Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson FX 7600 + karta TV SAT w komputerze

09 Mar 2008 11:44 4290 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,
    posiadam tuner Ferguson 7600, kartę c+, monoblock, antena 80cm,
    Czy mając kartę TV Sat w komputerze która będzie podłączona kablem od tunera (nie bezpośrednio z monoblocka) będę mógł na kompie nagrywać programy, te które aktualnie uruchomione będą w tunerze? Czy tez ewentualnie, aby nagrywać audycje telewizyjne (takze z pakietu płatnego). muszę kupić TV Sat, gniazdo do karty Cyfry i bezpośrednio podłączyć monoblock pod kartę TVsat.
    Właściwie kartę TVsat chciałbym traktować jako tanią alternatywę "nagrywarki"
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Lepiej być zakupił 2 Twiny i podłączył w zeza wtedy odbiór jest niezależny .

Chcesz zrobic tak :
    do wyjścia sat w tunerku podłaczyć kabel od karty z kompa. Karta z kompa będzie sterować konwerterem tylko wtedy kiedy ferguson jest w standby, inaczej karta odbiera tylko polaryzację na której ferguson działa.
    Karta sat może mieć wejście na kartę abonencką ale jest droższa, innym rozwiązaniem jest zakup karty bez wejścia i modułu Phoenix (30 zł ?)
    Do tego spliter i już wszystko powinno być ok.
    Karty sat albo SkyStar2 albo TwinHan.
  • Poziom 10  
    Dzięki za informację... Zrobię tak jak napisałeś. Jak dobrze zrozumiałem muszę: kupić dwa twiny, splitter, kartę TVsat do komputera+moduł Pheonix.
    Przewody od twinów idą do splittera (i tak jest włożona oryginalna karta C+) od splittera przewody idą do tunera FX7600 a drugi do karty w komputerze i wtedy niezależnie mogę oglądać różne programy tzn. inne na TV i inne w kompie.
    Czy możesz mi polecić jakiś konkretny model splittera i modułu Pheonix czy też jest to nieistotne i kupić pierwszy lepszy?

Aha i jeszcze jedno czysto teoretyczne pytanie: napisałeś że jeśli podłączę wszystko tak jak opisałem we wcześniejszym poście (TWIN-przewód->FX7600-przewód->Karta TVSAT w komputerze), to "...Karta z kompa będzie sterować konwerterem tylko wtedy kiedy ferguson jest w standby..."
    Czy w tej sytuacji gdy mam tuner FX7600 w trybie standby (karta C+ w tu nerze) to na komputerze będę mógł oglądać programy cyfry i wszystkie inne niekodowane??
  • Poziom 35  
    Trochę inaczej.
    Twiny podłaczasz do przełaczników diseqc.
    Z dwóch disecqów jeden przewód idzie do karty sat drugi przewód do fergusona.To jest instalacja antenowa.
    Teraz instalacja splittera.
    Od splittera jeden przewód do karty klienckiej która siedzi w phoenixie,drugi kabel do karty klienckiej w fergusonie.
    Oglądasz to co chcesz nie zależnie od tego czy ferguson jest załączony czy nie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    oloam napisał:

plusy:
    oszczednosc pieniedzy (nie potrzebny spliter i nowe konwentery)

>>Spliter rozumię ale konwertery i tak trzeba zmienić zeby niezależnie oglądać.
    mozliwosc ogladania (i nagrywania -karta pc) kanalow dostepnych na tym samym transponderze (niekoniecznie tego samego)
    > tu jest oszczędność na konwerterach czyli tv zależna
    minusy:
    troche zabawy przy konfiguracjii

polaczenie odbiornika sat z kompem przez rs (minus ,jezeli trzeba przebijac sie przez sciany)

gdy wlaczone sa oba odbiorniki mozemy ogladac kanaly tylko z jednego transpondera jednoczesnie

jezeli chcesz nagrywac kanaly z roznych transponderow to zostaje rozwiazanie z dwoma twinami (choc spliter na upartego niekonieczny jezeli bedziemy kozystac z sharingu)

+++żeby coś na ferdku oglądnąć trzeba mieć włączonego kompa

Zapomniałem o diseqc :p
    Na allegro najtańsze twiny są po ok 43 zł
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto