Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarka Indesit WDN 2296

Eugeniusz Nicałek 08 Mar 2008 16:10 1782 3
  • #1 08 Mar 2008 16:10
    Eugeniusz Nicałek
    Poziom 12  

Podejmuję wątek ponownie. Nie mogę zlokalizować przyczyny dysfunkcji pracy pralki. Wszystko działa poprawnie poza fazą prania zasadniczego. W cyklu prania rewersyjnego zamiast ciągłego obracania bębnem z małą prędkością następują krótkotrwałe pojedyncze szarpnięcia. W cyklu płukania pralka napełnia zbiornik, parokrotnie jedynie szarpnie bębnem i wylewa wodę. W cyklu wirowania bęben poprawnie, bo stopniowo nabiera obrotów. W praniu bawełny w czasie wylewania wody pralka poprawnie kręci bębnem. Dodam, że wymieniłem szczotki, sprawdziłem napięcie paska, sprawdziłem poprawność działania prądniczki tacho, przedmuchałem wężyk hydrostatu. Podejrzewam usterkę programatora lub modułu sterującego. Co na to fachowcy? Proszę o pomoc.

0 3
  • #2 08 Mar 2008 18:18
    WIELKI_BOBO
    Poziom 18  

Skoro elementy które wymieniłaś sa sprawne programator kłania sie niestety.....

1
  • #3 08 Mar 2008 18:31
    Eugeniusz Nicałek
    Poziom 12  

W necie oferują nowy programator za 350 PLN, a to przestaje być opłacalne, bo najtańsza nowa pralka tej klasy kosztuje tylko dwa razy tyle.
    A czy ten programator jest nienaprawialny? Podejrzane będą styki sterujące rewersem. Kiedyś programatory to się naprawiało (?).

0
  • #4 08 Mar 2008 21:04
    brummer
    Poziom 13  

Wydaje mi się kolego ze nie masz racji. gdybyś chciał dzis kupić
    pralkę z troknerem tej klasy i w tym wykonaniu co 2296 musiałbys
    wydac 6 do 8 razy więcej kasy niż na programator.
    Podpowim ci ze z wszystkich modeli Indesitu /zarówno w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym / do modelu 2296 mielismy
    najmniej wyjazdów. Jest to bardzo porządny model . Uważam że warto
    wydać taką kasę na program żeby przywrócić jej sprawność.
    Ale oczywiście decyzje musisz podjąć sam.
    Powodzenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów