Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strong Sclat 2000. Brak pełnej jasności. Schemat?

12 Mar 2008 17:09 1971 4
  • Poziom 15  
    Witam!
    Mam pewien problem z tym stroboskopem. Gdy podłączy się go do sieci troboskop mryga jednak nie pełną jasnością. Potencjometrem też nic nie da sie wyregulować. Jedynie to prędkość można regulować.
    Czy ktoś może wie o co chodzi? Sprawdzałem impulsy na oscyloskopie i gdy ustawiam potencjometrem jasność, czas impulsów sie zmienia.
    Może jeszcze podam iz wartość napięcia na potencjometrze jasności wynosi od 5V do 8V, w zależności od ustawień potencjometru.
    Tyle co wiem to podobno padł w nim zasilacz... gdyż szef imprezy podpiął stroboskop pod 3-fazówkę ale miedzy fazowo:) ..
    Jeśli chodzi o stroboskop to mam wersje z transformatorkiem... Na elektrodzie widziałem jedynie schemaciki bez tego transformatorka.
    Acha znajomy dał tam trafo 36 V .. nie wiem wlasnie czy może takie byc..
    Ma ktoś z was może taki schemacik?

Dzięki
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dodam może jeszcze zdjecie plytki tego stroboskopu.... może latwiej bedzie zrozumieć o jaki model mi chodzi ...
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    heh pierwszy raz zdarza mi się że odpowiadam sobie na pytanie :)
    Pytaniem było, co może być nie tak w stroboskopie że regulacja jasności nie działa?
    Po długich badaniach doszedłem do tego że winny może być transformator.... Jedno wyjście transformatora używane jest do synchronizacji układu. Jednak w tym przypadku napięcie było za niskie i wszystkie układy były na poziomie logicznym "0".
    Zwiększenie napięcie na transformatorze powoduje ze stan logiczny na tych układach zmienia sie z 0 na 1 i odwrotnie.
    Czyli trafo z napięcie 16V na wyjściu jest za małe .. Trafo to musi mieć w granicach 25... 30V

Acha należy pamiętać ze jest to tylko w tym rodzaju sclata 2000.
    Czyli z transformatorem zasilającym układy jaki i optoizolatorem na bramce triaka.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Proszę o pomoc potrzebuje informacji na temat transformatora do stroboskopu scalat 2000
  • Poziom 9  
    ja mam podobny problem tylko nie wiem co zrobić bo raz mocno błyśnie a raz słabo oczywiście nieregularnie, dodam że potencjometr jak na razie maja inne wartości bo odpowiednich do sclata 2000 nie mam. Mój strobo nie ma trafa, jest on zrobiony na podstawie stroba alberta