Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung CX-5012Z kiepska jedynka antena szerokopasmowa

09 Mar 2008 16:43 2546 24
 • Poziom 19  
  Telewizorek z niemiec po przestrojeniu. Głos dobry. Problem z jedyką. Na jednym paśmie bez kolorów na drugim z kolorami ale obie kiepskie. Jedynka na innych telewizorach ok. Czy tylko wymiana głowicy wchodzi w grę .Może coś w ustawieniach. (Gdzie kupić głowicę i ile kosztuje).Pozostałe programy super.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 22  
  Witam , a jak został przestrojony , odłącz fonie i zobacz jak jest bez niej bo może ona zakuca ci sygnał. Nie musi być od razu uszkodzona głowica. Pozdrawiam
 • Poziom 19  
  Bez fonii to samo sprawdzałem.
 • Poziom 19  
  Jest taka głowica za 16 zeta . Ale czy to napewno KSH79EA ( wygląda podobnie) .Jutro sprawdzę co pisze na starej.
 • Poziom 43  
  elektryk13a napisał:
  ... .Jutro sprawdzę co pisze na starej.

  Mniej istotne co napisane na starej ale czy mechanicznie jest taka sama i czy na 12V.
 • Poziom 19  
  9 pinów na 12V . Mechanicznie wygląda tak samo.
 • Poziom 43  
  elektryk13a napisał:
  9 pinów na 12V . Mechanicznie wygląda tak samo.

  Nie wiem czy " mechanicznie " to chodzi również o to więc napiszę , że te napisy BM, VT, AGC , IF itd. powinny być na tych samych kołkach, miejscach.
  Jeszcze napisz na jakim kanale nadaje ta jedynka a na jakich pozostałe programy.
 • Poziom 43  
  [quote="LeDy"]
  elektryk13a napisał:
  ...
  Nie wiem czy " mechanicznie " to chodzi również o to więc napiszę , że te napisy BM, VT, AGC , IF itd. powinny być na tych samych kołkach, miejscach...

  Nie spotkałem się by tuner w.cz. który pasował mechanicznie miał zmienioną kolejność wyprowadzeń. Chociaż teoretycznie to możliwe ale niespotykane. Spotkałem się natomiast z róznymi napięciami zasilania mimo jednakowego wygladu dlatego na to zwróciłem uwagę.
 • Poziom 43  
  DiZMar napisał:

  Nie spotkałem się by tuner w.cz. który pasował mechanicznie miał zmienioną kolejność wyprowadzeń. Chociaż teoretycznie to możliwe ale niespotykane.

  Dla mnie określenie "mechanicznie pasował" tzn. , że głowica wejdzie w te same otwory w chassis , ma takie same lub zbliżone gniazdo antenowe itp. sprawy mechaniczne. Istotne jest jednak by miała takie same " parametry elektryczne" i tu moim zdaniem chodzi o owe BM, VT, IF-ich rozmieszczenie , napięcie zasilania itd.
  Spotkałem głowicę , tuner , który pasował mechanicznie a miał zamienione pasma BL, BH.
 • Poziom 19  
  Zamówiłem tą o której pisałeś wyżej . Zaryzykuję 16zł
 • Poziom 12  
  Byłoby lepiej, gdybyś tą kasę zainwestował w porządną instalację antenową-o ile podałeś w profilu prawdziwą miejscowość z której piszesz. Sytuacja wygląda tak, że swoją antenę masz nastawioną na Łódź i masz dostępne takie programy:
  TVP2-kanał 26
  TVP3-kanał 43
  POLSAT-kanał 49
  TV4-kanał 56.
  Program TVP1 jest dostępny na kanale 52, ale antena musi być skierowana w stronę Częstochowy-z tego nadajnika dostępny jest także TVP2 na kanale 32. Trzeba więc antenę przekręcić o jakieś 130 stopni (na południe). Oczywiście przy pierwotnym ustawieniu jakiś obraz z tej szerokopasmówki ze wzmacniaczem będzie, ale o dobrej jakości trzeba zapomnieć.
  TVP1 dostępny jest również w paśmie VHF (kanał 7, ale zachodnie telewizory wyświetlają 6)-miejscowość Zygry, tu wystarczy antena bez wzmacniacza a korekcja ustawienia anteny wobec pierwotnego położenia to około 30 stopni w kierunku na północ. Tutaj również jakość wyświetlanego programu na takiej antenie jest kiepska.
 • Poziom 19  
  To co piszesz zgadza się z rzeczywistością. Ale inne telewizorki przywiezione z niemiec mają dobrą jedynkę na tej antenie( w skali 0d 1 do 5 oceniam na 4) . Choć muszę dodać, że jeśli miałem problemy z ustawieniem to tylko z jedynką. Być może inne telewizorki potrafią więcej wyciągnąć z tego kiepskiego sygnału. Chyba sprawdzę poprzekręceniu.
 • Poziom 43  
  elektryk13a napisał:
  Zamówiłem tą o której pisałeś wyżej . Zaryzykuję 16zł

  A co z tą zamówioną głowicą? Ona ma wejście RCA.
 • Poziom 19  
  Czekam na paczkę
 • Poziom 19  
  Głowica dotarła. Wymiary mechaniczne to samo oznaczenia również, z małym wyjątkiem. Na starej głowicy jedna nóżka ma opis AFT a na nowej ta nóżka ma opis AFC. Obie głowice są 12V.
  Na starej głowicy była kiepska jedynka.
  Na nowej jedynka jest bardzo ładna z małym mankamentem. Obraz i dzwięk pojawia się dopiero po 2 sekundach od momentu wybrania TVP1. Od razu po włączeniu śnieży jakby nie było antena. Reszta ok.
  Brak pomysłów
 • Poziom 43  
  AFT i AFC to to samo znaczy (Automatyczna Regulacja Częstotliwości- po polsku ARCz)). Te 2s to nie problem ale spróbuj zestroić TVP1 dokładniej w punkt.
 • Poziom 19  
  Nie wiem co to znaczy . Na VHF3 jedynka jest super tylko problem że po 2 sekundach. Wygląda,ze to problem tylko tego pasma. Nawet jak przejadę troszkę dalej na tym paśmie żeby jedynka była słaba to i tak wskakuje dopiero po 2 sekundach.
 • Poziom 43  
  Zobacz czy zasilanie VHF3 +12V (3pin od wtyku antenowego BH) na głowicę wchodzi od razu czy też po czasie.
 • Poziom 43  
  Jest jeszcze AGC czyli polskie ARW -automatyczna regulacja wzmocnienia. Jej zachowanie też sprawdź.
  Sprawdź czy przy słabym sygnale , wtyczka włożona nie do końca w gniazdo antenowe, też będzie zwłoka z jedynką.
 • Poziom 19  
  Pin 3 oznaczony BH ma 12V od razu po włączeniu jedynki. Jak przełącze na inny program spada do zera. Przy lekko włożonej antenie nadal jest zwłoka przy włączenie jedynki ok 2 sekund i jest ok.
 • Poziom 19  
  Problem występuje tylko na paśmie VHF3. Wcześniej nie było jedynki na tym paśmie ( na starej głowicy). Na nóżce głowicy oznaczonej jako AGC po załączenie pojawia się 7V i po 2 sekundach spada do 4V ( wtedy pojawia się program TVP1).
  Jeśli będę przełączał programy z pasma VHF3 to opóżnienie obrazu jest tylko za pierwszym razem. Jeśli przełącze na program z pasma UHF i wrócę na VHF3 to znów mam to opóżnienie.
  Czy problem może być poza głowicą.
 • Poziom 43  
  Raczej problem z ARW (AGC) w TV a dokładnie z identyfikacją sygnału. Może nie warto dociekać dlaczego. Ważne aby problem wyeliminować.
  Proponuję aby problem rozwiązać w następujący sposób (robiłem tak wielokrotnie gdy miałem problemy z AGC.
  1.Odessij nóżką głowicy AGC
  2.Peerk (rezystor regulowany) 10kΩ lub 4,7kΩ podłącz jeden skrajny na masę a drugi skrajny do 12V np. pin7 głowicy liczą od gniazda antenowego czyli B.
  3.Ślizgacz peerka (środkowy pin) do odessanej nóżki głowicy AGC.
  4.Ustaw peerek na najlepszy odbiór TVP1.
  5.Sprawdź na pozostałych programach i ewentualnie skoryguj ustawienie peerka.
  Jeżeli to nie pomoże to problem będzie w głowicy i usunięcie przez jej podmianę ale czy warto?
 • Poziom 19  
  Zrobiłem jak pisałeś. Problem nadal ten sam. Dodam, zę jest to nowa głowica. Na starej nie było jedynki na VHF3 . Na nowej jest ale po 2 sekundach . Rozumię,że wina głowicy. Głowice różniły się tylko opisem jednej nózki - ktoś pisał że to to samo oznaczenie.
 • Poziom 43  
  Głowica na pewno pasująca ale z wadą jak widać. Inny egzemplarz takiej samej chodziłby zapewne dobrze. Myślę, że 2s to nie problem. TV LCD czy Plazma przełączają kanały jeszcze dłużej i to u nich normalne. Ważne aby odbiór był dobry. Radzę daj sobie z tym spokój.