Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra II kontrolki, nie wiem co to świeci- pytanie

Rmx1987 11 Mar 2008 19:55 22822 38
    Rmx1987
    Level 15  
    Witam!

Proszę o pomoc ponieważ nie posiadam polskiej instrukcji obslugi astry II 1.7DTi
    Zaświeca sie jakaś kontrolka kształt trybika i oblamówce cały czas świeci nie wiem od czego ta kontrolka, to jakaś poważna usterka czy brak jakiegoś płyny oleju......
    proszę o pomoc pozdrawiam
    Rmx1987
    Level 15  
    Nie normalna skrzynia, czyzby bylo mało olejuw skrzyni? taki trybik jest to w ramce z takim cypelkiem
    Romano022
    Level 11  
    Czy ta kontrolka to żółty wiatraczek w chłodnicy? jeśli tak to wystąpiła usterka klimatyzacji
    młody88
    Level 19  
    wydaje mi się że koledze chodzi o kontrolkę silnika
    procekkk
    Level 24  
    najlepiej jakby zoribl zdjecie chociazby telefonem to by duzo szybciej wyjasnilo sprawe :)
    młody88
    Level 19  
    czy to kontrolka podobna do tej???
    User removed account
    User removed account  
    rx7hew
    Level 17  
    To będzie naprawdopodobniej usterka układu chłodzenia silnika. Sprawdź czy jest płyn chlodniczy i prawidłowy stan płynu, bezpieczniki i podpięcie wentylatorów chłodnicy. Jak nie pomoże trzeba podpiąć kompa i sprawdzić pamięć błędów tego układu. Sterownik do tego jest pod zbiorniczkiem płynu do spryskiwaczy
    User removed account
    User removed account  
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mnie to tylko na myśl przychodzi kontrola trakcji i skrzynia
    aaa... i jeszcze ta.. no... cholera mam na końcu języka - te kółko w poślizgu
    User removed account
    User removed account  
    goldwinger
    no, no właśnie
    nie mogłem sobie przypomnieć
    adam7009

Level 40  
    może byc ,że pali się ta od skrzyni automatycznej,bo ma jakieś zwarcie w zegarach,też tak miałem .
    Rmx1987
    Level 15  
    Dziękuje za burzliwa dyskusje.....
    Dowiedziałem sie ze jest to coś prawdopodobnie z chłodnica, jest to taki mały trybik, wentylatorek, gwiazdeczka i obraówce żółtej koło zegarów z lewej str jest taki cypelek....Płyn w chłodnicy jest ale delikatnie chłodnica sie poci<intelculer ja delikatnie wgniótł bo byłą puknięta lekko ;(
    postaram sie zrobić foto i załączę sprawa sie wyjaśni ; ]
    milejow
    Level 43  
    Niech mnie ktos oswieci,co to jest CYPELEK???:D
    goldwinger
    eee teraz to już wiem co za kontrolka
    A cypelek to koreczek na wizerunku tego zbiorniczka :D
    adam7009

Level 40  
    niestety nie wiem co to cypelek,ale wiem,że świecenie tej kontrolki to nie wina tego,że chłodnica się poci,albo,że jest zgięta chyba ,że się mylę.
    rx7hew
    Level 17  
    Pocenie się chłodnicy niema nic do rzeczy, tą usterke zanotował sterownik wentylatorów i tam trzeba szukać przyczyn
    Rmx1987
    Level 15  
    tutaj załączam obrazek ponieważ inaczej nie szlo - probowałem cały dzień i w inny sposób nie szło ; )

Popraiwłem obrazek - będzie bez prowizji. goldwinger
    Rmx1987
    Level 15  
    i jak Panowie od czego to kontrolka jest>?
    User removed account
    User removed account  
    Rmx1987
    Level 15  
    A kiedy ta kontrolka powinna zgasnąć, zaraz po uruchomieniu silnika?!
    Czy po jakimś czasie?
    rx7hew
    Level 17  
    Powinna zgasnąć zaraz po uruchomieniu silnika.
    procekkk
    Level 24  
    ja na Twoim miejscu w trase bym sie nie ruszal :P lepiej napraw to czym szybciej tym lepiej
    Rmx1987
    Level 15  
    Kiedyś poszedłem okręcić wentylatorem, widzę ze teraz kontrolka nie świeci, muszę to przy uwarzyć czy dalej mi sie to włącza czy nie....Może dawno wentylator sie chodził i był lekko puknięty wiec może coś się przyciął...
    Przypatrzę sie jak zachowuje sie i napisze ; )
    procekkk
    Level 24  
    moze szczotki w wentylatorze sie koncza, albo sie przywiesily, a sprawdzales wentylator na krotko czy chodzi ?
    Rmx1987
    Level 15  
    Teraz po przekręceniu zapłony gaśnie ta kontrolka, jak jest również za mało płynu chłodzącego silnik tak samo sie dzieje!Obróciłem również wentylatorem i przestało sie świecić podczas jazdy - może sie zastał?!
    mateosxm881
    Level 1  
    Witam panowie.
    Mam ten sam problem z tą kontrolka o , której jest mowa a na dodatek astra nie odpala. W zbiorniku na płyt do chłodnicy jest jeden wielki czarny osad podobne do budyniu. Co zrobi????
    Czekam na szybką odpowiedź .Pozdrawiam
    Radeon 24
    Level 24  
    Masz dziabnieta uszczelke pod glowica.

pozdrawiam!!