Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer za każdym razem przy boocie wyrzuca błąd.

08 Mar 2008 21:39 888 6
  • Poziom 14  
    Witam.
    Kolega wyłączył komputer z prądu i jak chciał go ponownie uruchomić to doszło do ładowania systemu i się resetował a jak chcę postawić system od nowa to nie "bootuje" tylko wyskakuje błąd "EXCEPTION" i tak za każdym razem
  • Spec od komputerów
    Resetowałeś Cmos zworką przy baterii ?
  • Poziom 14  
    Resetowałem i nic to nie dało
  • Poziom 21  
    Sprawdź napięcie baterii potrzymującej BIOS i podawane napiecia przez zasilacz.
    Jeżeli wszystko OK to pozostaje Ci konfiguracja minimalna bez karty grafiki lub pamięci i wsłuchanie się w BIOS czy sygnalizuje prawidłowo błędy.
    Tak na przyszłość to chociaż podaj namiar na płytę główna a najlepiej cały konfig.
  • Poziom 14  
    Trochę bardziej szczegółowo poproszę na temat tego błędu w którym momencie się pojawia i czy pochodzi z instalatora win czy z czego?
    Często do serwisu trafiają mi komputery z podobną historią „wyjąłem wtyczkę zaniosłem do innego pokoju i już się nie uruchomił” zazwyczaj informuję klienta że w zasadzie może być wszystko bo jeden z podzespołów nie przetrzymał noszenia.
    1. Dociskam wszystkie karty i kości, kable i wtyczki
    2. Pytam do jakiej listwy podpięty był komputer i zadziwiająco często dowiaduje się że do gniazdka takiego iskrzącego jak się wtyczkę wkłada.
    3. Podmieniam zasilacz i testuje
    4. Gdy instalator win nie potrafi przeprowadzić instalacji systemu na nowo założonej partycji sięgam po „Hiren's BootCD 9.4” i testuje podzespoły pamięć, dysk twardy, procesor (w takiej kolejności). Zawiera też narzędzia do odzyskiwania danych i zarządzania partycjami. Oczywiście istnieją też „Linux Live-CD”
    Zazwyczaj okazuje się że wymiana zasilacza i włożenie innego egzemplarza CD z instalatorem założenie nowych partycji załatwia sprawę. I gdy to wszystko zawiedzie proponuje zająć się stabilnością płyty głównej.
  • Poziom 14  
    THX wszystkim za pomoc a mógł paść dysk czy to raczej mało prawdopodobne??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    PAblo241 napisał:
    .... tylko wyskakuje błąd "EXCEPTION" i tak za każdym razem

Podaj pełną treść komunikatu o błędzie oraz jego kod.