Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta pamięci 4GB do N73?

10 Mar 2008 08:09 16197 21
  • Poziom 29  
    Witam. Koledzy zwracam się do Was z zapytaniem. A oto i one: Czy Nokia N73 obsłuży kartę pamięci 4GB? Na Allegro widziałem karty pamięci mini SD 4GB. Czy to możliwe żeby bez większych problemów poszła? Może ktoś z Was używa własnie takiej karty? Czekam na odpowiedzi :D
  • Poziom 18  
    Witam

Telefon obsłuży kartę max 2 GB. Niema funkcji FP1 obsługującej karty SDHC do 4 GB . Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Najlepiej Sam to sprawdź w jakimś sklepie, gdzie nie będziesz musiał kupować jeśli nie pójdzie, telefony w czasie produkcji też są zmieniane i nowsza Nokia może widzieć a starsza nie, choć wyglądać bedą tak samo.
    Ja dziś kupiłem kartę SDHC, czyli nowy standard do aparatu fotograficznego, i aparat który miał obsługiwać tylko SD, obsłużył nowy standard, wiec nigdy nie mów nigdy, a mój pendrive na karty SD już jej nie widzi.
  • Poziom 24  
    Nie było po co ;) na serio nie działa, możesz poszukać nawet w internecie na ten temat :)
    Też mam N73 ME, kartę 2gb i mi narazie wystarcza :)
  • Poziom 24  
    Heh, ja mam 1800mb zajęte ;)
    Co do tej aukcji to widocznie sprzedawca miał na myśli rodzaj złącza :)
    Sandisk.com napisał:

Product Compatibility

Nokia N73
    (Mobile Phones)
    Maximum capacity for this device: May support up to 2GB
    Please check with your device manufacturer for details.
  • Poziom 18  
    nawet jeżeli ci zadziała to będzie się wieszał i strasznie mulił.
    Zalecana jest karta do 2GB
  • Poziom 24  
    powis napisał:
    nawet jeżeli ci zadziała to będzie się wieszał i strasznie mulił.
    Zalecana jest karta do 2GB

To nie zależy od pojemności karty tylko od tego co jest na nią wrzucone - dużo małych plików na karcie 128mb i mamy ten sam efekt... w skrócie "porządek musi być" ;) :)
  • Poziom 29  
    Szkoda że nie można by zrobić takiego testu. Co się stanie jak bym włożył 4GB, pewnie by się zawiesił. U mnie w okolicy, gdzie mieszkam, nie mam dostępu do miniSD 4GB :D
  • Poziom 17  
    Wszystkie karty SD 4 GB to szrot i renomowane firmy ich nie produkują, walą się na nich pliki i krzaczą i same problemy z nimi. Dobre karty powyżej 2 GB to SDHC, ale ta Nokia tego nie obsłuży.
  • Poziom 2  
    Wprawdzie mam N73 ME ale włożyłem 4GB kingston i przy plikach po wyżej 200m zajmuje jej to więcej czasu ale z tymi po mniej niż 200m nie ma problemu. Telefon mi sie nie wiesza, ani jak piszą na innych forach nie wyłancza. A na tej karcie naprawde jest multum miejsca mam jak narazie zajęte 2,5GB ale co dziennie przybywają mi nowe pliki i jak dotychczas nie miałem z fonem najmniejszych problemów.

Pozdrawiam. Xd
  • Poziom 24  
    Miałem na myśli zdjęcie gdy jest włożona karta i w telefonie otwarta zakładka pamięć, ale mniejsza o to :)
    Podaj mi jak możesz wersję oprogramowania w telefonie po wpisaniu *#0000# :)
  • Poziom 11  
    Potwierdzam ze karta pamięci powyżej 2 GB nie działa nawet z napisem SD
    Pozdrawiam