Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka no-name - nie działa

Modzal 09 Mar 2008 11:21 1323 5
  • #1 09 Mar 2008 11:21
    Modzal
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z wiertarką (nie wiem jakiej firmy jaki model itp. wszystkie naklejki pościerane ), znalazłem ją gdzieś zakurzoną w piwnicy. Po podłączeniu nie działała, nic, zero reakcji. Rozkręciłem ją i zobaczyłem 2 odstające kable, postanowiłem je połączyć.
    Po podłączeniu do kontaktu i naciśnięciu przycisku słyszałem straszny zgrzyt a wiertło nadal się nie kręciło. Pomyślałem, ze źle skręciłem wiec rozkręciłem wiertarkę jeszcze raz i bez skręcania chciałem ją wypróbować ale było to samo.
    Tu mam filmik (za pierwszym razem kable te nie są połączone a za drugim tak)
    www.youtube.com/v/lsy5RpMaliM
    Prawdopodobnie bym to zrobił sam metodą prób i błędów ale już mnie 2 dni wcześniej przy tej wiertarce poraziło 220V i nie było za fajnie.
    Tutaj zdjęcia:

Załączniki usunąłem.
    Wklejanie zdjęć itp.: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [Mirek Z.]

0 5
  • #2 09 Mar 2008 12:25
    mxs
    Poziom 26  

Zmniejsz fotki i usuń prowizję, bo w ten sposób to wygląda, że chcesz pomocy i jeszcze każesz sobie za nią płacić.

0
  • #3 09 Mar 2008 13:18
    Modzal
    Poziom 9  

Sorki nie jestem stałym bywalcem i to chyba była domyślna opcja, już to naprawiam i dzięki za zwrócenie uwagi :)
    Bardzo zależy mi na działaniu wiertarki nawet bez regulacji szybkości itp. W normalnych obudowanych silniczkach są zazwyczaj 2 kable + i - a tu są aż 4 i boje się ze zostanę znowu porażony przez 220V ;/

0
  • #4 09 Mar 2008 13:55
    Quarz
    Poziom 43  

Cytat: "kable z którymi nie wiem co zrobić" ... ja, niestety, też do końca nie wiem, ponieważ nie widzę dokąd one prowadzą.
    To jest silnik szeregowy i (jak sama nazwa wskazuje) każde dwa wyprowadzenia z każdej jego cześci należy połączyć szeregowo.
    Pozostaje kwestia wzajemnego połączenia wyprowdzeń wirnika (twornika) i stojana (magneśnicy), ale to da się ustalić po kierunku wirowania wału - jeśli przeciwny do pożądanego; to zamienić miejscami jedno z wyprowadzeń (ale nie na obu elementach jednocześnie, ponieważ to pozostawia status quo).

0
  • #5 09 Mar 2008 14:12
    Modzal
    Poziom 9  

wogóle by działała bo nie wiem czy mam już zacząć ją kołować bo jak już wczesniej wspomniałem boje sie bawić tym podpiętym pod 220V łem boje sie bawić tym podpiętym pod 220V

Moderowany przez oldboy:

Pisownia, regulamin

0
  • #6 09 Mar 2008 14:15
    Quarz
    Poziom 43  

Modzal napisał:
    mam pytanie czy jak bym podłączył wiertarke pod 12V czy wogóle by działała bo jak już wczesniej wspomniałem boje sie bawic tym podpietym pod 220V ;/

Dodano po 3 [minuty]:

Modzal napisał:
    mam pytanie czy jak bym podłączył wiertarkę pod 12V czy wogóle by działała bo nie wiem czy mam już zacząć ją kołować bo jak już wczesniej wspomniałem boje sie bawić tym podpiętym pod 220V ;/
    Na takie dictum pozostaje jedyna rada: oddaj tę wiertarkę w ręce fachowca, być może w ten sposób uratujesz swoje zdrowie, a być może i życie... :cry:

0