Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatura procesora Athlon X2 4200+

11 Mar 2008 08:46 4536 12
  • Poziom 11  
    Witam nie wiem czy ta temperatura jest odpowiednia do tego procesora?
    Zapomniałem dodać że to jest Athlon X2 4200+
    Temperatura procesora Athlon X2 4200+
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Pomocny post
    Poziom 17  
    Temperatury sa jak najbardziej przyzwoite...
  • Poziom 22  
    Programy potrafią fałszować temperatury i napięcia, warto sprawdzać jeszcze innymi sposobami.
    W tym Twoim konkretnym przypadku nie widać nic co by odbiegało od norm.
    Warto pomęczyć testami konfig i wtedy zobaczyć czy występują różnice i jak reaguje Everest.
  • Poziom 11  
    Chciałbym dodać że podczas długiej gry ( np. Call of Duty 4) temperatura rośnie do max 38 C. Wdaje mi się że to chyba normalne :)

Dodano po 7 [minuty]:

A mam jeszcze jedno pytanie. Jaki najlepszy procesor mógłbym włożyć na tą płytę główną?

Gigabite GA-M61SME-S2

Proszę o odp :)
  • Poziom 43  
    Temperaturę procesora pokazuje Ci zaniżoną. No chyba, że masz Ice Cap :) Zmierz termometrem.
  • Poziom 34  
    Robert B dla czego sądzisz że jest zaniżona?
  • Poziom 11  
    Chłodzenie mam Pentagrama ( nie wiem czy dobrze napisałem ;p) jak by co :)
  • Poziom 43  
    :arrow: Damnian
    Mam też taki procesor. Chłodzony miedzianym CoolerMasterem SUSURRO (RR-KCT-T9E1) - bo cichy (16dB).
    Przyjrzyj się na temperatury rdzeni procesora: 18 i 23 stopnie. Całkiem od czapy. W mieszkaniu mam cieplej niż 18 stopni :lol:
    Popatrz też na temperatury innych komponentów (np. mostka i porównaj je z tą temperaturą procesora.
    Powtarzam zresztą:
    Temperatury mierzy się termometrem a nie softem.
  • Spec od komputerów
    Temperatura procesor to raczej temperatura procka, a nie te dwie ktore podales.
  • Poziom 27  
    Sprawdź temp. w BIOS -ie albo w innym programie typu AIDA32
  • Poziom 35  
    "Rdzeń nr 1" i "rdzeń nr 2" to odczyty z 2 diod termicznych umieszczonych w rdzeniu procesora. Niestety diody są często źle skalibrowane - np. u mnie na X2 5200+ EE wskazania różnią się o 15°C i to przy jednakowym obciążeniu obu rdzeni (rdzeń nr 1 - 28°C, rdzeń nr 2 - 43°C, procesor - 38°C). Najbliższy rzeczywistości zdaje się być odczyt "procesor" - u mnie pokrywa się ze wskazaniami BIOSu i oprogramowania dołączonego do płyty.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam, co do obsługiwanych procesorów to wszystko można znaleźć na stronie gigabyte i z tego co widzę to nawet Phenoma X3 i X4 można włożyć po upgrade BIOS-u.

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist/ga-m61sme-s2_2x.html

Jeśli nic złego się nie dzieje to znaczy, że temperatura jest w normie i jest w miare dobrze pokazywana, jakby była za duża to procesory te mają zabezpieczenie termiczne także wyłączył by się po prostu.
  • Poziom 11  
    To dobrze... z przyszłością chociaż bede mógł wymienic na lepszy ;p ale narazie mi starcza w 100 % :)