Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem grzałki od bojlera

nubira 14 Sie 2011 16:34 24043 35
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  
    Czy ten bojler nie ma regulacji temperatury wody? Powinien mieć. W końcu można zmniejszyć szybkość osadzania się kamienia kotłowego obniżając temperaturę wody. Po co komu 80 stopni? Chyba po to, by się poparzyć. Dlaczego nie może być np. 50 stopni (ew. 60, ale to już też może poparzyć). Pragnę też przytoczyć jedno zdanie z instrukcji piecyka gazowego PG-3 (to obecnie ANTYK): aby uniknąć osadzania się kamienia kotłowego w wężownicy nie należy nagrzewać wody powyżej 60 stopni. Nieprzypadkowo kamień nazywa się kotłowy, gdyż wytrąca się w kotłach, od GORĄCEJ wody.
  • Sklep HeluKabel
    adam.ap
    Poziom 12  
    Ja grzeję wodę przez elektroniczny sterownik ustawiony na temp. 45 stopni. Przy zastosowaniu baterii termostatycznych ta temperatura wystarczy dla trzyosobowej rodziny (bojler 150l). Po wyjęciu grzałki z bojlera faktycznie nie było kamienia na niej ale ją tak porozrywało jak na zdjęciu z poprzedniej odpowiedzi.
  • Sklep HeluKabel
    Gresus
    Poziom 18  
    Panowie mam pytanie odnośnie grzałek ale niestety nie od boilera ale od podgrzewacza przepływowego. Zakupiłem nową grzałkę niecały rok temu i znów zaczeły się problemy. Mianowicie coś zawiesza się w podgrzewaczu i wywala bezpieczniki. Membrana jest cała bolec wypychany przesmarowany chodzi płynnie. Jest jakiś sposób na sprawdzenie grzałek pomiar np ???
    mirekkostka
    Poziom 9  
    Witam czy udało się wam ogarnąć temat mam identycznie ten sam problem grzałka wytrzymał A mi jakiś miesiąc mam bojler 200l kwasowa viessmann Problem grzałki od bojlera
    Grzałka firmy selfa A6184
    adam.ap
    Poziom 12  
    adam.ap napisał:
    Ja grzeję wodę przez elektroniczny sterownik ustawiony na temp. 45 stopni. Przy zastosowaniu baterii termostatycznych ta temperatura wystarczy dla trzyosobowej rodziny (bojler 150l). Po wyjęciu grzałki z bojlera faktycznie nie było kamienia na niej ale ją tak porozrywało jak na zdjęciu z poprzedniej odpowiedzi.

Ja zmieniłem bojler na Galmet dwupłaszczowy 140l i do tego założyłem grzalkkę 3x2KW ( w jednym pakiecie). Dodatkowo założyłem sterownik na WIFI. Jestem mega zadowolony. Bojler grzeje już 7 lat i jedyne co to rok temu wymieniłem anodę magnezową, ale nie była jeszcze taka zła. Najfajniejsze w tym, że aby osiągnąć temp. 45C potrzebuje niecałe 20min.
    anaba255
    Poziom 18  
    mirekkostka napisał:
    Witam czy udało się wam ogarnąć temat mam identycznie ten sam problem grzałka wytrzymał A mi jakiś miesiąc mam bojler 200l kwasowa viessmann Problem grzałki od bojlera
    Grzałka firmy selfa A6184

Grzałkę masz z nierdzewki, możesz podać do niej link?
    Będę zakładał u siebie bojler z nierdzewki, też Viessmann, grzałkę kupiłem taką
    https://egrzalki.pl/pl/searchquery/805.99/1/desc/5?url=805.99
    Mam nadzieję, że wytrzyma dłużej.
    A jak u Ciebie z napięciem w sieci, miałeś ją uziemioną, bojler też?