Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja neonów

Zoszke 09 Mar 2008 20:35 5672 12
    Zoszke
    Poziom 9  
    Witam.
    Zwracam się do was z prośbą o pomoc w instalacji neonów. Sama instalacja nie sprawi mi problemu, tylko jej podłączenie
    od strony elektronicznej. Mianowicie chcę żeby neony włączały sie gdy otworzą się drzwi w aucie ( opel astra 97r )
    Prosił bym o jakieś propozycje, wskazówki, schematy elektryczne.
    Dzięki
    cizora
    Poziom 10  
    Witam.Myślę, że możesz wykorzystać wł/wył który odpowiada za włączanie światła które znajduję się nad Twoją głową :) Kiedy otwierasz drzwi lampka się zaświeca . Ten wł/wył znajduje się gdzieś na wysokości zawiasu.Otwarcie drzwi spowoduje zaświecenie Twojego neonu:)
    Myślę, że od tego możesz zacząć.
    Pozdrawiam
    Zoszke
    Poziom 9  
    Tak właśnie myślałem o tym włączniku. Zapomniałem dodać, że chcę mieć opcje wył za stałe oraz wł . Nie jet to mój samochód. W weekendy jeździ kto inny i chcę by ta druga osoba tego nie widziała. Zapewne trzeba zainstalować jakiś przełącznik, tylko czy wystarczy dwupozycyjny czy trzy...?
    Neony będą takie
    http://
    i teraz pytanie od strony elektroniki jak zainstalować taki przełącznik?
    cizora
    Poziom 10  
    OK a więc tak na moje to możesz zrobić tak jeżeli nie chcesz żeby druga osoba tego nie widziała wystarczy,że zamontujesz wyłącznik w szeregu z neonem.Wystarczy wyłącznik 1/0 . Sam neon będzie połączony rownolegle z zasialniem a dopiero po włączeniu włącznika zasialnie pojawi się na neonie.
    Zoszke
    Poziom 9  
    ale czy jak będzie włącznik 1/0 to nie odetnę całkowicie światła w podsufitce??? Bo stamtąd będę brał zasilanie. Chę tak, że jak wyłączę neony to żeby światło w samochodzie czyli w podsufitce działało, a jak włączę neony to żeby działało wszystko
    cizora
    Poziom 10  
    Nic się nie stanie ponieważ zasilanie jest doprowadzone równolegle także rownocześnie bedziesz miał napięcie na lampce sufitowej jak i na neonie.
    W momencie kiedy otworzysz drzwi przełącznik przy zawiasie spowoduje pojawienie sie zasilania na zaciskach lampki jak również na na zaciskach neonu.I teraz tak jeżeli inna osoba pojedzie tym autem wyłączysz wył. na neonie napięcie pojawi sie wtedy na zaciskach lampki i na początku przełącznika z tym ,że przełącznik bedzie ustawiony na 0 także nen nie zaświeci bo nie będzie przewodzenia.
    Zoszke
    Poziom 9  
    Czyli wystarczy przełącznik "0/1"?
    Czy podłączenie równoległe to takie, że dwa neony podłączam razem i łączę z lampką w podsufitce i gdzieś na kabelku od neonu montuję przełącznik?
    Zoszke
    Poziom 9  
    Odebrałem dziś neony i mam delikatny problem.
    Mianowicie są dwa wł/wył.
    W gnieździe zapalniczki jest wł/wył a w urządzeniu sterującym jest wył/migaj w rytm basu/świeć.
    Teraz moje pytanie:
    1) czy jak rozmontuje gniazdo zapalniczki i kabelki podłączę do żaróweczki w podsufitce to czy będzie dobrze? (chodzi o efekt świecenie podczas otwierania drzwi)
    2) czy w takim przypadku jest np możliwość by neony świeciły podczas otwierania drzwi oraz cały czas.

Jak to zrobić? Jak podłączyć?

Bardzo proszę o radę. Jutro chcę podłączać i chciałbym być na wszystko gotowy by ewentualnie nic nie zjarać

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że zależy mi na tym by móc wył całkowicie neony a zarazem NIE wył światła w podsufitce.
    neo_dc
    Poziom 32  
    Jeszcze takie skromne pytanko - jaki prąd pobierają te neony ?

Nie można podłączać wszystkiego gdzie się chce... Upalisz instalacje podsufitki i będzie bajka ;)

Jeśli we wtyczce nie ma żadnej elektroniki to możesz po prostu ją uciąć :) Nie zapomnij o bezpieczniku.
    Zoszke
    Poziom 9  
    Szczerze nie wiem jaki prąd przewodzą. Nigdzie nie jest nic napisane, a ponoć sklep profesjonalny. Hehe
    I ja mam teraz zrobić???
    kortyleski
    Poziom 42  
    Neony led - kilkadziesiąt mA... Prawie nic.
    Podłącz je pod żarowkę, od razu w obudowie lampki bezpiecznik - najmniejszy jaki jest samochodowy, po drodze wyłącznik i już
    domellus
    Poziom 29  
    witam z tego co zrozumiałem to sprawa jest bardzo prosta ... usuwasz wtyczkę zapalniczki i podłączasz przez wyłącznik do instalacji od lampki w podsufitce ... jeśli nie masz pewności jak to zrobić to lepiej udaj sie do kogoś kto wie jak to zrobić ... Szkoda by było twoich wydanych pieniędzy. Pozdrawiam
    Zoszke
    Poziom 9  
    Sprawa zamknięta. Neony podłączone. Niestety nie udało mi się osiągnąć pożądanego efektu tj neony zapalają się w momencie otwierania drzwi.
    Podłączałem i do podsufitki jak również do wł wył w dzwiach. Neony nie działały.
    Podpiełem się do zapalniczki i efekt jest piorunujący .
    ZAJEFANIE