    kililuk

nie miał być praktyczny tylko miał być fajnym projektem i jest . Jak ktoś wyżej napisał najlepiej i najtaniej to sobie kupić zegarek na bazarze.
    kleszcz10
    Poziom 11  
    ten zegarek chyba nie miał być praktyczny tylko miał pełnić funkcje fajnego gadżetu .

Dodano po 35 [sekundy]:

czy ktoś by mógł podać linka z kodem do procka
    Colina2
    Poziom 16  
    Mam takie pytanko Rozpracował ktoś jak by wyglądał schemat ideowy tego zegarka?? Bo ja się gubię jak na to patrze
    gumi
    Poziom 11  
    Świetny pomysł a na dodatek niekoniecznie jako bajer, pomyślcie o stosowaniu tego typu "wyświetlaczy" jak nośników reklam na samochodach :)
    arcady11
    Poziom 18  
    widziałem coś podobnego na discavery na felgach w aucie wyswietlane były znaki lub prosta grafika
    gdkj
    Poziom 26  
    tego typu fajne projekty ukazują tylko jak scałkowany w czasie i to całkiem długie interwały jest świat podawany nam przez zmysły.
    gadżet dla sportowca na bieżni. biegnie na setkę i czas mu się rozwija.
    pozdrawiam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    piasek1990
    Poziom 19  
    opaluch napisał:

"Ci co nic nie robią nigdy się nie mylą"

czy to jest jakas aluza do innych komentujacych?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Scorpionetti
    Poziom 1  
    JERZYKOWSKI ma rację, ten scalak nie wygląda elegancko. Może poprostu kupisz drugą płytkę uniwersalną, wyjmiesz scalaka z podstawki, wylutujesz przyciski i diody i przylutujesz je na drugiej płytce, a procka montować bez podstawki. Równie dobrze możesz wylutować podstawkę ze starej płytki i wlutować na jej miejsce bezpośrednio kostkę. Tak będzie o wiele ładniej :D