Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka automat na manual??

13 Mar 2008 00:57 9167 8
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, mam pytanie odnosnie przerobki automatycznej skrzyni biegów na manualną. A mianowicie:
    Posiadam kadetta 1.6 automat , i chce włozyc do niego skrzynie manulną co musze do tej zabawy kupic i jak to zrobic :?: Chciałbym pominąc ten fakt ze silnik mam juz kupiony c20ne wraz ze skrzynia polosiami mc personami kompem i wiazką, komplet na swap. I zasadniczo chodzi mi o porade co mam jeszcze dokupić do tego wszystkiego zeby zrobic ta przeróbke do tej skrzni manualnej.

ps. silnik ze skrzynia , polosiami juz mam wyjety, co dalej,...
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Zespół mocowania pedału sprzęgła, hamulca i gazu.
  • Poziom 16  
    no to jeszcze pedaly i lewarek z ciegnami przy skrzyni i checi do pracy sprawdz czy lapa od skrzyni autom. jest taka sama jak w manu. linka od sprzegla pozdr.
  • Poziom 30  
    Na pewno wybierak do biegów ,pedały i nie pamiętam czy czasami nie różnią się frezy w zwrotnicach
  • Poziom 30  
    Robilem dawno temu taki swap skrzyni w identycznym kadecie , tyle
    ze zostal benzynowy silnik 1.6 a zamiast automatu wstawilem 4 biegowa skrzynie od diesla 1.6 - trzeba jeszcze wymienic
    licznik bo na tych od automatu na 2 zamykalo sie licznik:) i byl jakis problem z wydechem (dwururka)-dokladnie nie pamietam ale cos trzeba bylo przerabiac bo nie pasowala ta z automatu
  • Poziom 43  
    Troche elektryki do,,wyrzezbienia,,rozrusznik zmostkowac na wiazce od pozycjonera i wsteczny wyciac z wiazki pozycjonera i podpiac do wlacznika na skrzyni manual
  • Poziom 9  
    pedały mam już(troche duże to jest) , wybierak z lewarkiem zmiany biegów również, linki też,
    0__0 - a były jakies problemy z zamontowaniem tych pedałów? bo te stare trzeba wywalić podejrzewam ? a nie dało by sie zostawić pedału gazu i hamulca i dodac tylko sprzęgło? licznik już kupiłem digital z impulsatorem
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    pedaly zakladalem wszystkie -i tak pedal hamulca od automatu jest szerszy i byloby pozniej niewygodnie, oczywiscie do montazu pedalow najlepiej wyjac fotel kierowcy bo inaczej trzeba sie niezle nawyginac
    Poszlo to szybko- cala przerobka z dwa dni a ja dodatkowo walczylem jeszcze z kolem zamachowym bo w ramach redukcji kosztow wstawialem od diesla , a tam sa inaczej rozmieszczone otwory mocowania do walu
  • Poziom 9  
    Dobra dzięki panowie, zamontowałem już, lewarek, wybierak oraz pedała (tylko sprzęgło bo gaz był taki sam, hamulec równiez tylko różnił sie wielkoscia wiec kontówką go scialem :P i tak przyjda aluminiowe nakładki - pozdro :)