Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć 2 wzmacniacze??

sienkol 11 Mar 2008 11:57 2652 17
  • #1 11 Mar 2008 11:57
    sienkol
    Poziom 9  

Cześć , mam problem z podłączeniem drugiego wzmacniacza- właściwie monoblocka. Obecnie mam podłączony wzmacniacz 4 kanałowy który zasila głośniki z przodu. Chce podłączyć monoblocka pod subwofer i moje pytanie , czy kable sygnałowe do drugiego wzmacniacza(monoblocka) musze ciągnąć od radia (4m) do monoblocka czy moge kupic kabel sygnałowy 1 metrowy i podłączyc z wyjscia wzmacniacza(line out) do monoblocka- jaka opcja jest lepsza i czy wogole możliwa??

0 17
  • Sklep HeluKabel
  • #2 11 Mar 2008 12:05
    tom2010
    Poziom 12  

Wtam
    To zależy jakie masz radio ponieważ jeżeli masz radio z osobnym wyjściem na suba to lepiej jest przeciągnąć nowy przewód sygnałowy, natomiast jeżeli nie to możesz połączyć ze wzmacniaczem który już masz

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 11 Mar 2008 12:09
    miki87
    Poziom 20  

ile wyjść RCA ma radio? Jeśli ma 3 pary, w tym wyjście na subwoofer z regulacją,
    to warto pociągnąć kabelek od radioodtwarzacza:)

0
  • #4 11 Mar 2008 12:14
    sienkol
    Poziom 9  

radio mam alpine 9853r takze ma wyjscie na wzmacniacz. Rozumiem chodzi o to zeby pod radiem miec mozliwosc sterowania subwoferem. A jeśli bym zrobił na odwrót. Monoblocka podłączyłbym sygnałówkami pod wyjscie na suba w radiu , a z monoblocka kablem sygnałowym 1 metrowym podłączyłbym wzmacniacz 4 kanałowy(tylko co w tedy z remote , bedzie działać bez tego kabelka)?? jak to widzicie??

0
  • #5 11 Mar 2008 12:56
    maxtz
    Poziom 27  

Twoje radyjko ma wyjście na subwoofer tak więc sensownie będzie pociągnąc jeszcze jedną parę sygnałówek, będziesz miał pełną kontrolę wszystkimi głośnikami ;)

0
  • Pomocny post
    #6 11 Mar 2008 13:09
    tom2010
    Poziom 12  

Niestety tak jak piszesz nie możesz zrobić ponieważ w radiu na RCA tym do suba nie jest całe pasmo tylko niskie częstotliwości, także jeżeli podłączysz z monobloka do 4-ro kanałówki to też pozostałe głośniki będą grały na niskich częstotliwościach, także najlepszym rozwiązaniem jest przeciągnąć jeszcze jeden przewód sygnałowy, a i efekty też będą lepsze, oczywiście jeżeli przewód od zasilanie wytrzyma i nie będzie spadków napięcia. A remote przy obu wzmacniaczach łączysz razem.

0
  • #7 11 Mar 2008 13:17
    sienkol
    Poziom 9  

ok , dzieki za pomoc juz wszystko wiem , pozdro

0
  • #8 11 Mar 2008 14:06
    Tcmmy
    Poziom 12  

pozwole sie podłaczyc do tematu :)

a jezeli w radiu mam 1 parę RCA,
    (w zasadzie jest to wyjscie lineout z Soundblaster USB z kompa)
    i ta 1dna para stereo podłacze wzmacniacz stereo pioneer gm-x722 wykorzystany do głosników z przodu i z jego wyjscia chce podłaczyc 2 wzmacniacz stereo zmostkowany na 1 kanał

1 powinienem to zrobic kablem RCA stereo czy 1 x RCA?
    2 zmostkowany wzmak wykozystuje oba wejscia ch1 i ch2?
    3 bass jest mono? jesli tak to pobiera z obu kanałów? czy z ch1 lub z ch2? czy moze jakoś z obu i "mostkuje" sobie :|

z góry dzienki za info, pozdrawiam.

0
  • #9 11 Mar 2008 14:20
    tom2010
    Poziom 12  

Powinieneś to zrobić kablem RCA stereo, i nie wnikaj dlaczego ponieważ za długo by tłumaczyć a działać będzie napewno.

0
  • #10 11 Mar 2008 14:20
    Gandziorz
    Poziom 16  

Tcmmy napisał:

i ta 1dna para stereo podłacze wzmacniacz stereo pioneer gm-x722 wykorzystany do głosników z przodu i z jego wyjscia chce podłaczyc 2 wzmacniacz stereo zmostkowany na 1 kanał

3 bass jest mono? jesli tak to pobiera z obu kanałów? czy z ch1 lub z ch2? czy moze jakoś z obu i "mostkuje" sobie :|

Ad.1
    Można kupić rozdzielacz od radia na dwa wyjścia.
    http://www.allegro.pl/item320747324_rozgaleznik_rca_na_kablu_gniazdo_2x_wtyki_459_.html

Ad.2
    Jeżeli masz 2 kanały i zmostkujesz na 1 kanał a do wzmacniacza idą 2 wejścia RCA to wykorzysta oba. Zazwyczaj jednak 2 kanałowe wzmacniacze mają jedno wejście RCA.

Ad.3
    Jak jest monoblok to ma jeden kanał i jedno wejście RCA. A czy bass jest mono to nie wiem, ale jeżeli ma jeden kanał wyjściowy to raczej tak.

0
  • #11 11 Mar 2008 14:45
    Tcmmy
    Poziom 12  

Gandziorz napisał:
    Tcmmy napisał:

Ad.1
    http://www.allegro.pl/item320747324_rozgaleznik_rca_na_kablu_gniazdo_2x_wtyki_459_.html

Ad.2
    Jeżeli masz 2 kanały i zmostkujesz na 1 kanał a do wzmacniacza idą 2 wejścia RCA to wykorzysta oba. Zazwyczaj jednak 2 kanałowe wzmacniacze mają jedno wejście RCA.

Ad.3
    Jak jest monoblok to ma jeden kanał i jedno wejście RCA. A czy bass jest mono to nie wiem, ale jeżeli ma jeden kanał wyjściowy to raczej tak.

1. zadnego rozdzielacza nie potrzebuje :) chce to wyprowadzic z 1szego wzmacniacza bo ma wyjscie działa jak rozdzielacz.
    2 jak to dwukanałowe 1 wejscie RCA? maja 2 x RCA bo musi byc stero :| (jedna pare)
    3niestety nie stac mnie na monoblocka, nie mam specjalnego qwyjscia na bass to nie wiem czy ma 1 kanał wyjsciowy a musze go pobrac z normalnego wyjscia line out stereo rozgałezionego na 2 x stereo w 1wszym wzmacniaczu. czyli z 1wszego wychodzi to samo stereo i teraz miałem watpliwość, ale skoro panowie mówicie ze ten 2 zmostkowany wzmak wykozysta oba kanały do pobrania dzwieku to musze podłaczyc kablem RCA stereo.
    szkoda tylko ze niewiem dlaczego tak jest skoro bas jest ponoc dzwiekiem mono :| (ciekawość)

//a i (ciekawość 2) jakbym mial monobloka z 1 wejsciem rca to obojetnie czy sygnał pobiore z lewego czy z prawego kanału :|?

0
  • #12 11 Mar 2008 15:07
    tom2010
    Poziom 12  

Można napisać że bas jest mono no bo jak by to było jak by był stereo i puszczany tylko na jedne kanał np lewy. Wtedy lewa strona samochodu by ci robiła bum bum, natomiast prawa cyt cyt. A tak słychać równomiernie i bum i cyt.

0
  • #13 11 Mar 2008 16:55
    Gandziorz
    Poziom 16  

Tcmmy napisał:
    Gandziorz napisał:
    Tcmmy napisał:

Ad.1

Ad.2

Ad.3

1. zadnego rozdzielacza nie potrzebuje :) chce to wyprowadzic z 1szego wzmacniacza bo ma wyjscie działa jak rozdzielacz.
    2 jak to dwukanałowe 1 wejscie RCA? maja 2 x RCA bo musi byc stero :| (jedna pare)
    3niestety nie stac mnie na monoblocka, nie mam specjalnego qwyjscia na bass to nie wiem czy ma 1 kanał wyjsciowy a musze go pobrac z normalnego wyjscia line out stereo rozgałezionego na 2 x stereo w 1wszym wzmacniaczu. czyli z 1wszego wychodzi to samo stereo i teraz miałem watpliwość, ale skoro panowie mówicie ze ten 2 zmostkowany wzmak wykozysta oba kanały do pobrania dzwieku to musze podłaczyc kablem RCA stereo.
    szkoda tylko ze niewiem dlaczego tak jest skoro bas jest ponoc dzwiekiem mono :| (ciekawość)

//a i (ciekawość 2) jakbym mial monobloka z 1 wejsciem rca to obojetnie czy sygnał pobiore z lewego czy z prawego kanału :|?

Nie zrozumieliśmy się.

Ad. 1 Myślałem że w radiu masz jedno wyjście RCA a chcesz osobno ciągnąć drugi kabel RCA do wzmacniacza.
    Więc podałem ci rozgałęźnik z 1xRCA na 2xRCA.

Ad. 2 Faktycznie masz rację, przepraszam za zamieszanie. O czymś innym myślałem.

Czyli po prostu z 1 wzmacniacza 1 kanał chcesz podać dalej do 2 wzmacniacza teraz się rozumiemy?

0
  • #14 11 Mar 2008 18:35
    Tcmmy
    Poziom 12  

Gandziorz napisał:

Czyli po prostu z 1 wzmacniacza 1 kanał chcesz podać dalej do 2 wzmacniacza teraz się rozumiemy?

tak dokładnie t tu nie wiem czy jak ten 2 jest zmostkowany z 2xrca które ma bo jest stereo wykozystuje oba wejscia czy ciagnie tylko z jednego RCA i tym samym czy z poprzedzajacego go wzmacniacza pociagnąc mu 1 x RCA (obojetnie czy z P czy z L kanału, gdyz ponoc bass jest mono)
    czy mimo ze w mostku pobiera bass z obu wejsc..?

i czy bass z kanału lewego = bassowi z kanału prawego, czy moze bass idacy na suba jest moze jakos przez wsmaka "składany ze stereo -> na 1 kanał wyjsciowy :|..

Dodano po 5 [minuty]:

tom2010 napisał:
    Można napisać że bas jest mono no bo jak by to było jak by był stereo i puszczany tylko na jedne kanał np lewy. Wtedy lewa strona samochodu by ci robiła bum bum, natomiast prawa cyt cyt. A tak słychać równomiernie i bum i cyt.

na moje oko czy tam ucho bum jest równomierne czyli chyba bass jest mono
    natomiast cyt juz nie jest równomierne :D..

ale zaraz, nieprawda miałem taką piosenke :| gdzie bas "krązył", z lewa na prawo i na odwrót wiec bas nie jest mono :| !

czyli trzeba dac kabel sygnałowy stereo a zmostkowany wzmak cam sobie składa te 2 sygnały na 1 głosnik:|???

0
  • #15 11 Mar 2008 19:58
    maxtz
    Poziom 27  

Musisz podpiąć obydwa kanały do wzmacniacza pracującego w mostku jeżeli tego nie zrobisz to wzmacniacz będzie pracować na jakiejś połowie mocy i dźwięk będzie taki "nie pełny"
    bas jak najbardziej jest stereo ponieważ w każdym kanale się minimalnie różnią a na niektórych utworach nawet bardzo. W skutek czego na subwoofer musi być podawany sygnał stereo aby najniższe częstotliwości były uzupełniane zarówno w prawym jak i lewym kanale. Nawet do monoblocków doprowadza się sygnał stereo ;)

Dodano po 3 [minuty]:

Ja mimo wszystko na twoim miejscu pociągną bym drugi przewód do sterowania subwoofera (jest to bardzo wygodne) skoro masz takie wyjście w radiu :D

0
  • #16 11 Mar 2008 21:06
    Tcmmy
    Poziom 12  

no i zajebista ospowiedz juz wszystko wiem :) o to mi chodziło :) , dzieki.

maxtz napisał:

Ja mimo wszystko na twoim miejscu pociągną bym drugi przewód do sterowania subwoofera (jest to bardzo wygodne) skoro masz takie wyjście w radiu :D

ja sie doczepiłem do postu i ja nie mam radia, tylko komputer wmontowany w auto z zewnetrza kartą dzwiekową SB USB 16 bit
    a moje wyjscie lineout to RCA stereo wiec pozostane przy pomysle pociagniecia do wzmaka suba kabla z pierwszego wzmacniacza,
    pozdrawiam i dzieki za pomoc :)

0
  • #17 12 Mar 2008 13:30
    piotrus89
    Poziom 9  

Witam,
    mam wzmacniacz Sinuslive 2004, pod niego mam podpięte 2 głośniki sinuslive sl 160. wzmacniacz jest 4 kanałowy. W chwili obecnej pracuje w mostku. Teraz mam pytanie, czy muszę mieć podłączone 4 chinche od radia czy tylko 2? Bo już się trochę pogubiłem i nie wiem czy chinche też się mostkuje albo coś .

0
  • #18 12 Mar 2008 13:41
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

z radia możesz podłaczyc nawet 1 chinch ... byleby wejścia wzmacniaczy były obstawione w Twoim przypadku wszystkimi czterema chinchami .

0