Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Sony LCD projektor KDF E 50A12V

11 Mar 2008 20:46 2417 11
  • Poziom 11  
    Mam problem z LCD projektorem Sony model KDF E 50A12V.Pracuje poprawnie ale na ekranie jest efekt taki jak przy odtwarzaniu obrazu z magnetowidu z mocno zabrudzoną głowicą lub efekt składania obrazu,za podpowiedzi dziękuję.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Przelutowac procesor ,powinno byc dobrze.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam.Dziękuję za podpowiedź jutro zabiorę się za przelutowanie procesora. Ja dosyć dokładnie obstukałem płytę lekko naginając obserwowałem jakość obrazu i bez najmniejszych zmian ale mam nadzieję , że przelutowanie pomoże.Narazie bardzo dziękuję.
  • Poziom 11  
    Witam. Usterka nie ustąpiła,nie doszukałem się żadnych zimych lutów,chwilowo brakło mi pomysłu gdzie jeszcze szukać , proszę kolegów o podpowiedź.
  • Poziom 28  
    Podejrzewam zamiesszanie robi ktoryjsz z zaszilaczy. Wloncz oscyloskop a napewno znajdziesz...
  • Poziom 11  
    Witam.Zgodnie z podpowiedzią kolegi pomierzyłem napięcia zasilające miernikiem jak i oscyloskopem i niczego się nie doczepiłem.Pomiarów dokonuje z pamięci ponieważ nie posiadam tego schematu ale jeżeli wyczerpie wszystkie możliwości to muszę zdobyć schemat.Jest to odbiornik po1,5 roku pracy dlatego nie podejrzewam zbyt dużych ubytków pojemności.Jeszcze raz bardzo dokładnie sprawdziłem luty,wizualnie elementy i połączenia.Jakość odbioru przy wychłodzonym jak też przy mocno nagrzanym i dogrzanym suszarką nie zmienia się.Według opisu klienta uszkodzenie nastąpiło nagle.Temat dalej otwarty.
    Dziękuję za podpowiedzi i Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    W takim pszypadku napisz cosz konkretniej, a mianowiczie: jak obraz z AV, jak wyglonda OSD, morze pstrykniesz zdjenczie...
  • Poziom 11  
    Witam.Jeszcze raz opisuje usterkę:Sprzęt przywieziony z Angli ,tam się uszkodził ,jeszcze nie przestrojony.Z anteny i z AV identyczny odbiór.
    Na obrazie jak opisałem wcześniej zakłócenia w postaci kresek identycznie wyglądających jak odtwarzanie z magnetowidu na zabrudzonej taśmie oraz dodatkowo nieregularne pasy z malutkich kolorowych kwadracików /składanie obrazu/.Przy zmianie programu miejsce ułożenia pasów jak i ilość zmienia się,nie są przypisane w jednakowej ilości. OSD nieczytelne-poszarpane,klatka stop trochę czyściejsza ale zakłucenia nie znikły.Nie zaobserwowałem żadnych innych usterek ,za każdym razem poprawny start,nie wyłącza się,nie przerywa a po długim czasie pracy efekt idealnie ten sam.Przy wieloletnim doświadczeniu nigdy nie spotkałem takich objawów.Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam już trochę wolniejszy czas i powracam do tematu.Nie ruszyłem z miejsca,a pomiary starałem się wykonać miernikiem i oscyloskopem.Żadnych podejrzeń,żadnych śmieci na oscyloskopie.Podejrzewam sam procesor ale jego podstawić to nie lada problem.Nie posiadam całego modułu z procesorem bo to w pewnym sensie rozwiązałoby problem.Pytanie,czy ktoś z Kolegów miał podobny problem i jak to ugryść.
  • Poziom 28  
    W Samsung'ach takie usterki to codziennoszcz, tylko rze meny pozostaje nietkniente, w Sony rzadko spotykane (morze dlatego, rze nieso popularne...), ale w tych pszypadkach co mialem, winne byli pszetwornice wtorne.
  • Poziom 11  
    Witam.Dzięki ,jutro jeszcze raz oczywiście już kolejny przetwornica do pomiaru.Pomiary robię na bazie trochę innego schematu i może tu popełniam jakiś błąd.Pozdrowienia.
  • Poziom 28  
    Chyba rozumiesz rze tu codzi nie o to pszetwornice co na oddzielnej plyczie, ale o te wtorne, bezposzrednio na plyczie glownej, zmierz napieczia zaszilania plyty z LCD, oczywiszczie oscyloskopem.