Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault clio 1.4 95r. airbag

saly 11 Mar 2008 07:39 3668 6
 • #1
  saly
  Level 32  
  Witam
  Mam pytanko wczoraj musiałem zdiąć kierownice w moim Clio, mam poduszkę dla kierowcy i dwa napinacze, rozłączyłem akumulator odczekałem z 10min, odkręcam poduche od tyłu i oczywiście od razu wyskoczyła mi złączka od poduchy, patrze a tam migająca dioda, pierwszy raz rozbierałem airbag w clio, zdziwiło mnie że nie ma tam taśmy na kierownicy jak w konwencjonalnych układach, z tegop co wyczytałem na elektrodzie, to układ sensor bateria i poducha. W związku z tym mam pytanie czy mogłem coś uszkodzić (chodzi mi o swoje bezpieczeństwo), dioda migała jak nie było poduchy teraz nie wiem czy miga bo jej nie widać, czy sterownik zanotował błąd, jeśli tak to czy idzie go skasować. Może ktoś w paru słowach opisałby działanie tego systemu.
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  saly
  Level 32  
  Dzieki za szybkąodpowiedź, z tego co tam zauważyłem to tam nie ma zadnego doprowadzonego przewodu, nie ma taśmy zwijającejna kolumni kierownicy, gdzie jest i czy jest osobny sensor wyzwalający napinacze.
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  saly
  Level 32  
  To całkiem nietypowe rozwiązania chyba tylko w reno, czyli system nie ma autodiagnozy i składa się z samoczynnych modułów, a czy ta bateria podlega jakiejś wymianie bo tam naprawde nie ma żadnego zasilania do poduchy. Sory że tak ciągne za język ale dopiero od jakiegoś czasu grzebie przy autach i chce wiedzieć jak najwięcej a początki są trudne.
 • Helpful post
  #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  saly
  Level 32  
  Ostatnie pytanie kojarzysz do którego roku montowany był taki system w reno. Co trzeba zrobić żeby bezpiecznie zdemontować kierownice z airbag reno