Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MS Outlook 2003 i poczta.onet.pl

Telegumiś 08 Mar 2008 22:04 9037 5
    Telegumiś
    Level 10  
    Cześc!
    Mam problem, a właściwie pytanie.
    Posiadam powyższy program i konto na onecie.
    Mój problem polega na tym, że jeżeli kliknę w Outlooku w "Send/Receive",
    to na onecie znika mi wszystko z folderu "Odebrane".
    Teraz pytanie : Czy da się tam jakoś przywrócic te maile, jest to dla mnie pilne.
    Z góry dzięki i liczę na waszą pomoc!
    webmortiz
    Level 20  
    Raczej sie nie da ich przywrocic, ale w outluku jest gdzies opcja zostawiania maili na serwerze. Z doswiadczenia nie polecam stosowania powyzszego programu(zjada pamiec i strasznie niewygodyny w porownaniu do obslugi poczty przez przegladarke).
    tzok
    Moderator of Cars
    Przywrócić - nie bardzo (można wysłać z powrotem korzystając z opcji 'prześlij dalej'), zrobić żeby na przyszłość ich nie usuwał z serwera - jest opcja 'pozostaw kopie wiadomości na serwerze'. Na pewno jest w Outlooku, ale nie używam tego programu i nie potrafię powiedzieć gdzie dokładnie.
    Telegumiś
    Level 10  
    Hmmm, może jest taka opcja w Outlook Express, ale w MS Outlook nie widziałem. No trudno może uda mi się to zrobić tym sposobem prześlij dalej :)
    tzok
    Moderator of Cars
    Primo:
    http://office.microsoft.com/pl-pl/outlook/HA011507931045.aspx :arrow: Konta e-mail w protokole POP3
    Quote:
    # W menu Narzędzia kliknij polecenie Konta e-mail.
    # Kliknij opcję Wyświetl lub zmień istniejące konta e-mail, a następnie kliknij przycisk Dalej.
    # Zaznacz konto usługodawcy internetowego (ISP), a następnie kliknij przycisk Zmień.
    # Kliknij przycisk Więcej ustawień.
    # Kliknij kartę Zaawansowane i w obszarze Dostarczanie zaznacz pole wyboru Pozostaw kopie wiadomości na serwerze.
    # Wybierz jedną z następujących opcji:

* Usuń z serwera po upływie x dni Wiadomości e-mail są pobierane na komputer, ale pozostają na serwerze poczty e-mail przez określoną liczbę dni. Jest to najpopularniejsze ustawienie dla osób odczytujących wiadomości w pracy, ale pobierających je również na dysk komputera domowego. Zalecane jest, aby liczba dni określona przez użytkownika i odpowiadająca jego potrzebom była jak najmniejsza. Im dłużej wiadomości będą pozostawać na serwerze poczty e-mail, tym większe będzie ryzyko przekroczenia limitu pojemności skrzynki pocztowej.
    * Usuń z serwera po usunięciu z „Elementów usuniętych” Wiadomości e-mail są pobierane na komputer, ale pozostają na serwerze poczty e-mail do czasu ich usunięcia w programie Outlook i opróżnienia folderu Elementy usunięte. Samo usunięcie wiadomości nie powoduje jej usunięcia z serwera poczty e-mail.

Jeśli nie zostanie zaznaczone żadne z tych pól wyboru, wiadomości będą pozostawać na serwerze przez czas nieokreślony. Może dojść do przekroczenia limitu pojemności skrzynki pocztowej, chyba że użytkownik połączy się z serwerem poczty e-mail przy użyciu innego komputera, na którym program Outlook został skonfigurowany do usuwania wiadomości z serwera poczty e-mail.
    # Kliknij przycisk OK, a następnie kliknij przycisk Zakończ.

Secundo:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic871787.html
    hicat wrote:
    Klikaj po kolei na Narzędzia > Konta > Zakładka poczta (tam klikasz na swoje konto pocztowe) > Zakładka Zaawansowane i na dole masz opcje "Pozostaw kopie wiadomości na serwerze" zafajkuj to na obu outlookach i powinno działać.
    ...ale to nie przywróci już usuniętych wiadomości, zapobiegnie tylko usuwaniu nowych.
    Telegumiś
    Level 10  
    dzięki za pomoc :) temat do zamknięcia