Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz regulowany - potrzebny schemat

Fabian77 16 Mar 2008 17:54 7596 62
    convers
    Level 12  
    a co ty myslałęs trzba dac podkłade bo jak radziator dotknie sciarzki to bedziesz miał pokaz fajerwerek :P
    Fabian77
    Level 13  
    chodzi mi o to(dla twojej wiadomoąci) ze jak przykręcam dwa stabilizatory do radiatora, to dwa wyjścia stabilizatora są połączone ze sobą czaisz?? i nie chodzi tu o żadne ścieżki, a podkładka jest międzi radiator a blaszkę stabilizatora i nie wiem czy to jet wejście czy wyjście czy adj czy mogą się łączyć...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    convers
    Level 12  
    dzis jak dam rade wrzuce zdjecia zasilacza w obudowie bi włąsnie kupiłęm :P

no jak nie dzisiaj to jutro bo trzeba obuydowe ponawiercac
    Fabian77
    Level 13  
    Dzięki a podkładka mikowa dobrze Przewodzi ciepło?? Pasty sylikonowej nie mam i nie wiem czy trzeba bedzie podłożyć, chociaż i tak sie nie grzeje za badzo ten stabilizator a i jeszcze wentylator do tego daje czyli chyba nie trzeba...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    convers
    Level 12  
    witam i ma modrazu pytanie jak do tego zsilacza daodac wentylator ? wiem banał ael nie wiem czy dawac mam odzielny układ ? i
    do czego podłaczyc ? do tego samego traffa ? co mam a mam 230V/25V
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    convers
    Level 12  
    a gdzie zasilacznie podłączyc w tym układzie ? i czy nie lepiej zrobic tak jakby oddzielny układ i podłączyc do transformatora ? albo cos w stylu zasilacza beztransformatorowego ?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Fabian77
    Level 13  
    Mogłby pan pokazac schemat jak właśnie zrobić tam jakos zasilane 12V do właczników i do wentylatora?? bo tylko tego mi brakuje:/ Albo jaki transformator szukać zeby zrobic 12V.
    A jak by zrobić z tego wyjścia 28,5V~ jeszcze 12V czy to by miało jakś wplyw na ten układ rególowanego 25V??
    Amożna jakiś mniejszy schemat znaleźć do rególacji obrotów wentylatora bo ja w mojej obudowie już miejsca nie mam??:/
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    convers
    Level 12  
    karol jestes mistrzem własnie tego szukałęm tylko musze kupic mniejszy wentylator bo ten co wyciongnołęm z zasilacza ATX nie miesci mi sie w obudowie a kondensatory to do tego układu za tym stabilizatorem wystarcza
    ten pierwszy 22uF a drugi 100 nF ?

User removed account
    User removed account  
    convers
    Level 12  
    sposob jedny mozliwy jaki moge wykozystac kamerka USB +secrenschot :P

a układzik zrobie tylko jak pozyskam jakis fundusze bo narazie całą kase wydałem na wzmacniacz i ten zasilacz ....

a tym czasem zasilacz chodzi i moze za pare dni dodam jeszcze voltomierz wskazowkowy i w miedzyczasie moze cos ciekawego wykminie

pozdro :)
    convers
    Level 12  
    witam mam pytanie co to jest takie małę czarny prostokont z czterema nuzkami wymiary 1 cm na 0,5 cm i ma napisane na obudowie COSMO 1010817F25C ?
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    convers
    Level 12  
    dobra a teraz taka sprawa wygrzebałęm z zasilacza ATX 4 diody prostownicze dwie LH FR302 i dwie FR 302 czy to te same diody ?

wyczytałem ze sa one na 3 A czy to prawda ?
    czy nadadza sie do zasilacza 5 V bo chce do mojego zasilacza zrobic jeszcze stałe wyjscie 5 V ?

a i czy jak mam transformator na 5 V czy da sie z niego wogule zrobic ten zasilacz na 5 V ?

i jeszcze jedno mam stabilizator LM317 ale nie " T " tylko " L " kupilem na samym poczatku skłądania zasilacza i pomyslałęm ze zrobie taki zam układ jak do włąsciwego zasilacza tylko dam mniejszy kondensator filtrujjacy powiedzmy 1000uF i zamiast stabilizatora LM317T dam ten LM317L co ty na to ?
    User removed account
    User removed account  
    convers
    Level 12  
    szkoda bo mam w transformatorze wyjscie 5 V i 35 V z tego drugiego zrobilem zasilacz i myslałem ze z tej % da sie cos jeszcze zrobic a powiedz da sie to wyjscie 5 V podłączyc z 25 V zeby otrzymac 30 V ? to bym przynajmiej miał leprzy zasilacz :P
    User removed account
    User removed account  
    convers
    Level 12  
    szeregowo tzn . zlutowac razem te kable 5V i 25V ? wiem bana ł ale niechce spalic traffa
    Fabian77
    Level 13  
    Do tego sterownika wentylatora to LM35CZ ma jakiś zamiennik bo tego nie ma w eaglu??;/
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    convers
    Level 12  
    dobra sory za moje marudzenie ale jeszcze mam pytanie czy aby na pewno jak podłącze wentylator tak jak pokazałęs karol_85 na schemacie do zasilacza to nie bede miał spadku napiecia na zasilaczu no bo przecierz wentylator potrzebije 10 V ( u mnie takie obroty wystarcza) i jeszcze 2 stabilizatory kture potrzebuja 2 x 2V tu juz mamy 14 V i to sie nie odbije negatywnie na napieciu zasilacza ?

i ponawiam

mam trzy kable 5V 25 V 0V

szeregowo tzn zlutowac razem te kable 5V i 25V ?
    Fabian77
    Level 13  
    Narazie tylko takie zdjęcie jak kupie woltomierz i elementy do tego na regulatora obrotów, i jak zrobie zasilanie 12 do wentylatora i włączników to wtedy dam zdjęcia wnetrza i jeszcze jakieś...
    convers
    Level 12  
    Fabian zdejmij prowizje to zobacze fotki :P

a tu troche moaich z prawie skonczonego zasilacza pisze ze prawie bo musze jeszcze załatwic voltomierz bo w elektronicznym w moim miescie niema i facet powiedział ze mu sie nie opłaca zamawiac dwoch woltomierzy :C

krutki opis dla tych co nie sa w temacie :

jest to ultraprosty zasilacz na stabilizatorze LM317T całosc układu to mostek z 4 diod prostowniczych 2A , Kondensator elektrolityczny 2200uF PEŁNI FUNKCJE FILTRU kondensator ceramiczny 100 nF ( 0,1 uF ) stabilizator oraz potencjometr nie ma sensu abym dawał schemat bo jest on wraz z płytka podany wczesniej w załonczniku dodane jest takze chłodenie w postaci wentylatora z zasilacza atx poniewarz kupiłem małą obudowe zmuszony byłem wyciac oprawke wentylatora i zostawic sam wirnik (ktury i tak cierzko było dopasowac :P ale sie udało . traffo to transformator (nie znam pochodzenie ani oznaczeń) znalazłem w domu ma trzy wyjscia 25 V 5V no i powiedzmy 0V do układu obecnie podłanczone jest wyjscie 25 V ale zamierzam podłanczyc jeszcze to drugie picio woltowe do obudowy mam zamiar jeszcze kupic woltomierz o zakresie d o30 V

a teraz cennik :
    obudowa - 8 zł
    kondensator 2200uF / 50 V -3 zł
    stabilizator LM317T - 3 zł
    stabilizator LM7812 (dowentylatora ) - 1 zł
    zasiski 2 - 1.60 zł
    obudowy do bezpiecznika 2 + bezpiecznik 2 - 2 zł
    reszte (radiotory wentylatory i kable włancznik)i mialęm

a teraz fotki

wentylator po przytwierdzeniu do gornej czesci obudowy

wnetrze zasilacza