Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler grand voyager skrzynia automatyczna

tytus8282 11 Mar 2008 20:56 16354 4
    tytus8282
    Level 1  
    Witam jestem posiadaczem Grand Voyagera 3,3l 1997 i od pewnego czasu mam problem z automatyczną skrzynią biegów:
    -czasem strasznie dziwnie szarpie tak jakby nie wiedziała jakiego biegu ma użyć
    -czasem jedzie na jednym biegu i nie chce go zmienić
    Proszę o porade bo nie wiem co jest zepsute może to jakiś czujnik obrotów albo prędkości
    Wiech54
    Level 20  
    Sprawdź poziom oleju w skrzyni.(sprawdza się przy nagrzanym i pracującym silniku).W skrzyni jest też filtr oleju - może być zapchany.A tak w ogóle to lepiej popędzić do zakładu gdzie mają doświadczenie z automatami.Domorośli "mechanicy" nie mają z reguły pojęcia jak i co zrobić i mogą uszkodzić dokumentnie skrzynię jak to stało się w przypadku mojej sąsiadki.Pan "fachowiec" miał "tylko" wymienić olej w skrzyni automatycznej a nie wiedział że po wymianie skrzynię się odpowietrza i po wymianie oleju sąsiadka musiała szukać nowej skrzyni bo ta jej na nowiutkim oryginalnym oleju się migiem zatarła.
    mario11
    Level 13  
    wymien filtr i olej i powinno pomóc a kolega Wiech54 niech napisze gdzie sa odpowietrzniki w automatach he he
    MakroSerwis
    Moderator of Cars
    Może układ wymaga tylko regulacji cięgien sterowania i kick down? Na prawdę nie wiem, jak ten temat ma rozwiązany voyager, ale kiedyś mieliśmy podobny problem, chyba przy Aerostarze. Było to z 10 lat temu i dokładnie nie pamiętam, ale przyczyna tkwiła właśnie w ustawieniu linek lub jakimś luzie przy ich mocowaniu.
    bandit6.6
    Level 10  
    Witam na 99% masz uszkodzone selenoidy czy jakoś tak to się nazywa są to takie zarworki przy skrzyni biegów kosztuje to w serwisie ok 400 500 zł miałem już dwa vany takie i w dwóch miałem to samo po przejechaniu ok 220 000 km. objawy miałem takie że szarpneło skrzynia i wskakiwał tryb awaryjny i były tylko dwa biegi.te selenoidy są na wierzchu wieć nie trzeba demontować skrzyniu dobremu mechanikowi zajmuje to ok godz.