Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przedzwzmacniacz antenowy kanałowy na 2 konkretne kanały TV

ADEK1000 09 Mar 2008 19:33 1209 5
 • #1 09 Mar 2008 19:33
  ADEK1000
  Poziom 24  

  Witam.
  Nazywam się Adam.
  Jestem "maniakiem" propagacji i dalekiego odbioru.
  Mieszkam ok. 40km od Warszawy na północny-zachód.
  Obecnie jedna z moich anten TV konkretnie antena ATX-91 pracuje ok ze przedwzmacniaczem na IV-V pasmo i jest wcelowana w kierunku RTCN PŁOCK/RACHOCIN k. Sierpca. Antena działa prawidłowo. Sygnał z RTCN PŁOCK/RACHOCIN po wzmocnieniu przedwzmacniaczem jest rewelacyjny, niemal całą dobę tzw. "żyletka" , ale denerwuje mnie, i to chciałbym wyelminowac. Mianowicie jak kazda antena z promieniuowania wstecznego - rowniez i ta antena - swoim tyłem odbiera sygnały (bardzo silne, bo w zasięgu gwarantowanym) sygnały z RTCN PKiN WARSZAWA - jest to bardzo denerwujące, toteż mam do Państwa pytanie:

  -Czy istnieje, jesli tak, to gdzie taki przedzwzmacniacz kupic, który wzmacniałby jedynie 2 konkretne kanały pasma IV TV - tj. k.29 - czyli TVP1 i k.39 - czyli TVP2 - z RTCN PŁOCK, RACHOCIN

  Czekam na Państwa odpowiedzi.
  Pozdrawiam.
  Adam.

  0 5
 • #2 09 Mar 2008 19:55
  satgal
  Poziom 40  

  Wzmacniacz w antenie TV jeżeli poprawi sygnał to oznacza że kabel koncentryczny jest kiepskiej jakości lub b. długi. Każdy wzmacniacz do sygnału dodaje własne szumy oraz jest nie odporny na modulację skrośną. To co ja bym proponował to dobry kabel koncentryczny oraz wieloelementowa antena TV o dużym zysku bez wzmacniacza zamontowana na urządzeniu obrotowym sterowanym z domu.

  0
 • #3 09 Mar 2008 20:14
  ADEK1000
  Poziom 24  

  Ale Proszę Pana Ja mieszkam 81 km w linii prostej od tego nadajnika - nie zas w zasięgu. Więc wzmacniacz musi byc, bo jak próbowałem antenę skierowac na ten RTCN z samym sytryzatorem, to był ledwo kolor i to w nocy w propagacji.

  A co tego, ze przedwzmacniacze czesto szkodza, to racja, bo np aby poprawnie bez odbicx i bez przesterowan odebrac TVP1, TVP2, TVP INFO, POLSAT, PULS I TVN przy odległości ok. 40km od Warszawy - oczywiście przy antenie kierunkowej 25elementowej yagi skierowanej na PKiN W Warszawie wystarcza mi sam symetryzator w antenie.

  Ale ja tu mówię o antenie ustawionej na RTCN Rachocin 81km ode mnie w linii prostej a nie o antenie do "lokalnego" odbioru stacji w zasięgu :-)

  Chyba się troszkę nie zrozumieliśmy.

  Czekam dalej na Pańtwa odpowiedzi na temat przedwzmacniacza tylko na 2 konkretne kanały IV pasma TV, tj. na kanały: 29 i 39.

  Pozdrawiam.
  Adam

  0
 • #5 11 Mar 2008 14:35
  vulkan
  Poziom 12  

  Witaj ADEK1000.
  Swego czasu też miałem podobny problem (jakieś 10 lat temu). W instalacji antenowej używam dwóch anten kierunkowych ze wzmacniaczami przy dipolach ustawionych na nadajniki z różnych lokalizacji. Aby pozbyć się odbić użyłem tzw "pułapek kanałowych" na określone kanały, które były wpięte na efki przed zwrotnicą. Te pułapki kupiłem w miejscowym sklepie z antenami i były zrobione na właściwe dla mojej okolicy kanały. Podejrzewam, że właściciel kupował to na giełdzie albo zlecał komuś wykonanie. Po dziś dzień wszystko działa jak należy, rzecz godna polecenia dla osób lubiących perfekcyjny obraz na ekranie telewizora.
  Pozdrawiam.

  0