Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

5550 TM ELEMIS skaczący obraz

10 Mar 2008 17:03 1413 6
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc. W telewizorze skacze po włączeniu obraz. Jest on czarno-biały, trapezowy, zniekształcony, ponad to fonia również bardzo niewyraźna, nic nie można zrozumieć. Trwa to może 5 min i telewizor zaczyna pracować normalnie. Po ponownym załączeniu sytuacja się powtarza.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 37  
    Pewniw elektrolity trzeba wymieniać! W zasilaczu.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 2  
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Właśnie patrze na schemat i zaraz zrobię listę tych pojemności. Gdzie są bardziej prawdopodobne uszkodzenia przed przetwornicą - po stronie pierwotnej czy za przetwornicą - po stronie wtórnej?
  • Moderator
    Proponuje wymienić i przed i za przetwornicą - jest tego nie za dużo i cena nie oszałamiająca elektrolitów. Tv wiekowy więc wymiana na pewno nie zaszkodzi.
  • Poziom 17  
    Witam. Jeżeli masz trochę czasu i chcesz się pobawić możesz grzać elementy
    suszarką i następnie je mrozić zamrażaczem. Stopniowo zawężaj pole "rażenia" aż znajdziesz element reagujący na temperaturę ( najczęściej elektrolit ). Ale możesz też "ciąć równo". Jak wolisz!. Powodzenia. kg.
  • Poziom 28  
    Może to główny kondensator elektrolityczny zazwyczaj od 100uF/350V do 220uF/400V
  • Poziom 2  
    Chciałbym podziękować wszystkim za porady. Wymieniłem na początek:
    C410 ; C414 ; C419 ; C431 ; C430 ; C421 ; C423. (te tańsze)
    Zaraz po uruchomieniu telewizor działa jak powinien.
    Mam zamiar wymienić jeszcze dodatkowo (póki telewizor otwarty) C407 - 150µF / 400V.
    Nie wiem dlaczego firmowo nie wlutowano C420 - 470 µF / 25V. Tak pozostawiłem i jest ok.