Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie złącz LCD w T610

12 Mar 2008 22:19 3904 28
  • Poziom 17  
    Witam czy da się wlutować HA złącze LCD w SE T610?? To złącze jest plastikowe czy ten plastik sie nie stopi?? Proszę o rady pozdrawiam :)
  • MetalworkMetalwork
  • Spec od GSM
    na podgrzewaczu 300*C, hot na 315, najpierw zlacze zakrywasz metalowym ekranem, po minucie grzania w okolichach ekranu podnosisz go i grzejesz obok zlacza, zeby plyta trzymala temp. Wtedy delikatnie penseta podnosisz.

pozdr
  • Poziom 17  
    Skąd wziąść taki ekran dopiero zaczynam swoją przygodę z telefonami uczę się i jeszcze dokładnie nie wiem jak i co ale myślę że mi pomożecie:)
    Czyli jak już mam HA to musze też kupić podgrzewacz kwarcowy??
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 21  
    np z 3310 .. te metalowe blaszki z dziurkami..

podgrzewacz znacznie ułatwia lutowanie plastikowych elementów
  • Poziom 17  
    A już wiem o co chodzi kłade tą blaszkę na to złącze i grzeje HA dobrze zrozumiałem?? Narazie muszę się uczyć na starych szrotach:)
    Jaki czas grzania??
  • Poziom 11  
    Czas to taki: grzejesz dopóki się cyna nie roztopi na wszystkich pinach. Łatwo jest to zauważyć.
  • Poziom 17  
    Aha ok :)
    A jakiego hota polecacie żebym kupił każde są dobre??
    Na początek mam zamiar kupić HA i wanienke.

Co do lutowania cały proces to będzie około 5 minut pewnie??
  • Spec od GSM
    oczywiascie mowilem takze o uzyciu preheatera, ekran najlepiej bez dziurek ;)
  • Poziom 17  
    To pewnie będe musiał też zakupić podgrzewacz kwarcowy. No cóż pieniądz goni pieniądz:)
  • Użytkownik obserwowany
    Nie kupuj preheatera.Zrób sobie z jakiejs taniej lampy do opalania.Wykozystaj tylko grzalki IR a regulacje zrób z układu z jakiegoś starego odkurzacza z regulacją obrotów.Te chińskie prehatery z allegro są nic nie warte.Ja miałem ogromne problemy ,działają na zasadzie czasówki.tzn w okreslonym czasie sie nagrzewa a temperature wyświetlacz pokazuje grzałki a nie płyty.Zrób samemu będziesz miał satysfakcje że twoje a do tego lepsze .A nie że ktoś bedzie budował bomby
  • Poziom 17  
    Mam gdzieś stare grzałki od urządzenia do podgrzewania tostów czy to by było dobre?? Jakieś wskazówki jak to wykonać??
  • Użytkownik obserwowany
    Łączysz w szereg obie grzalki lampy zamiast silnika od odkurzacza.Do ukladu eletroniki jaki jest w odkurzaczu do regulacji obrotów.Obudowa całości wedle swojego pomyslu.Chwytaki płytki telefonu magnetyczne.
    Zaleta można nawet wyluty.Jak ustawisz potęciometr(warto zrobić oriętacyjną skale) taką masz temperature dluższy czas.
    U mnie stół i odbicie wszystko blacha nierdzewna .magnetyczna.koszt bez blachy ok 60zł wynioslo mnie (uklad mialem ze starego odkurzacza)
  • Poziom 17  
    Nie wiem czy ten układ będe miał mam jakiś stary odkurzacz zelmer ale nie wiem czy on ma takie cos jak mowisz.
  • Poziom 29  
    bonzo jan napisał:
    Nie kupuj preheatera.Zrób sobie z jakiejs taniej lampy do opalania.Wykozystaj tylko grzalki IR a regulacje zrób z układu z jakiegoś starego odkurzacza z regulacją obrotów.Te chińskie prehatery z allegro są nic nie warte.Ja miałem ogromne problemy ,działają na zasadzie czasówki.tzn w okreslonym czasie sie nagrzewa a temperature wyświetlacz pokazuje grzałki a nie płyty.Zrób samemu będziesz miał satysfakcje że twoje a do tego lepsze .A nie że ktoś bedzie budował bomby

Heh w życiu bym czegoś takiego nie dał pod płytę główna... :) Przecież można stopić plastikowe elementy. (Preheater kwarcowy podgrzewa tylko metalowe elementy, a plastik się tylko o tych elementów nagrzewa lekko).

Posiadam Kwarcówkę i się sprawuje idealnie i bardzo dobrze utrzymuje temperaturę płyty głównej.
  • Poziom 21  
    w jaki sposób podgrzewacz kwarcowy grzeje tylko metalowe elementy ?

Zdaje mi się że temperatura w "oryginalnym" jak i w zrobionym samemu, to wciąż to samo :)
  • Użytkownik obserwowany
    W lampie do opalania mamy uF i IR.Pomyśleć co jest co.
  • Poziom 15  
    raczej UV:p
    No właśnie i wszystkie żarniki kwarcowe emitują UV, teraz to już nic nie rozumiem :/ To w końcu jakie to ma być IR czy UV?? UV to chyba raczej nie ;p wiec chyba nie kwarcowa. chyba że lampy kwarcowe mogą pracować w całym paśmie.
  • Poziom 18  
    gdzie znalezc lampy IR?? Czy wogole cos takiego istnieje?? mozna prosic jakis link
  • Poziom 29  
    Ciekawa koncepcja z tą lampą, zasilić 15 V i lutować, ciekawe na ile błysków starczy...
    Zresztą taka lampa kosztuje 281.00 zł to już wolę kupić porządnego Hota i do tego Podgrzewacz kwarcowy... :)
  • Użytkownik obserwowany
    Bez fantazji, podaje w tematach sprawdzone info.
    Tu nic sie nie błyska.Tylko za 281.00 masz Tornado(oprawke dokupisz oświetlenie łazienkowe ,pasuje jak ulał)
    Nie lubie spamerów sprzedawców na forach internetrowych .Zamiast coś naprawić ,,kup nowe,,chińskie.
  • Poziom 18  
    bonzo jan. 2 sprawy.

1. Czy przedstawiona lampa świeci faktycznie światłem podczerwonym i skąd wziołeś do niej parametry zasilania? Jak masz jakieś dane techniczne na jej temat to się nimi podziel.

2. Co do sklepów popieram, choć mimo wszystko mam sprzęt prawdopodobnie od KanekS'a. Chińszczyzne zostawcie sobie na allegro (alledziod) z tymi śmiesznymi gwarancjami. Jak zrobisz sobie własny sprzęt to wyjdzie Cię to może nawet taniej ale masz przy tym satysfkacje i wiesz że nie będzie on goryszy od tego kupionego z allegro.

Do KanekS;a: czy używasz sprzętu na podczerwien jaki kiedys oferowales w swoim sklepie badz dalej oferujesz?
  • Poziom 29  
    kazekk84 napisał:
    2. Co do sklepów popieram, choć mimo wszystko mam sprzęt prawdopodobnie od KanekS'a. Chińszczyzne zostawcie sobie na allegro (alledziod) z tymi śmiesznymi gwarancjami. Jak zrobisz sobie własny sprzęt to wyjdzie Cię to może nawet taniej ale masz przy tym satysfkacje i wiesz że nie będzie on goryszy od tego kupionego z allegro.

Do KanekS;a: czy używasz sprzętu na podczerwien jaki kiedys oferowales w swoim sklepie badz dalej oferujesz?

Chyba jakaś pomyłka, ja nie handluję sprzętem serwisowym. :)
    Zapewne chodzi Ci o KOMISJURAJSKI. Ja mam tylko w avatarze ich stację lutowniczą, bo kiedyś jak przyszedłem na to forum to właśnie ustawiłem sobie taki avatar i jest do dziś... :)

• Poziom 16  
    ... a czy nie lepiej prehita zwykłego kupić?? nie prostsze rozwiązanie?? Dla mnie ten kwarcowy nagrzewacz to złom, grzeje płyte 10 min!! To się nie nadaje na serwis a kosztuje swoje! Lepiej kup sobie preheater na powietrze, taniej Cię wyjdzie, czasu nie stracisz a wszelką prowizorkę zostaw ludziom niemającym co robić z wolnym czasem
  • Użytkownik obserwowany
    kwaku85 napisał:
    ... a czy nie lepiej prehita zwykłego kupić?
    ? kup sobie preheater na powietrze,

Jaki preheater na powietrze ?
    Caly ten temat ,,powracający temat.... jest do D.
    Sprzet ,chemia,z allegro jest zły -popelnicie bledy ktore wprowadzą na zly tok myslenia.Sita BGA też są zle dlatego na allegro tyle ,,Yojstików uszkodzonych,, jest
  • Poziom 18  
    Musze sie calkowicie z bonzo jan'em zgodzic.

Podgrzewacze na powietrze to jest ostatnie rozwiazanie jakie byl wzial pod uwage. Dalej jestem zdania ze lepiej kupic promienniki na podczerwien, ew zarowki halogenowe na podczerwien, poczytac o tym i zrobic sobie wlasny sprzet.
  • Poziom 21  
    bonzo jan napisał:
    Sprzet ,chemia,z allegro jest zły -popelnicie bledy ktore wprowadzą na zly tok myslenia.Sita BGA też są zle dlatego na allegro tyle ,,Yojstików uszkodzonych,, jest

Nawet na złej, taniej chemii i sitach można postawić układ ..

p.s. Nie twierdze że nie potrafisz tego. Jak ktoś Nie ma dojścia do lepszego sprzętu lub wystarcza mu zwykła chińszczyzna to bierze to co jest ..
  • Użytkownik obserwowany
    Jak ktoś lubi gubić pieniadze jego sprawa.
    Dlaczego mam sita pewnej firmy pod kule 0.6 a otwory w sicie 0.8.(spr.wiertłem)
    a te chińskie jak sie sprawa ma?Ba !na zimno nie idzie oddzielić sita od układu.kule 0.6 a otwory 0.8.Podnosze jak kule płynne a stoją naprawde idealnie równo (same sie centrują).A tu problem na yoju 15szt a ja mam przed sobą 946-szt układ.
    Szczególy są ważne ,nie,, zjadlem,, wszystkich wiadomości w temacie .
    Chyle czoło przed problemem.
  • Poziom 29  
    kwaku85 napisał:
    ... a czy nie lepiej prehita zwykłego kupić?? nie prostsze rozwiązanie?? Dla mnie ten kwarcowy nagrzewacz to złom, grzeje płyte 10 min!! To się nie nadaje na serwis a kosztuje swoje! Lepiej kup sobie preheater na powietrze, taniej Cię wyjdzie, czasu nie stracisz a wszelką prowizorkę zostaw ludziom niemającym co robić z wolnym czasem

Preheater na powietrze to lipa bo dmucha Ci w twarz jak pracujesz... :D
    Pozatym długo grzeje, i głośno pracuje...

Ja mam Preheater Kwarcowy i dziala pięknie, cicho, płyty szybko nagrzewa...