Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LabView 7.1 + karta pomiarowa PCI1750

rufuse 12 Mar 2008 21:32 1916 7
 • #1
  rufuse
  Level 15  
  Witam wszystkich. Mam mały problem mam stworzyć projekt obsługi klawiatury 4x4 alfanumerycznej w srodowisku LabView samo programowanie w nim nie jest trudne radze sobie ale jak narazie większość programów pisałem czysto teoretycznych nie miałem do czynienia z obsługą kart :( Teraz moje pytanie jakie diagramy trzeba użyć czy do tej karty sa jakies gotowe bloczki jakie moge wykorzystać. Może ktoś miał do czynienia z tą kartą jakie tam sa protokoły do programowanie wyj/wej.
 • #2
  rufuse
  Level 15  
  witam stworzyłem coś takiego działa Witam ponownie problem rozwiazałem jak by ktoś potrzebował to komunikacja z kartą odbywa sie w ten właśnie sposób
  LabView 7.1 + karta pomiarowa PCI1750
  ale teraz mam inny troszke problem w jaki sposób odróżnić klawisze chodzi o to żeby pod każdym z klawiszy zapaliła mi sie dioda odpowiedzialana za dany klawisz. Klawiatura jest według tego schematu.
  LabView 7.1 + karta pomiarowa PCI1750
 • #3
  qrdel
  Level 28  
  Mam nadzieją że Array i Array1 to nie są wartości odczytane z J1 i J2 tylko części jednego z nich.

  Po porządku powinno być: Na jedno złącze (powiedzmy J1) wystawiasz (funkcja write karty) "biegającą 1" [biegające 0] a wszystkie linie drugiego (J2) podwieszone są pod masę [pod VCC] przez oporniki 1k.
  I w tym układzie odczytujesz port J2. Znając położenie 1 [0] na J1 i stany na J2 wnioskujesz o stanach klawiszy.

  A teraz nieporządnie, albo po prostu inaczej: masz już oba złącza podłączone jako wejścia i koniecznie chcesz coś uzyskać.
  Na J1 podajesz "biegającą jedynkę" (generator i parę TTL/CMOS), J2 opornikami 1k do masy.
  Często, regularnie odczytujesz J1 i J2 i masz nadzieję, że trafisz w dobry moment żeby wykryć naciśnięcie. Jak działa słabo - zmniejszyć częstotliwość generatora, ale trzeba dłużej trzymać klawisz.
 • #4
  rufuse
  Level 15  
  Dziekuje za odpowiedz. Wiem ze to może dziwne pytanie, dzisiaj probowałem zrobić tą biegajacą jedynke ale mi sie nie udało czy możesz jakoś pomóc ?? Chodzi o to że nie udało mi sie wogule uruchomić write port byte :( nie wiem jaka jest wartość portu nie wiem gdzie tego szukać. Jak zrobić tą jedynke
 • #5
  qrdel
  Level 28  
  Chwilowo nie bardzo mam czas na cokolwiek.
  Czy jesteś pewien że wogóle kontrolujesz kartę?
  Czy drivery są prawidłowo zainstalowane?
  Czy prawidłowy numer karty?
  Na początek sprawdź programy przykładowe.
  Potem wystarczy taki program nieco zmodyfikować, ale najpierw musi ruszyć cokolwiek.
 • #6
  rufuse
  Level 15  
  No jeśli chodzi o odczyt to jak najbardziej drivery są zainstalowane ok program testowy z płytką działa jak najbardziej. No właśnie numer karty dokladnie numer portu tego nie znam :( Wiem ze 40960 oraz 40961 sa to porty odczytu a nie wiem jakie sa porty zapisu :(
 • #7
  qrdel
  Level 28  
  Ale masz jakąkolwiek dokumentację o napędzaniu tej karty z LV?
  Jedyne co zdołałem znaleźć nie mając takiej karty to informacja że do odczytu i zapisu danych cyfrowych używane są te same adresy (Base+0 i Base+1).
 • #8
  rufuse
  Level 15  
  No mam dokumentacje własnie ja przejrzałem i tak jak piszesz adresy sa te same widać mam coś nie tak w konstrukcji programu. Dzisiaj znowu mam ta laborke i bede siedział nad tym problemem dam znać jak mi poszło.