Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon jako kamera cofania..

ludwik1991 11 Mar 2008 18:00 15832 5
    ludwik1991
    Level 10  
    Witam chciałem podłączyć telefon jako kamere cofania w swoim samochodzie tzn...kamera w zderzakua teszta gdzies w kokpicie.. czy jest to możliwe? Czy nie będą to za duże przekłamania w przesyle danych?
    Pozdrawiam
    jajek92
    Level 23  
    Jest kilka rozwiązań, np żeby aparat był na zderzaku, a reszta telefony na kokpicie, ale za dużo kabelków, można kupić se np kamere internetową, podłączyć laptopa, jeżeli masz, albo jakoś pokombinować, z 2 telefonami które mają wideo rozmowy, ale za duże koszty, iężko takie coś zrobić, lepiej kup, będzie taniej
    ludwik1991
    Level 10  
    Witam!
    Co do kupna nie chodzi o to..po prostu mam SE k300i i nie opłaca mi się go sprzedawać więc chciałem coś z nim zrobić...:) A czy chcący zastosować ten telefon jako takiej kamery cofania to czy kabel idący od kamery do telefonu około 6m(oczywiście ekranowany) to czy i tak nie będzie większych zakłóceń?:)
    Pozdrawiam
    jajek92
    Level 23  
    hmm tam ekran jest do zasięgu telefonu, ale nie wiem dokładnie, nie wiem czy to opłacalne, ale tam od tej kamerki idzie sporo ścieżek nie wiem czy tyle jest w jednym kabla, chyba że chcesz zastosować kilka. a co do kabli proponuje te od sieci komputerowego, jest 8 żył hmm nie wiem czy z k300 coś zobaczysz, a w dodatku jak będzie ciemno, może że jak zastosujesz jakieś światła <flesz> bo ta lampa cofania nie wystarczy
    ludwik1991
    Level 10  
    jajek92=>hmm tam ekran jest do zasięgu telefonu
    Niezbyt rozumiem... czyżby ekran wyświetlałby tylko zasięg sieci :P?:D
    Co do polutowania to nie jest problem... jestem zdolny i uparty..:) Kable jakie chciałem zastosować to ekranowane (ilu żyłowe to sie zobacy ile będzie ptrzebne) c do światła to nie jest problem ponieważ mam zamiar zamonrować około 3-4 diód led aby dostarczyć światła potrzebnego do oświetlenia tej kamery...
    Co do wszystkich innych zagadnień nie mam wątpliwości tylko to czy nie będzie zbyt duża odległość i czy nie będzie dużych zakłóceń?
    Pozdrawiam
    jajek92
    Level 23  
    Po pierwsze o jaki ci ekran chodzi???, zajrzyj do słownika, nie chodzi mi o wyświetlacz do telefonu tylko o ekran kabla, wiązka drutu obwijająca wszystkie żyły w celu unikaniu zakłóceń, podłącza się go do masy urządzeń do niego podłączonych. Nie chodzi mi o wyświetlacz, na forum używaj wyrazów technicznych, a jeżeli nie wiesz jak się nazywa, to powiedz o co dokładniej c chodzi, bo zdaje i se że mylisz ekran <wyświetlacz, z ekranem kabla, płytki. Np ekranem w telefonie jest takka srebrna blaszka, najlepiej podłącz ją z masą samochodu <ramy, karoserii, + akumulatora,> wtedy nie powinno być żadnych zakłóceń, chyba że masz kasę kup tyle żyłowy ile jest ścieżek w tym obiektywie z ekranem , albo kilka kabli kilku żyłowych z ekranem, wtedy nie musisz podłączać do masy samochodu, pamiętaj, tam są mili ścieżki, i uważaj z temperaturą, bo możesz uszkodzić elementy sd co do diod to wywierć zderzaku wstaw lepiej 4 białe superjasne5mm albo na 12V, albo zwykłe z rezystorami w szereg, albo zastosuj 2 duże, chyba 10,2mm ale to twój wybór