Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podzielenie łacza radiowego szyfrowanego przez PPoE

10 Mar 2008 22:13 2154 5
  • Poziom 9  
    Mam taki który był niejednokrotnie poruszany na forum ale sie mi kilka pytań nasuwa chciałbym żeby mi doradził ktoś kto ma sprzęt taki a nie teoretyk:) mam internet drogą radiową podpięty do jednego komputera, który rozdziela na drugi za pomocą udostępniania połączenia internetowego i skrętki tak to wygląda:
    antena paraboliczna--przewód---Wtyk RP-SMA -- karta realtek wpięta do komputera i od tego komputera ---- skrętka ------- do zintegrowanej karty sieciowej w drugim komputerze.
    Normalną rzeczą jest, że aby działał internet na drugim komputerze ten pierwszy musi być załączony i co zrobić żeby uniknąć tego ??

1. Kupić router z obsługą Access Point ale czy to wystarczy??
    2. Mój dostawca szyfruje połączenie przez PPoE czy każdy router to obsłuży?? Ewentualnie gdzie będę wpisywał nazwę użytkownika i hasło.
    3. Co z wewnętrzna siecią lan, czy będzie ona dalej istniała po połączeniu do routera ??
    4. Jakimi kablami połączyć komputery z routerem ?? czy skrętka czy zwykły kabel??
    5. A gdybym chciał w przyszłości dokupić do routera drugi router żeby rozdzielić na laptopa ( jeszcze go nie mam, ale kwestia czasu :)) bezprzewodowo czy może być taki sam router, podobno są dwa standardy, 802.11b oraz 802.11g czy ma to jakieś znaczenie??
    6. Jaki sprzęt wybrać wydaje mi sie ze będzie tutaj też trochę problemów??
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    1.2. Kup odpowiedni router ktory obsluguje PPPoE -chocby BlackBOX, nazwe i haslo bedziesz wpisywal w Menu konfig routera- wszsytko odbywa sie przez przegladarke internetowa
    3. Jesli ci chodzi o siec z 2 kompem w domu to oczywscie bedzie dalej
    4. Zwykla skretka sieciowa z konc rj45 - typ prosty
    5. mozesz kupic ten sam - obecnie standart to b/g
    6. Zalezy ile chcesz przeznaczyc pieniedzy - ja mogl bym polecic BlackBOX z QOS za jakies 120 zl na allegro

Jaki ma cel cytowanie całej poprzedniej wiadomości ? [mbo]
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Dzięki dokładnie o taką odpowiedz mi chodziło, nie jestem tylko pewny czy to markowy sprzęt, ale poważnie sie nad nim zastanowię.

Mam jeszcze jedno pytanie. na allegro znalazłem dwa takie routery. Jaki parametr określa że może być router klientem PPoE, czy jest możliwość ze będzie tylko szyfrował router PPoE, ale sam nie będzie mógł być klientem takiej sieci, tak jak w moim przypadku.

Scalone 2 posty. [mbo]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W małych routerkach jest tylko klient PPP, serwera nie ma.
    Trudno obecnie znaleźć model który by nie obsługiwał połączeń PPP.
  • Poziom 9  
    Nasuwa sie mi jeszcze jedno pytanie, czy istnieją jakieś złączki tak jak w przypadku tunerów telewizji satelitarnej, aby zabezpieczyć router przed przepięciem powstałym w wyniku wyładowań atmosferycznych.?? :?:

A wiec wszystko już niby jasne:) ale prosiłbym o pomoc przy wyborze sprzętu, co byście mi doradzili Black AP czy OvisLink WL-5460AP v2, zastanawiam sie nad zakupem jednego z tych dwóch sprzętów na allegro, a może cos innego sie spisze tutaj dobrze.

Kolejne 2 scalone posty napisane jeden pod drugim.
    Następnym razem nagrodą będzie ostrzeżenie. [mbo]

Kupiłem BlackBoxa i wszystkim polecam, bardzo łatwo sie konfiguruje i świetnie sie spisuje, bardzo tanio można go dostać na allegro.
  • Poziom 32  
    podepnę się do tematu

Mam takie samo połączenie poprzez PPPoE i jeden komputer. Teraz chcę je podzielic, ale nie kablem tylko drogą radiową.
    Mam router Linksys WRT54G z oprogramowanie DD-WRT. Udało się go połączyc w trybie CLIENT (login i haslo). Niestety działa to tylko poprzez siec LAN.

Co zrobic żeby moj router zaczął działac jako przekaźnik sygnału radiowego z możliwością zalogowania sią do istniejącej sieci poprzez PPPOE ?