Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regeneracja pierścieni wirnika

12 Mar 2008 15:43 2282 5
  • Poziom 11  
    witam
    alternator przestał mi ładować i po rozkręceniu zastałem niemiły widok, pierścienie wytarte, dużo opiłków miedzianych, pęknięta szczotka i przytopione gniazdo szczotkotrzymacza.
    No i teraz mam pytanie czy takie pierścienie można zregenerować np. poprzez przetoczenie tych starych (tak żeby wyrównać), wcisnąć na nie tuleję miedzianą i przetoczyć na wymiar?

alternator Hitachi 70A jest z vectry B 1,7 isuzu
  • Poziom 25  
    Tak jak piszesz to można robić wtedy gdy nie masz możliwości kupienia i wymiany pierścieni na nowe. Cena to 30-40zl i pozostanie ci tylko zdjąć łożysko rozlutować końcówki uzwojenia wirnika lub obciąć jak były zgrzewane zaprasować nowy pierścień polutować bo pewnie zgrzewarki nie posiadasz i przetoczyć aby pierścienie nie miały ,, bicia,, .Możesz też przetoczyć ten ale jak średnica będzie za mała spowoduje to wykładanie szczotek i łamanie ich. Możesz też przetoczyć tak aby pozostało troszkę miedzi na pierścieniach wprasować tulejkę po wcześniejszym nagrzaniu jej i przetoczyć rozdzielając pierścienie i zachować wymiar.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    dzięki za szybką odpowiedź, nie wiedziałem że pierścienie można kupić nowe :) jeszcze raz dzięki
  • Poziom 25  
    LElectricfil napisał:
    Pieścienie się kupuje nowe, nie trzeba nic kombinować :)

I z tym się zgadzam ,ale po wprasowaniu ja i nie tylko szanujący się elektromechanik przetoczy a my to mówimy,, liźnie,,pierścienie mam wtedy 100% pewności ,że nie ma na nich bicia promieniowego.
  • Użytkownik usunął konto