Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka to pamięć EEPROM oznaczenie 615 (2-gi wiersz R067 )

polaris57 09 Mar 2008 14:33 1679 3
 • #1
  polaris57
  Level 11  
  Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu układu scalonego 99,9% to EEPROM
  opis 1-szy wiersz 615 2-gi wiersz R067
  6 wyprowadzeń
  1. - Vcc
  2. - ? nie podłączona
  3. - podłączenie w układzie
  4. - podłączenie w układzie
  5. - ewentualne wyjście danych przez LED do odb. fototranzystor
  6. - Gnd

  Obudowa: dł. - 1,85 mm
  sz. - 2,85 mm
  gr. - 0,7 mm
 • #2
  r2d2004
  Level 31  
  Witam!

  A na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to pamięć szeregowa EEPROM i w jakim sprzęcie występuje ten cudak. Pamięci w takich obudowach spotyka sie raczej rzadko, bo najczęściej występują w rozmaitych obudowach, ale 8-mio nogowych - już szybciej można by podejrzewać, że to jakiś transoptor (zwłaszcza, że nogologia, którą podajesz -nogi 1, 2 ,3 - częściowo sie zgadza z wyprowadzeniami transoptorów). Producenci raczej starają się trzymać przyjętych standardów (w przypadku szeregowych EEPROM są to I2C, SPI, uWire, 1-Wire), bo inaczej nie sprzedali by swoich wyrobów na różnych rynkach, no chyba, że trafi im się jakiś LEW ze wschodu ;-) , który zamówi produkcję czegoś nietypowego na parę lat. Jedyne pamięci 6-cio nogowe, jakie widziałem, ale nie zetknąłem się z nimi osobiście, to pamięci z interfejsem 1-Wire f-my Dallas Semic. (małe wymagania tego interfejsu co do ilości nóg) typu: DS2430/2 - obudowa TSOC6 o wymiarach 3,7x4x1,5, ale noga 1 w tych pamięciach to GND, noga 2 to DATA (reszta niewykorzystana). Napisz coś więcej. Zapodaj wyraźne fotki tego układu z elementami obocznymi

  Pozdrawiam
 • #3
  polaris57
  Level 11  
  W pamięci tej zapisane dane dla materiału eksploatacyjnego maszyny.
  Po zainstalowaniu dozownika z chemią maszyna wie co jest w kasecie i w jakiej ilości oraz ile zużyła ostatnio.
  Jeżeli piszę że jest to pamięć to tak jest na pewno. W dokumentacji oraz ze zdrowego rozsądku wynika że jest to EEPROM.
  Ale jaki ???
  Nigdy nie opieram sie na konfiguracji nóżek w pamięciach bo jak często "rozgryzałem" parametry to najczęściej są nietypowe.
  Patrząc tylko na typowe wyprowadzenia można dać ciała.
  Wiem co to transoptor i jak może być połączony.
  Jeżeli brałem pod uwagę pamięci EEPROM to oczywiście można tu wykluczyć 1-Wire, bo to 1-drut.

  Pamięć którą szukam ma dwa sygnały wejściowe - linia zegara np - SCL i zapytania np SDA IN, oraz jedną linię wyjściową wyprowadzoną przez LED ( np SDA OUT). Pamięć 24CXX ma oczywiście SDA IN i OUT, więc nie może to być taka.
 • #4
  r2d2004
  Level 31  
  Witam!

  Rozdzieloną szynę danych mają pamięci SPI i uWire i być może to będzie pamięć z tej grupy i o ograniczonej ilości pozostałych mniej istotnych wejść, no ale faktycznie masz problem, jeśli jesteś przekonany, że to jest rzeczywiście pamięć. Zauważ, że obecnie wiele mikrokontrolerów zawiera pamięci reprogramowalne przez system typu EEPROM, EAPROM, FRAM w swojej wewnętrznej strukturze i tam często są pamiętane różne ważne i zmienne dynamicznie dla systemu dane, nastawy itp. To taka dygresja na marginesie. ;-)

  Pozdrawiam
  PS

  polaris57 wrote:
  Nigdy nie opieram sie na konfiguracji nóżek w pamięciach bo jak często "rozgryzałem" parametry to najczęściej są nietypowe.


  ... to ciekawe, co piszesz. Podaj przykłady takich pamięci szeregowych, które "najczęściej" rozgryzałeś, a które nie pasowały do przyjętych standardów, może nauczę sie czegoś nowego na stare lata. ;-)