Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet jaki operator?

10 Mar 2008 14:36 7664 13
  • Poziom 15  
    Witam forumowiczów!!
    Właśnie kończy mi się umowa o świadczenie usługi internetowej w Netii. Telefon mam w TP i na łączach TP internet w Netii.
    Więc...Netia to średniej jakości usługa "Net24" często "urywa połączenie", występują również awarie w dostawie:)Zadowolny jestem średnio. Na dodatek dzwonię do Netii i mówię, że mi się kończy umowa i na jaką ofertę jako stały klient mogę liczyć?
    Mialem umowe na 12 miesięcy ,1Mb/s, cena: 64 zł/mc.Mówię ze chce tego samego i że myslę że spokojnie dostanę takie lącze za 55 zł/mc a tu masz niespodziankę!!!Netia kompletnie olewa wlasnych klientów!!!!!Tylko podpisz umowę płać za uslugę która często szwankuje a później papa. Pani zaproponowała mi to samo, a nawet w gorszej formie!!2 m-ce 19 zł kolejen 10 za 69zł!!!!
    NIEPOROZUMIENIE!!
    Dlatego też zastanawiam się nad łączem w DIALOGU "DialNet" i w związku z powyższym proszę o opinie jakiej jakości jest to łączę?Czy rozłącza połączenie przed upływem 24h?Czy zdarzają się awarie, że w ogóle brak internetu?
    Najcenniejsze są opinie użytkowników Dialnetu na łączach TP SA.
    W Dialogu jest taniej: 1 mc za 1 zł (mam modem) i dalej po 62 zł. Tylko zastanawiam się nad jakoscią tej usługi, ponieważ te kilka złotych nie gra roli, ale jakosc tak:)
    Proszę o opinie...
    Pozdrawiam
    dannyr
  • PCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dannyr napisał:

Dlatego też zastanawiam się nad łączem w DIALOGU "DialNet" i w związku z powyższym proszę o opinie jakiej jakości jest to łączę?Czy rozłącza połączenie przed upływem 24h?Czy zdarzają się awarie, że w ogóle brak internetu?

Róznice są pomijalne, usługa jest świadczona na infrastrukturze Telekomunikacji Polskiej. Umowę podpisujesz z Netią, Dialogiem czy jeszcze innym operatorem a fizycznie usługę świadczy TPSA.
  • PCBway
  • Poziom 15  
    szaleniec napisał:
    dannyr napisał:

Róznice są pomijalne, usługa jest świadczona na infrastrukturze Telekomunikacji Polskiej. Umowę podpisujesz z Netią, Dialogiem czy jeszcze innym operatorem a fizycznie usługę świadczy TPSA.

Korzystajac z okazji chcialem zapytac kolegow czy jesli przykladowo Neostrada z TPSA kiepsko pracuje u abonenta i w jego okolicy ZE wzgledu na przecizenie serwerow czy tez lacz TPSA to czy po zmianie na Netie czy tez Dialog na tej samej lini bedzie dalej problem ten sam czy juz nie bedzie to uzaleznione od TP ?
    stonkers napisał:
    szaleniec napisał:
    dannyr napisał:

Korzystajac z okazji chcialem zapytac kolegow czy jesli przykladowo Neostrada z TPSA kiepsko pracuje u abonenta i w jego okolicy ZE wzgledu na przecizenie serwerow czy tez lacz TPSA to czy po zmianie na Netie czy tez Dialog na tej samej lini bedzie dalej problem ten sam czy juz nie bedzie to uzaleznione od TP ?

Operator BSA, czyli Netia, Dialog itp. kupuje hurtem dostęp do internetu od TPSA. Czyli jest to neostrada pod inna nazwą. Jeśli masz problemy z neo, to po przejściu do innego operatora problemy nie znikną.
  • Poziom 15  
    "Szaleniec" Zupełnie się z Tobą nie zgodzę!!!Wcześniej (przed Netią, którą mam w tej chwili) miałem Neostradę i powiem Ci różnica ogromna na plus Neo. Tzn. przepustowość łącza zupełnie inna 128kb/a a w Netii 1 Mb/s, ale jeśli chodzi o jakośc to Twoje twierdzenia nijak się mają. Przez ok. rok gdy mialem neo nie miałem żadnych nawet najmniejszych problemów!!!!Nie było mowy o "zerwaniu połączenia" czy nieudanym logowaniu, a w Netii to STANDARD!!!!!!!!(łącze to samo TP SA)
    dannyr napisał:
    "Szaleniec" Zupełnie się z Tobą nie zgodzę!!!Wcześniej (przed Netią, którą mam w tej chwili) miałem Neostradę i powiem Ci różnica ogromna na plus Neo. Tzn. przepustowość łącza zupełnie inna 128kb/a a w Netii 1 Mb/s, ale jeśli chodzi o jakośc to Twoje twierdzenia nijak się mają. Przez ok. rok gdy mialem neo nie miałem żadnych nawet najmniejszych problemów!!!!Nie było mowy o "zerwaniu połączenia" czy nieudanym logowaniu, a w Netii to STANDARD!!!!!!!!(łącze to samo TP SA)

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. W neostradzie miałeś 128kbps, w Netii 1Mbps. Zrywanie połączenia nie jest związane ze zmianą operatora, a ze zmianą przepustowości łącza na wyższą. Powodem zrywania połączenia są kiepskie parametry linii (wysokie tłumienie, niski stosunek sygnał/szum) a nie nazwa odbiorcy na rachunku za internet.
  • Poziom 37  
    Nie mam za duzego doswiadczenia w tym temacie ale oprocz zmiany parametrow przepustowosci lacza w gre wchodzi tez routing i jak pakiety z lokalnej centrali ida w swiat.
    Kolezanka na lini TPSA neo 300kbps miala ciagle problemy, czy to z DNS, czy to z gubieniem pakietow po drodze, po przejsciu na netie 1mbit te problemy ustapily.
  • Moderator
    Moja rada na teraz i na przyszłość: daj sobie siana z operatorkami tego typu. Przeanalizuj sobie dostępy via HUSPA/EDGE itp. Koszty takie same, w Łodzi hula to całkiem przyzwoicie a masz przy okazji w wersji ruchomej. W ciągu tego roku dostępy via GSM/UMTS będą stopniowo przejmować rynek. Używam tego do pewnego czasu, w Warszawie w obszarze centrum działa bezproblemowo, poza miastem EDGE jest prawie wszędzie a przynajmniej tam gdzie sie poruszam. Wiem że z przepustowością tej sieci nie jest może najlepiej ale to się będzie bardzo szybko zmieniać.
  • Poziom 10  
    jeśli chodzi o tp to ona też nie dba o klienta chyba żaden z dużych operatorów nie dba miałem neostrade kończyła mi sie umowa i chciałem przedłużyć a oni mi dają warunki takie jakbym był nowym użytkownikiem wiec podpisałem umowę z netia bo była korzystniejsza i mam jedna zmianę jakby sie zmieniły oferty na neta.
  • Poziom 15  
    Odpowiadam późno, ale trafnie:)
    Więc tak "szaleniec" i inni, którzy twierdzą, że nie ma różnicy pomiędzy usługą internetową "Net24" w Netii na łączu TP SA, a "neostradą" na łączu TP SA. Różnica jest ogromna!!!!!!
    Jeśli chodzi o przepustowość łącza jest bardzo podobnie, ale jeśli chodzi o stabilność to zupełnie inna bajka. W Netii standardowo "rozłączało" mnie średnio ok. 5-7 razy w miesiącu. Tzn. ciągnę z eMule w nocy, rano odpalam monitor i patrze, a tu "połączenie zerwane"!!Wyobraźcie sobie moje wkur..Gdy było tak 3 razy w tygodniu!!!! Obiektywnie bywało tak, że cały tydzień było bez zastrzeżeń, ale było i tak jak wyżej. Teraz mam Neo i muszę przyznać przez już 2 miesiące zero takiego zerwania!!!A przepraszam, raz było to samo nad ranem lipa, ale najwyraźniej to był szerszy problem techniczny bo kolega u siebie nie mógł się zalogować (to był 1-2 dni), pomijając ten epizod nigdy nie mam niespodzianki w postaci" rozłączono"!!!Stabilnośc na 5+, przepustowośc Ok. Mam wrażenie, że gdy chodzi eMule to net wolniej działa niż w Netii, ale gdy zmniejszyłem wysyłanie w eMule na 16 kb/s to śmiga bez zarzutu przy eMule. Więc wygląda na to, że Polska to Polska i niestety długo będzie żyła własnym życiem.....Mam na mysli fakt, że na tym samym łączu dwóch różnych operatorów i różnice w jakosci łacza...Albo netia jakoś gorzej działa z "jakichś tam" powodów technicznych, albo TP utrudnia innym operatorom życie na ich łączach..Uważam, że warto zaplącić te 10 zł więcej na miesiąc za porządny internet.
    Załączam skany z testów łącza:
  • Poziom 9  
    Witam mam podobny problem:
    Zamierzam sobie założyć neta do laptopa lecz karta pcmcia nie pasuje więc zostaje modem USB lecz jaki operator
    Orange czy iPlus ( mieszkam w b. malej miejscowości) więc zależy mi na zasięgu
  • Poziom 43  
    A skad mamy wiedziec, który operator ma najlepszy zasięg w ciastusiowie? Może Wielki Ciastek?:)

Przeanalizuj mapy dostępne na stronach, popytaj znajomych o zasięg sieci(ew. dostępność EDGE) i porównaj.
  • Poziom 9  
    mieszkam w Raciążu (maz.) a z mam praktycznie wynika to samo :-) ale raczej wybiore iPlusa
  • Poziom 27  
    Kiedyś kolega opowiadał mi że przy dużym ruch Tp najpierw realizuje połączenia z Neo a potem z neti itp. Nie wiem ile w tym prawdy ale jest to dość logiczne.