Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino Domowe JBL 5.0 - sub wymagany, gdy film nagrany w 5.1?

09 Mar 2008 22:02 1500 10
  • Poziom 10  
    Witam:)) Mam pytanie, czy potrzebuje subwoofera jeśli film nagrany jest w 5.1 ? bo trochę nie pasuje mi zakup subwoofera gdyż nie mam już go gdzie wsadzić :( Kolumny przednie to JBL E 100 . I nie wiem po prostu czy to co idzie na subwoofer idzie też na kolumny przednie czy nie. Proszę o pomoc Pozdrawiam;))
  • Poziom 35  
    W tych kolumnach z samych frontów dostaniesz porządny zastrzyk basu. Sub jest tu do podkreślenia najniższych częstotliwości tak poniżej 30hz z takimi kolumny mogą już nie dawać takiego efektu i nie zachowają liniowości. Do filmów jednak jak do muzyki te kolumny są w stanie wyprodukować multum basu jak i dźwięk na najwyższym poziomie, flagowy wyrób jednaj z najbardziej cenionych firm na świecie ;)
  • Poziom 10  
    Cytat:
    flagowy wyrób jednaj z najbardziej cenionych firm na świecie

jbl?

Ja żałuję każdej wydanej złotówki na ten konkretny model.
  • Moderator
    Do czego masz je podłączone?
  • Poziom 35  
    Szp.05.1n napisał:
    Cytat:
    flagowy wyrób jednaj z najbardziej cenionych firm na świecie

jbl?

Ja żałuję każdej wydanej złotówki na ten konkretny model.

W takim razie zainwestuj w KEF jednak będzie Cię to drogo kosztować. Poza tym JBL jest firmą z długoletnim doświadczeniem a Twoje zdanie o tej firmie że jest zła może przekonać kogoś mniej doświadczonego od Ciebie. Może masz coś z napisem JBL za 20zł a tak na prawdę to seria 777 która uchodzi za szczyt techniki prawda ?
  • Moderator
    E100 to dość wymagające kolumny, wymagające wzmacniacza z rezerwą prądową. Stąd tak wielu rozczarowanych użytkowników.
  • Poziom 21  
    Cytat:
    Poza tym JBL jest firmą z długoletnim doświadczeniem a Twoje zdanie o tej firmie że jest zła może przekonać kogoś mniej doświadczonego od Ciebie.

Powinno. Bo to firma, która teraz wypuszcza całą masę przereklamowanego szajsu, kupowanego przez "Niedoświadczonych" ogłupionych "fajnymi" reklamami i opiniami "remizowych melomanów".
    Starsze konstrukcje Jbl grały zdecydowanie lepiej.

Szp.05.1n
    Dobrze, że przestrzegasz "kogoś mniej doświadczonego" od Siebie przed kupnem tego ...

DajEwoo11
    Sub w tym zestawie z pewnością się przyda - przynajmniej będziesz miał trochę niskiego basu, którego w Twoich kolumnach brakuje - grają one efekciarsko podbitym, dudniącym jego wyższym podzakresem.
  • Poziom 10  
    Ok Dziękuje;) Obecnie grają one pod Harman Kardon "HK 3380" A co do kina to mógłbym zmienić te JBL'ki na coś innego:) Co polecacie w cenie do 5 000zł
    (5.1 + amplituner)?
    Edit : :) Nie musi być to jbl/harman :)
  • Moderator
    A dlaczego chcesz je zmienić? Co chcesz poprawić w brzmieniu?
  • Poziom 10  
    Po prostu teraz mam STEREO a chciałbym (a raczej ojciec by chciał ) kino domowe. Dźwięk z E100 nawet mi sie podoba chociaż trochę bym jeszcze dół podkreślił.. Pozdrawiam;))
  • Moderator
    E100 w kinie brzmią jeszcze lepiej. Dołóż subwoofer. Amplituner zmień na AVR445. Będzie super.