Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy drukarka iglowa moze dzialac po bluetooth lub wifi ?

kiosho 13 Mar 2008 12:07 3750 10
    kiosho
    Level 17  
    Czy ktos wie jak polaczyc drukarke iglowa (co do portu to jest do wyboru gdyz drukarki mam zamiar kupic moze byc LPT lub USB) z kompem (windows).
    Mam print serwer bluetooth LPT (BT 220) drukuje tylko na drukarkach atramentowych i laserowych, nie drukuje na iglowkach.
    Jest to rozwiazanie do druku faktur z PDA, moze znacie inne polaczenie wlan , lan
    dzieki adam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    szwagros
    Level 33  
    Używaliśmy kiedyś tego urządzenia Posnetu i drukarki igłowej Epson z wejściem RS232 (nie pamiętam modelu) - działało bez zarzutu.
    Pozdrawiam
    kiosho
    Level 17  
    A macie to urzadzenie na sprzedaz chetnie bym odkupil, ale ten wtyk to raczej nie jest rs232?
  • Helpful post
    szwagros
    Level 33  
    Niestety nie mamy - wszystkie kupione od posnetu poszły do klientów. Drukarki używaliśmy tej. Złacze w bluetooth (RJ11) trzeba obciąć i założyć DB25 - takie jest w drukarce. Ponadto przeróbki wymaga sama drukarka - należy do wspomnianego złącza doprowadzić napięcie +5V, np ze stabilizatora 7805 znajdującego się w drukarce.
    Pozdrawiam
    kiosho
    Level 17  
    Dzieki wielkie za podpowiedz, ale czy wiesz jak nalezy podlaczyc bt do zlacza i gdzie podlaczyc +5V ?
    Z gory dziekuje za ew. schemat
    adam n
    szwagros
    Level 33  
    Złącze DB25 masz np TU. Z bluetooth jest gorzej - schematu nie znalazłem, a niestety nie pamiętam jak to podłączałem. Napewno wychodzą z niego 4 przewody - +5V, GND, Rx i Tx. Dwa pierwsze zapewne rozpoznasz po krótkiej analizie układu, niestety wymaga to rozpołowienia obudowy. Dwa pozostałe podłączałem na próbę - jeżeli nie działały w danej kombinacji, zamieniałem Rx i Tx miejscami.
    Pozdrawiam
    kiosho
    Level 17  
    Witam, wracam do starego watku, zakupilem sobie ten modul w posnecie i faktycznie dziala i smiga, modul podlaczylem przy pomocy znajomego do portu szeregowego , orientujesz sie czy dzialalby z portem rownoleglym(drukarka ma tylko port lpt)?
    ps modul kosztowal mnie ok 350zl, wiesz czy jest cos tanszago na rynku?
    szwagros
    Level 33  
    kiosho wrote:
    orientujesz sie czy dzialalby z portem rownoleglym(drukarka ma tylko port lpt)?

To są całkiem inne rodzaje transmisji (szeregowa i równoległa), więc nie ma szans, żeby to zadziałało.
    kiosho wrote:
    ps modul kosztowal mnie ok 350zl, wiesz czy jest cos tanszago na rynku?

Nie wiem, nie pracuję już w firmie, w której się tym zajmowałem, więc nie jestem na bieżąco.
    Pozdrawiam
    kiosho
    Level 17  
    A drukarka z USB bedzie dzialac?
    pzd adam
    kiosho
    Level 17  
    jankolo wrote:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1131052.html

ale ze co z usb?