Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool ADP566 - nie suszy

jurekes 10 Mar 2008 10:27 11712 10
    jurekes
    Level 10  
    Wtam, mam problem ze zmywarką. Coś dziwnego się ostatnio dzieje, ponieważ nie suszy naczyń jak dawniej i całe wnętrze jest mokre. Naczynia są ciepłe. Może to zbieg okoliczności, ale ostatnio wymieniany były uchwyt, do którego zaczepia się sprężynę podtrzymującą drzwi - może serwisant rozpiął jakieś przewody? Woda jest podgrzewana.
    WIELKI_BOBO
    Level 18  
    A cały program i poszczególne etapy przechodzi prawidłowo?
    jurekes
    Level 10  
    Wszystko odbywa się jak dawniej, tylko jakoś nie schnie naczynie.
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A co mógł rozpiąć?Jak wodę grzeje to musi suszyć.
    jurekes
    Level 10  
    No to dlaczego naczynia i cała zmywarka są mokre. To po to zadaję to pytanie na forum bo sam nie rozumiem co to się wyprawia. Czy ta zmywarka ma jedną grzałkę?
    mrhari
    A naczynia i szklanki jakie są? Domyte do czysta?
    Używasz nabłyszczacza i tabletek czy czegoś 3w1 ?
    Czy w czasie gdy ma suszyć to grzeje?
    jurekes
    Level 10  
    Wszystko jest domyte. Używam proszku, płynu i soli. Trudno mi powiedzieć czy grzeje bo jak ją otwieram np. pół godziny po zakończeniu programu, to wszysto jest ciepłe, ale nie odparowuje. Jak mycie robię wieczorem to rano zmywarka i naczynia zawsze były suche. Teraz są nawet mokre ścianki. :cry:
    mrhari
    Sitko wyczyszczone?
    Jak zmywarka była poprzednio naprawiana to była wyciągana spod mebli i czy zaraz po tym się tak stało?
    W/g rysunku to jak masz zamontowany wąż spustowy?
    Zmywarka Whirlpool ADP566 - nie suszy
    jurekes
    Level 10  
    Zmywarka do naprawy była wyjmowana i "wywracana" na różne strony. Ułożenie węża spustowego najbardziej odpowiada mi z pozycji nr 4. tylko że syfon jest mniej więcej na wysokości około 40cm od podłogi.
    Takie było ustawienie tej zmywarki od zawsze i było OK. Teraz może jest około 3-4cm głębiej wsunięta. Aha, sitko jak zwykle czyściuteńkie - wydaje mi się, że lekko matowe zrobiły się ścianki wewnątrz zmywarki.
  • Helpful post
    bronek1806
    Level 22  
    Cześć!
    dolej nabłyszczacza!!! i sprawdź czy przy ostatnim płukaniu słychać charakterystyczne pykanie (około co 3-5 minut) podczas tego pykanie jest dozowany ów nabłyczczacz który zapewnia odpowiednie suszenie naczyń.
    jurekes
    Level 10  
    Na razie dzięki za pomoc. Teraz muszę te Twoje uwagi przeanalizować i "posłuchać" zmywarki.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Wielkie dzięki za profesjonalną pomoc. SPITOLIŁEM sprawę jak nigdy dotąd - brak nabłyszczacza. Zasugerowałem się tą naprawą i nie sprawdziłem wszystkiego. Teraz jest OK.